Tämä on upea talo, joka on sijoitettu Chama-joen yläpuolelle upeaan 22 hehtaarin karjatilalle Abiquiu sydämessä. Talo menee naimisiin vanhan New Mexico-viehätysvoiman, syvien ikkunoiden, kiva-takkien, antiikkikalusteiden ja heimojen kalusteiden kanssa sekä alkuperäisen taideteoksen kanssa, modernit mukavuudet ja mukavuudet kaikkialla. Talon vieressä oleviin puutarha-alueisiin kuuluu ulkokäyttökaivo, yrtti- ja kukkapuutarhat, viinirypäle lehtinen ja luumu, omena-, päärynä- ja persikkapuut. Kiinteistössä on myös vanha kasvipuuviljelu, kauniit näkymät joelle ja vuorille sekä suora pääsy joelle. Karjatila sijaitsee lähellä Plaza Blancan sisäänkäyntiä (tai Valkoista paikkaa, kuten Georgia O'Keefe kutsui sitä) ja istuu heti Chamajoen yli Boden ja Abiquiu-Innin vieressä. Se on maaginen paikka henkilökohtaiseen vetäytymiseen, paikallisiin tutkimuksiin, perhejuhliin, juhliin ja työpajoihin!
Talon pääosaan - isoun ja ihanaan - sisältyy kolme vierashuonetta, joissa jokaisessa on oma kylpyhuone, suuret olohuoneet ja ruokailutilat, hyvin varusteltu keittiö viereisellä pelialueella, pesula- / mutatila (ei näkyvissä kuvissa) ) ja turvatarkastettu aurinkohuone, josta on upeat näkymät Chama-joelle ja vuorille, jotka veivät Georgian O'Keefen, muun muassa, Abiquiuun. Talon syvät seinät, kattotuulettimet ja viileät Abiquiu-yöt tekevät kauniista nukkumislämpötiloista kesäkuukausina. Talvella säteilevä lattialämmitys ja useat takkapaikat pitävät talon lämpimänä ja viihtyisänä.
Talon pääosa mahtuu helposti ja tyylikkäästi 2–6 henkilöä. Pyynnöstä kaksi king-size-vuodetta talon pääosassa voidaan muuntaa 4 erilliseksi vuodeksi.
Kun talon toinen osa lisätään varaukseen, taloon mahtuu 13 ihmistä (queen-size-vuode ja yhden hengen vuodesohva tarvitaan, kun talossa on 13 vierasta). Saatavana on myös valinnainen ilmapatja). Toisessa osassa on vielä kaksi makuuhuonetta, toisessa parisänky, toisessa kaksi erillistä vuodetta; iso, jaettu kylpyhuone, jossa kaksinkertainen pesuallas, kylpyamme ja suihku; ja viihtyisä TV-huone, jossa on ulosvedettävä kuningatar vuodesohva ja puuhella. Kun yli 6 ihmistä varaa talon, toinen tai molemmat makuuhuoneet toisessa osassa lisätään ryhmäkoosta riippuen automaattisesti varaukseen. Jos 6 tai vähemmän ryhmä haluaa toisen osan sisällyttävän varaukseen, kuten on tapausta, kun ihmiset eivät halua jakaa makuuhuoneita, täyden talon varaamiseksi voidaan lisätä 155 dollarin lisämaksu per yö. Olipa ryhmä kirjassa pää- tai molemmat osiot, taloa ei koskaan jaeta toiselle vuokrausryhmälle.
Sallimme koiran, mutta vain ennakkohyväksynnällä. Jokaisen koiran, joka tulee kiinteistölle, on oltava kokenut ja turvallinen karjatilaeläinten kanssa sekä ihmisten kanssa, joita se ei tunne.
Ranch tarjoaa erityisen erityisen paikan perhejuhliin ja juhliin. Molemmat ovat sallittuja karjatilalle, mutta maksuja sovelletaan, jos kokouksiin osallistuu enemmän ihmisiä kuin yön vierasjuhliin.
Karjatila on uskomaton paikka häihin! Se mahtuu hääihin jopa 135 hengelle. Varaaminen karjatila häät voidaan tehdä suoraan kanssamme (häät paikka veloitetaan).
Pidempät oleskelua karjatilalla, alennetut hinnat ovat mahdollisia. Kysy meiltä suoraan.
Muita tietää:
- Pepe, meidän burro, Rosy, poni ja Paddy ja Black Berry, kaksi pelastushevosta, asuvat navetassa yhdessä navettokissamme Nochen ja Dia: n kanssa. Eläimet ovat ystävällisiä, mutta navetan käyttö ja pääsy eläimille on vieraille rajoituksia turvallisuussyistä. Navetta, ulkorakennukset, seinämaalaukset ja laidunalueet eivät sisälly talonvuokraukseen.
- Joelle pääsy: Vieraat ovat tervetulleita käymään ja pelaamaan joessa kiinteistöstä, mutta kaikki tekevät niin omalla vastuullaan. Virtaukset voivat olla voimakkaita, emmekä voi taata joella pelaamisen turvallisuutta.
- Villieläimet: Erilaisia eläimiä (mukaan lukien kojootit), lintulajeja, matelijoita (mukaan lukien kalkkarokäärmeet) ja hyönteisiä elää runsaasti tässä maailman osassa. Täältä löytyy poikkeuksellista luonnonkauneutta, niin kiinteistöltä kuin lähialueiltakin, mutta ulkotilojen tutkiminen sopii parhaiten ihmisille, jotka ovat mukavia ja rakastavat luontoa kaikissa muodoissaan.