Hotellit Anno-ri

Vertaa 37 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 29 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Anno-ri: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Anno-ri

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Anno-ri
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Anno-ri tutustuminen

Anno-ri tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Anno-ri ja sen lähellä kuuluu:

  • Unjusa
  • Wolchulsanin kuumat lähteet
  • Wolchulsanin kansallispuisto
  • Dogapsan temppeli
  • Dr. Wang Inin historiallinen paikka
  • Jangheung Council
  • Wolchulsanin vuoren Gichan Landin matkailunähtävyys

Kun suunnittelet lomaasi kohteessa Anno-ri, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Gwangju (KWJ-Gwangjun kansainvälinen lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi tarpeitasi vastaavan vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Anno-ri?

Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Anno-ri, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Anno-ri, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja joulukuu ovat kuivimmat.

Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 13 °C ja öisin -2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 119 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 27 °C päivisin ja 8 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 343 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 30 °C ja öisin 18 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 622 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 21 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 146 mm.
  • Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Anno-ri on 1230 cm.

Anno-ri: Hotellitiedot

Majoitukset
37
Halvin hinta
29 €
Korkein hinta
152 €
Suositut hotellit
Holiday Inn Gwangju by IHG, CS Hotel, Hanok Hotel Youngsanjae, Madrid Hotel Gwangju, Browndot Gwangju Sangmu, Lake45 Hotel, Gwangju Aura Hotel, HOTEL CORE, Hotel Stay 53, Mokpo Brown Dot Hotel Namak Branch, Brown Dot Hotel Pungam, Hotel Bolton, Hound Hotel Sangmu, Ramada Plaza Gwangju, H Avenue Sangmu