Hotellit Batu Lintang
Vertaa 17 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 12 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Batu Lintang: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Batu Lintang

Homestay Pejal

Icon Hotel Segamat

Hotel O My Hotel

DS Hotel

The View Hotel

VIP Hotel Segamat

Labis Sunrise Farm Stay

OYO 90493 JL Homestay

Super OYO 1114 Neo Pegasus Hotel

Koptown Hotel Segamat

Homestay Segamat Baru, Segamat, Johor, Malesia (Edullinen)

Homestay Mimie

OYO 966 Segamat Red Orange Hotel Sdn Bhd

OYO Home 90427 Mm Homestay
Kohteeseen Batu Lintang tutustuminen
Batu Lintang tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Batu Lintang ja sen lähellä kuuluu:
- Dataran Sagamat
- Rock Garden -puisto
- Masjid Gemas
- Paya Jemaok
- Universiti Teknologi MARAn yliopisto, Johorin kampus
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Batu Lintang?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Batu Lintang, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Toukokuu ja maaliskuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Batu Lintang, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 31 °C ja öisin 22 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 456 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 31 °C päivisin ja 23 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 612 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 483 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 31 °C ja 22 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 828 mm.
- Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Batu Lintang on 2380 cm.
Batu Lintang: Hotellitiedot
Majoitukset | 17 |
---|---|
Halvin hinta | 12 € |
Korkein hinta | 83 € |
Suositut hotellit | Homestay Pejal, Icon Hotel Segamat, Hotel O My Hotel, DS Hotel, The View Hotel, VIP Hotel Segamat, Labis Sunrise Farm Stay, OYO 90493 JL Homestay, Super OYO 1114 Neo Pegasus Hotel, Koptown Hotel Segamat, Homestay Segamat Baru, Segamat, Johor, Malesia (Edullinen), Homestay Mimie, OYO 966 Segamat Red Orange Hotel Sdn Bhd, OYO Home 90427 Mm Homestay, OYO 1098 H Hotel Segamat |