Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Watzmann Wohnung, 3 Schlafzimmer, bis 6 Personen, Balkon
Huoneisto, jossa on parveke
Huoneistossa on jääkaappi ja kahvin-/teenkeitin sekä parveke ja liesi. Asiakkaiden käytössä on astianpesukone, hiustenkuivaaja ja suihku.
Huoneissa on hiustenkuivaaja. Huoneessa on parveke. Käytössäsi on jääkaappi ja kahvin-/teenkeitin. Kylpyhuoneista löytyy suihku.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Haus der Berge. Huoneistossa tarjoaa parvekkeen ja jääkaapin.
Huoneistossa tarjoaa asiakkaille parvekkeen, jääkaapin ja lieden
Sijaitsee 11 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Königssee ja 15 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Nationalpark Berchtesgaden
Majoittaja
IRS18 Agentur
Puhutut kielet
Saksa
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Ruoka ja juoma
Astianpesukone
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Liesi
Makuuhuoneet
Lakanat saatavilla
Makuuhuone
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Suihku
Viihdetarjonta
Kaapeli-/satelliittikanavat
Ulkotilat
Parveke
Ilmastointi ja lämmitys
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Sijainti
Maaseudulla
Tekemistä
Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Yleistä
Yksikön koko: 100 neliömetriä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
DEU00000061926283543_DEU00000061926294770
Watzmann Wohnung, 3 Schlafzimmer, bis 6 Personen, Balkon – arvostelut
Arvostelut
10
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 3 arvostelua
10–Loistava
3
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 3 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 3 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 3 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 3 arvostelua
2–Hirveä
0
10/10
Siisteys
Arvostelut
10/10 Loistava
Karina von D.
28.10.2024
Hyvää: Siisteys
Perfekt ausgestattete Wohnung in Traum Umgebung
Toller Urlaub mit vier Teenagern und Großmutter im Berchtesgadener Land. Die Wohnung ist geräumig und gemütlich, sowie perfekt ausgestattet, um für eine große Gruppe zu kochen. Der Blick ins Tal macht Appetit auf Wanderungen, alles gut erreichbar . Frau Krüger sehr eine nette und hilfsbereite Gastgeberin.
Karina von D.
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Teube S.
8.10.2024
Hyvää: Siisteys
Perfekt
Alles super und in bester zufriedenheit,einmalige lage..tolle ausstattung,charmantes haus! Wir kommen wieder.
Wir waren eine wandergruppe aus 6 personen.
Teube S.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Joseph M.
28.5.2024
Hyvää: Siisteys
Amazing place and host!!
Olga was an amazing host. We arrived late friday night after multiple train delays and she was there to greet us. The home is in a great location about 15 minutes walking away from the train station in a quiete neighborhood. It is perfect for 5-6 people to stay with a great view of the mountains. On Sunday she allowed us to leave our bags at the place se we were able to get an extra day of hiking in before we left.