Hotel Suite Chico

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Hotel Suite Chico valokuvagalleria

Terassi/patio
Sisätilat
Minibaari, tallelokero huoneessa, työpöytä, ilmainen Wi-Fi
Minibaari, tallelokero huoneessa, työpöytä, ilmainen Wi-Fi
Sisätilat

Arvostelut

8,8 kautta 10.
Loistava

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Huonepalvelu
  • Siivous
  • Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
  • Pesulapalvelut

Tutustu alueeseen

Map
Calle 101 No. 13A-17, Bogotá, Distrito Capital, 11001000
  • Puisto 93
    ‪18 min kävelymatka‬
  • Unicentro Bogotán ostoskeskus
    ‪3 min ajomatka‬
  • Andino Commercial Center
    ‪4 min ajomatka‬
  • El Doradon kansainvälinen lentoasema (BOG)
    ‪34 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Yhden hengen standard-huone

  • 28 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Kahden hengen standard-huone

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen standard-huone (kaksi sänkyä)

  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Hotel Suite Chico

Aamiaismajoitus, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja joka sijaitsee lähellä kohdetta Unicentro Bogotán ostoskeskus
Ravintola, kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa ja ympärivuorokautinen huonepalvelu kuuluvat tämän savuttoman aamiaismajoituksen palveluihin. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti sekä ilmainen mannermainen aamiainen.Lisäksi majoituspaikassa on business center, kokoustila ja concierge-palvelut.
Hotel Suite Chico tarjoaa 30 huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Tämä aamiaismajoitus tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden.

Kylpyhuoneista löytyy suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät, ilmaiset sanomalehdet ja puhelin. Siivous on saatavilla päivittäin.

Hotel Suite Chico sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Barraquer Clinic. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen aamiaisen, ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin.
  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos nälkä yllättää, tilaa itsellesi jotain syötävää majoituspaikan ravintolassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kuivapesula-/pesulapalvelut, concierge ja kiertoajelu- tai lippupalvelu
  • Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Puisto 93 ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Unicentro Bogotán ostoskeskus
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Majoituspaikassa on tietokonepiste, ja sekä Wi-Fi että kiinteä internetyhteys on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Business-palveluihin kuuluu business center ja kokoushuone. Tämä aamiaismajoitus tarjoaa konferenssitilan. Tilojen koko on 18 neliömetriä. Hotel Suite Chico tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, kielitaitoisen henkilökunnan ja kiertoajelu- tai lippupalvelun. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä 4 tähden aamiaismajoitus on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen mannermainen aamiainen joka päivä klo 6.30–9.30.
Restaurante – tämä ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen.
Ympärivuorokautinen huonepalvelu on käytettävissä.

Puhutut kielet

Englanti ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi ja kiinteä internetyhteys

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä olevalla pysäköintialueella on korkeusrajoitus
  • Meno-paluulentokenttäkuljetukset (lisämaksusta)
  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen mannermainen aamiainen saatavilla päivittäin klo 6.30–9.30
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Ravintola

Paikan päällä olevat ravintolat

  • Restaurante

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Pyykinpesutilat

Mukavuudet

  • Ilmaisia sanomalehtiä aulassa
  • Matkatavarasäilytys
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä
  • Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Concierge-palvelut
  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Kuivapesula-/pesulapalvelu
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Businesspalvelut

  • 18 neliömetriä kokoustilaa
  • Business center
  • Kokoushuone
  • Tietokonepiste

Ulkotilat

  • Puutarha
  • Terassi

Kylpylä

  • Vartalohoitoja

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Suihku
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ruoka ja juoma

  • Minibaari
  • Ympärivuorokautinen huonepalvelu

Muuta

  • Ilmaiset sanomalehdet päivittäin
  • Puhelin
  • Turvalokero
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 15.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 13.00
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen

Sisäänpääsy

Vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Hotel Suite Chico ei salli lemmikkejä tai avustajaeläimiä

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 8 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä. Lapset eivät välttämättä saa ilmaista aamiaista.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Takuumaksu: 3.50 COP per yö
  • Sinun on kenties maksettava ALV (19 %) majoituspaikassa. Arvonlisävero (19 %) ei välttämättä koske niitä maassa oleskelevia matkailijoita, jotka ovat varanneet turistimatkapaketin (majoituksen sekä muun matkapalvelun) ja jotka maksavat ulkomaisella kortilla tai pankkisiirrolla sekä esittävät voimassa olevan passin ja turistiviisumin.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.

Lisämaininnat

  • Jos matkustat lapsen kanssa, majoituspaikka saattaa vaatia sinua esittämään seuraavat asiakirjat: Kolumbiaan alle 18-vuotiaan lapsen kanssa matkustavia vanhempia voidaan pyytää esittämään lapsen syntymätodistus ja kuvallinen henkilöllisyystodistus (ulkomaalaisilta vierailta passi) sisäänkirjautumisen yhteydessä. Jos sukulainen tai huoltaja matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, sukulainen tai laillinen huoltaja voi joutua esittämään molempien vanhempien allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan ja kopion molempien vanhempien henkilöllisyystodistuksista. Jos vain toinen vanhemmista matkustaa Kolumbiaan lapsen kanssa, hän voi joutua esittämään toisen vanhemman allekirjoittaman, notaarin vahvistaman lapsen matkustusluvan. Lasten kanssa matkustavien asiakkaiden tulee olla yhteydessä Kolumbian konsulaatin toimistoon ennen matkaa saadakseen lisäohjeita.
  • Yksi korkeintaan 8 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä. Lapsi ei välttämättä saa ilmaista aamiaista.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Lemmikkejä ja avustajaeläimiä ei sallita.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Hotel Suite Chicó
Hotel Suite Chicó Bogota
Suite Chicó Bogota
Hotel Suite Chicó Bogotá
Suite Chicó Bogotá
Bed & breakfast Hotel Suite Chicó Bogotá
Bogotá Hotel Suite Chicó Bed & breakfast
Bed & breakfast Hotel Suite Chicó
Suite Chicó
Hotel Suite Chicó
Hotel Suite Chico Bogotá
Hotel Suite Chico Bed & breakfast
Hotel Suite Chico Bed & breakfast Bogotá

Hotel Suite Chico – arvostelut

Arvostelut

8,8

Loistava

Arvosana 10 - Loistava. 98 kautta 200 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 78 kautta 200 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 17 kautta 200 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 4 kautta 200 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 200 arvostelua

9,2/10

Siisteys

9,0/10

Henkilökunta ja palvelu

8,0/10

Palvelut/mukavuudet

8,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

4/10 Huono

Anu Y.

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Sijainti heitti 10 km
Etsin taksilla tätä hotellia kaksi tuntia keskellä yötä, sillä sijainti oli merkattu varausvahvistkseen - en suosittele! Täältä ei päässyt minnekkään millään muulla kuin taksilla, eli kalliiksi tulee. Itse hotelli - jos sen löytää - on pieni mutta huoneet siisteä. Henkilökunnan asenteessa olisi toivomisen varaa. Olisin myös toivonut näkeväni hotellista tilaamani kuljetuksen kentällä kun saavuin ensimmäistä kertaa Kolumbiaan yksin keskellä yötä - en koskaan saanut selitystä siihen miksei kyyti tullut vaikka varaukseni kyllä näkyi systeemissä. Voin ainoastaan suositella paikkaa autoileville vieraille, ja silloinkaan en todellakaan maksaisi kahta kymppiä enempää yhden henkilön huoneesta.

8/10 Hyvä

ROGER ALBERTO

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Mi experiencia
La llegada es complicada y en razon de la pandemia muchos servicios como por ejemplo television estaban suspendido, las habitaciones son muy bonitas, todo estaba muy aseado, la atención y disposición de quienes nos atendieron magnífica
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2020

10/10 Loistava

Richard, Toronto

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
very clean and the staFF is very nice. the location to Zona Rosa is about a 20 min walk but on a nice sunny day it is worth is
Yöpyi 2 yötä helmikuussa 2020

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2020

10/10 Loistava

Guillermo

Liikematkailija
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great place clean very accommodatin g staff
Yöpyi 1 yön helmikuussa 2020

8/10 Hyvä

Lidia J

Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Servicios de aseo
Buena experiencia pero un comentario importante tener en cuenta el papel higiénico en el baño y dejar un rollo disponible porque este se nos acabó a la madrugada y en la habitación no había mas
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 1 yön marraskuussa 2019

10/10 Loistava

Darrin, North Bend, WA

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Friendly staff, good breakfast included, clean room and common areas. Convenient to walk to many tourism areas.
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2019

8/10 Hyvä

Felipe

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Ubicación buena, habitación no aislada de ruido!
En general todo estuvo bien. La habitación era cómoda y estaba limpia, Sin embargo hay varias cosas que nos gustaría manifestar: Lo primero es que al buscar las características del hotel, dice que tiene parqueadero y es así, pero es en la calle sobre el mismo anden del hotel, y esto se debería saber antes de reservar, personalmente no nos gusta dejar nuestro vehículo por fuera así este vigilado. Por otro lado casi no logramos descansar, pues la habitación no está aislada del ruido y escuchamos gente en el noche y en la mañana como la habitación está pegada al comedor, todo el ruido de la gente se escuchaba. Otra cosa es que la luz que está afuera de la habitación debería encenderse y apagarse sola, pero estuvo toda la noche prendida y alguien la apago a eso de las 3 de la mañana, Y por último la losa en general estaba mal lavada, cucharas y vasos. o demás estuvo bien.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Muchas gracias
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2019

10/10 Loistava

maria

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 11 yötä elokuussa 2019

10/10 Loistava

JUAN J

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
EXCELENTE ATENCION Y SERVICIO
MUY BUENA UBICACION DEL HOTEL. EXCELENTE ATENCION POR PARTE DEL PERSONAL DE LA RECEPCIÓN, HABITACION Y EN EL AREA DE COMEDOR. MENCION ESPECIAL AL SERVICIO DE TAXY DE PLANTA DEL HOTEL, PARTICULARMENTE LOS SEÑORES ERNESTO Y JAIRO, EXCELENTES PERSONAS Y MUY CULTOS Y PROFESIONALES.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Buen hotel ,,,
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2019

6/10 OK

Ryan

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Water leak and terrible smell
The floor had a water leak , the pictures were misleading because the window leads to the hallway which has a kitchen with a terrible smell
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2019

8/10 Hyvä

Julian

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Buen Hotel
Todo bien
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2019

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2019

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2019

8/10 Hyvä

Jose Fernando

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2019

2/10 Hirveä

LEIDY

Cobraron valores adicionales a los que estableció hoteles. Com
Yöpyi 4 yötä toukokuussa 2019

4/10 Huono

Julian

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Huoneen mukavuus
Alquilar por horas podría ser un mejor modelo econ
Este no es un hotel donde la principal intención es dormir, ni dejan dormir.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2019

10/10 Loistava

Renzo

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Recomendable para viaje de negocios o turismo
Buena ubicación lugar tranquilo. El personal muy amable. Lo recomiendo.
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2019

10/10 Loistava

Libia Esperanza

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Recomendado por el excelente servicio al cliente
Excelente el servicio del personal, gracias Erika.
Yöpyi 1 yön huhtikuussa 2019

6/10 OK

JUAN SEBASTIAN

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Mixed Bag... not that bad, Not great.
I stayed in this hotel twice in the last two weeks, giving it a second opportunity. Although I was not expecting something great, because of fits description as a boutique hotel and mainly because of its price, but it didn’t fulfill my expectations. I can’t say the experience was bad, but there were A couple of things I specifically didn’t like. Nevertheless I’m going to start with the pros and then, I’ll mention the few cons. On the positive side I liked the room size, the bed, breakfast was OK, Hotels location is perfect and the overall service. On the negative side, I didn’t like the fact that most rooms face the street and the windows aren’t soundproof, therefore making it a little bit difficult to sleep at times. During my first stay, room 207 didn’t have enough water pressure and showering was very uncomfortable. Finally, the worst was the unstable Internet access, which got a little bit better on my second stay. They told me they are working on it and expect to have better Internet with the change of provider . Mixed bag, but guess I won’t stay there again.
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2019