Pääset upeaan asuntoomme "Platges de Fornells" -portaikkoon (kaide, n. 15 askelmaa).
Asut asuntoon suoraan terassille ja tulet tilavaan olohuoneeseen, ruokailutila ja avotakka.
Huoneistossa on pieni toimiva täysin varustettu keittiö (jääkaappi / pakastin, liesi keraamisella liesillä, mikroaaltouuni, kahvinkeitin, vedenkeitin jne.).
Kaksi makuuhuonetta - toisesta merinäköalalla - pääsee 2 portaan kautta. Yhdessä makuuhuoneessa on parivuode (1,50 m), toisessa makuuhuoneessa kaksi erillistä vuodetta.
Kylpyhuone kunnostettiin vuodenaikana 2018, ja siinä on suuri suihkukaappi, lasinen etuosa. Kylpyhuoneessa on myös pesukone.
Voit käyttää puhaltimia kesäaikana ja sähkölämpöpattereita viileämpinä päivinä siirtymäkausina.
Sähkö, vesi, pyyhkeet ja liinavaatteet asunnossa toimitetaan kerran käyntiä kohti, ja siksi ne sisältyvät hintaan. Minimi oleskelu on yksi viikko.
Loppusiivous on kiinteä 75 euron hinta, ja se on maksettava erikseen oleskelun kestosta riippumatta.
Lomakeskus "Platges de Fornells" on hiljainen ja rakennettu Menorcan-tyyliin. Kaupat (esim. 2 supermarkettia) ja monet ravintolat ovat välittömässä läheisyydessä ja kävelyetäisyydellä.
Siirtoaika autolla lentokentälle / lentokentälle on noin 25-30 minuuttia.
Viehättävä pieni Fornellsin kylä on 3 km: n päässä. Fornells elää rapujen ja rapujen kalastuksesta sekä matkailualalla ja tunnetaan kalakeitosta "Caldereta de Llangosta" (jopa Espanjan kuningas tulee tänne!).
Suojainen Fornells-lahti tarjoaa ihanteellisia vesiurheilulajeja nuorille ja vanhoille - koko perheelle.
Alue on ihanteellinen lähtökohta retkille, joilla on vuokra-auto ja retkiä.
Upea paikka perheille ja ystäville ... Tulet rakastamaan MENORCAa!