Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Lepo rentoutua tyylikkäässä ympäristössä lähellä kaupunkia ilmaisella Wifi: llä ja Netflixillä

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Lepo rentoutua tyylikkäässä ympäristössä lähellä kaupunkia ilmaisella Wifi: llä ja Netflixillä valokuvagalleria

Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, astianpesukone
Televisio
Sisätilat
Sisätilat
Ulkoruokailutilat

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta6 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Pyykinpesukone
  • Grilli
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ulkotilat
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Map
Bundaberg West, QLD
  • Buss Park (puisto)
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Alexandra Park
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Moncrieff Theatre
    ‪11 min kävelymatka‬
  • Bundaberg, Queensland (BDB)
    ‪10 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Lepo rentoutua tyylikkäässä ympäristössä lähellä kaupunkia ilmaisella Wifi: llä ja Netflixillä

Nopea wifi on päällä, joten nyt lepää ja rentoudu perheesi, kumppanisi, rakkaasi tai turkiksen kanssa vauvan kanssa rauhallisessa ympäristössä kauniissa kodissamme.
Christelin On Crofton on ihana vanha matalapaimenkoira Queenslander, joka oli kärsinyt vaikeista ajoista ja jota on uudistettu. Hyvä uutinen on, että suurin osa kovasta työstä on tehty, joten jos annat anteeksi hiutaleita, voin luvata rentouttavan loman sinulle tai perheellesi. Jos olet turisti, olen varma, että Christel's On Crofton ei petä.

Lisää tietoa
Avaruus

Christel's On Crofton on vain 500 metrin päässä CBD: stä, 200 metrin päässä The Friendlies -sairaalasta ja hiukan yli 1 km: n päässä Bundabergin tukikohdan julkisesta sairaalasta. Christel's On Crofton sijaitsee keskeisellä paikalla ja siinä on kaikki tarvitsemasi, jotta vierailustasi tulisi mahdollisimman miellyttävä. Christel's On Crofton on myös täysin lemmikkiystävällinen.
Mukavasti nukkuu kuusi kolmessa suuressa makuuhuoneessamme (queen-size-patja on saatavana pyynnöstä.) Täysin ilmastoidussa Masterissa on täysin varustettu kylpyhuone, jossa on kynsikylpy ja kaksinkertainen suihku sekä meikkis niche niille, jotka valmistautuvat yöksi kaupunkiin. Toisessa makuuhuoneessa on queen-size-vuode, joka on sisustettu yöpöydillä, turkkilaisilla ja mukavilla siipivatuilla. Kolmannessa makuuhuoneessa on kaksi sänkyä, yöpöytä ja lamppu sekä pitkä poika vaatteillesi. Siellä on myös toinen kylpyhuone ja pesula, kun tarvitset raikastaa vaatteet.
Täysin varustetussa keittiössä, jossa on massiivinen viiden polttimen liesi, on kaikki mitä tarvitset gourmet-aterian valmistukseen, tai jos et halua kokata, olet vain muutaman minuutin päässä kaupungin keskustasta ja kaikista kahviloista, ravintoloista ja ruokapaikoista tyydyttääksesi hienoimmat paletit.

Vieras pääsy

Olen perustanut Christelin On Croftonin paikkaan, jossa tunteisin olosi kotoisaksi, olipa se sitten muutama yö, viikko tai enemmän. Kannustan sinäkin nauttimaan kodista täysimääräisesti. Tietyt alueet, jotka olen turvannut, mutta tämä ei millään tavoin rajoita vierailustasi nauttimista.

Vuorovaikutus vieraiden kanssa

Koska pysyt "kotisi poissa kotoa", kunnioitan yksityisyyttäsi ja sellaisenaan kaikki on asetettu sinulle, jotta voit nauttia vierailustasi minimivaikutuksella. Vaikka olen yrittänyt ajatella kaikkea mitä haluaisit, jos sinulla on jotain mitä tarvitset tai sinulla on kysyttävää, olen vain puhelinsoitto tai tekstiviesti poissa varmistaakseni, että kaikki on mielesi mukaan.

Muita huomioitavia asioita

Kohtele ensisijaisesti kotisi tavoin kuin kotona ja sellaisenaan kohtele sitä ja sen sisältöä kunnioittavasti. Onnettomuuksia tapahtuu, mutta jos rikot jotain, kerro siitä minulle ja huolehdi sen korvaamisesta tai korjaamisesta. Minä, kuten useimmat ihmiset rakastavat lemmikkieläimiä, olemme tervetulleita Christelin On Croftoniin heti, kun ne on hyväksytty ennen varausta. Rohkaistaan ottamaan perhettä ja ystäviä yli ollessasi Bundabergissa, mutta älä ota juhlia, jotka häiritsevät naapureideni hiljaista nauttimista.
Tupakointi on nykypäivän yhteiskunnassa pahasti paheksunutta, mutta tiedän, että monet ihmiset nauttivat edelleen savukkeesta. Jos tämä olet sinä, tee se takalla tai muualla talon ulkopuolella. Kunnioita jälleen kerran tätä kotia, kun seuraavat vieraat tulevat jäämään.
Nauti lopuksi siitä, että nautit talosta täyden potentiaalinsa verran, mutta jos käytät ja likaat jotain, puhdista se itseesi jälkeen, etenkin sellaisilla elintarvikkeilla, jotka voivat houkutella ei-toivottuja kävijöitä.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Buss Park (puisto). Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja 2 kylpyhuonetta.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Buss Park (puisto) ja Alexandra Park
Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Määrätyt tupakointialueet

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta
  • Turvalokero

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi

Rest relax in elegant surroundings very close to town with FREE Wifi and Netflix – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 15 kautta 20 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 4 kautta 20 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 20 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 20 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 20 arvostelua

9,0/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Diane R.

Hyvää: Siisteys
Bundaberg stay
Overall we had a great stay. We had everything we needed and location was great.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys
Comfortable old cottage
Older cottage with nice new bathrooms and kitchen. Compact living area lovely rear deck.
Yöpyi 4 yötä kesäkuussa 2024

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Huoneen mukavuus
Not for us
Property has the potential to be good when fully renovated, just not there yet. For the cost it is not a first choice unless you have a dog that joins the neighbours dogs barking and the loud music playing across the street in the early hours of the morning until dawn. Outside area looks good in the pics, but dusty and dirty. Sign suggesting animals welcome on the beds, and for cats in the bed - a complete turn off from a hygiene point of view. Pick another location unless you have animals.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2022

10/10 Loistava

Kaela D.

Hyvää: Siisteys
Beautiful and homely
Really was a home away from home. Everything we needed was there and it was so comfortable and cosy. The bathroom is stunning. Great yard for the dogs. Michael was great with contact. Would definitely stay again and recommend to others.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2021

8/10 Hyvä

karen s.

Hyvää: Siisteys
Great Bath
Very cute neat and tidy lovely big bath to relax in! Dog friendly
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2021

10/10 Loistava

elizabeth m.

Hyvää: Siisteys
Great property for two couples
Pleasantly and well appointed. Basic provisions were gratefully received. Air conditioning and overhead fans was appreciated on a humid night (we are southerners). We would recommend and book again.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2021

10/10 Loistava

Tiffany C.

Hyvää: Siisteys
Beautiful
It was a clean beautiful property that was perfect for me and my family.
Yöpyi 2 yötä maaliskuussa 2021

10/10 Loistava

Neil S.

Hyvää: Siisteys
Great Escape
This is a hidden gem. Do not be deceived by the outside the inside and rear deck is amazing. Happily stay again
Yöpyi 3 yötä tammikuussa 2021

10/10 Loistava

Tina A.

Hyvää: Siisteys
Short stay
Had a great time, comfortable and well kept.Great we could bring our fur babies.Bed was comfortable.

8/10 Hyvä

Sharon K.

Hyvää: Siisteys
Good location
Old house but renovated inside with great kitchen and bathrooms. Accommodates 4 adults comfortably. Good central location and close to town.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2020

10/10 Loistava

Amy N.

Hyvää: Siisteys
Nice Stay!
Very homely feel, clean and comfy. The bath is also great!
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2020

10/10 Loistava

Rachel P.

Hyvää: Siisteys
Comfy cottage
This was a little place away from where all my fa,ily including my dogs felt welcome and comfortable. Close to food, centre of Bundaberg and shopping. Owner was friendly and very accommodating would definitely stay again.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2020

8/10 Hyvä

Heather E.

Well priced for the property
Smooth booking and communication.

10/10 Loistava

Ian B.

Hyvää: Siisteys
Bundaberg Foray
Wonderful accommodation.Everything thoughtfully provided in this beautiful cottage.Highly recommended
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2020

10/10 Loistava

Michelle F.

Hyvää: Siisteys
The house was perfect and meet all our needs
what a beautiful house and the fully fenced yard was perfect for when we had to leave our fur baby whilst we went to the turtles. The owner was also very pleasant leaving extra towels to dry off after the down pour. Will definately return and recommend to others. Thanks for ensuring a great weekend
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2020

10/10 Loistava

Adrieanne M.

Hyvää: Siisteys
Great little place to stay
The house was well stocked with basic kitchen and bathroom staples that was well appreciated. The yard was big although we kept our girl on leash so she couldn’t get into mischief under the house. The ai conditioning worked great and the bed was comfy. The house was a little dusty (as it’s being renovated) but didn’t take away from how relaxing it was to spend some time away in the great little town of Bundaberg. Thanks Michael :)
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2019

10/10 Loistava

Benjamin K.

Hyvää: Siisteys
Best place I've stayed at in Bundaberg
Owner was incredibly accommodating to all my questions. Property itself was in immaculate shape. Everything worked properly and the neighbourhood itself was nice and quiet. Would highly recommend this to anyone.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2019

8/10 Hyvä

David S.

Hyvää: Siisteys
Practical and affordable
Pleasantly whiled away a week here ,most of the renovation work is finished.Close to everything.and was an affordable practical house for the two of us Dave n Elia N Z
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2019

10/10 Loistava

Gavin J.

Hyvää: Siisteys
Great House
We are regular visitors to 52 Crofton Street and always enjoy our stay. Great location near the hospital and lots of dining places. Highly recommended.
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2019

10/10 Loistava

Lee S., Burpengary QLD

Great place
Everything you need comes with the house... plus extras!! Milk and bread in the fridge... comfy beds... excellent set up!!! Even a bath bomb for the amazing claw foot bath tub. A really easy place to just rock up to and relax. And a short walk to town... pubs and restaurants. The ongoing renovations were not a problem and did not detract from the house at all. Even fairy lights on the back deck! They have covered all your needs including bug spray. We appreciated the Bundy ginger beers too - thank you Thanks for making our weekend so easy and enjoyable.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2019