Sijaitsee rannan edessä suojatussa aidatussa yhteisössä 20 minuutin päässä Puerto Plata International Airportista.
Villa Celesten henkilökunnassa on kokopäiväinen piika, päiväkokki, maahoitaja, päivittäinen uima-altaan hoitaja, turvallisuus ja concierge-palvelut. Iltakokki on myös saatavana yhden tai useamman yön ajan loman aikana. Älä koskaan tee kokki- ja siivoustarvetta, ellet välitä sinustakin,
Huvilasta on henkeäsalpaavat näkymät veteen, kun astut kaksikerroksiseen aulaan.
Villa on avoin ja ilmava, sisustettu moitteettomalla tyylillä ja maulla. Kaikkialla on kauniita taideteoksia, ja rautakattokruunut valaisevat Välimeren sisustusta.
Villa Celestessä on 5 tilavaa makuuhuoneen sviittiä, joissa on oma kylpyhuone. Heillä kaikilla on pääsy joko katettuun terassiin tai terassille, joka on täydellinen paikka tuollaiselle kahvikupille.
Päätason king-Master-sviitissä heräät autuaalle näkymälle vedelle. Tämä sviitti on sisustettu espanjalaisen muotoilun käsityönä mahonkiin. Suuri kylpyhuone on koristeltu italialaisella laatalla, Epoca-itsenäisellä kylpytynnyrillä, ylisuurella lasisuihkulla ja laajaan ikkunaan, joka valvoo reheviä puutarhoja.
Tulet toisen kerroksen king-master-sviittiin upealla kierreportaalla. Tämä sviitti avautuu suurelle valtamerelle, josta on näkymät rannalle.
Päätasolla sijaitsevat kaksi muuta king-makuuhuonetta ja viides makuuhuone, jossa 2 queen-size-vuodetta. Kaikissa makuuhuoneen sviiteissä on suuret mahonki-kaapit, kompakti jääkaappi ja italialaiset posliini-kylpyhuoneet, joissa on lasisuihkut.
Makuuhuoneissa on myös TV ja huonekassat.
. Voit viettää hiljaisen illan kirjan kanssa lukusalissa merinäköalalla tai liittyä muun perheen kanssa toisen tason mediahuoneeseen, jossa on 60'-älytelevisio, jos voit suoratoistaa elokuvaa tai katsella DVD-levyä käytettävissäsi olevasta kirjastosta viihde.
Gourmet-tyylisessä keittiössä on upeat merinäkymät suuren kuvaikkunan kautta. Mukautettuihin mahonkibodeihin, huippuluokan ruostumattomasta teräksestä valmistettuihin laitteisiin kuuluu ammattimainen kahdeksan polttimen italialainen liesi, jossa kaksinkertainen uuni, astianpesukone, mikroaaltouuni ja viininjäähdytin. He todennäköisesti miellyttävät kaikkein erottavimman kokin perheessä. Graniittisaari mahtuu 6 henkilöä.
Kaksikerroksista muodollista ruokasalia ympäröivät lattiasta kattoon ulottuvat kaari-ikkunat, joista on näkymä puutarhaan, ja siihen mahtuu 10 ihmistä mukavasti.
Nauti karibian veden äänistä ja näkymistä, kun roiskut runsassa uima-altaassa vain askeleen päässä suojaisan mailin päässä olevalta rannalta.
Allas on vieressä kaksikerroksinen terassi henkeäsalpaavat merinäkymät ruokasalin ulkopuolella, baarikeittiö ja grilli.
Rentoudu auringossa uima-altaan ympärillä tai istu suosikki palmun alla, jos haluat varjoa.
Talo suunnittelee nauttivansa täysin Karibian ilmapiiristä ja luonnosta. Lukemattomat kämmenet ja kookospähkinät antavat todellisen maun tropiikista.
Avuksesi uima-altaassa on kylpyhuone ja ulkosuihku. Allas on maintein päivittäin.
Niille musiikin ystäville äänijärjestelmä palvelee talon sisä- ja ulkotiloja.
Talossa on sähkögeneraattori virran tuottamiseksi sähkökatkon aikana.
Täysikokoinen pesukone ja kuivausrumpu sijaitsevat päätasolla.
Ateriat voidaan toimittaa Villaan paikallisesta Chez Arsenio -ravintolasta. Kokilla on laaja kokemus hääistä ja erityistapahtumista.
Kokit ovat myös vuokrattavissa yhden tai useamman yön ajan loman aikana.
Joten koskaan ei tarvitse kokata, ellet todella halua ...
Meillä on pakettiauto ja kuljettaja saatavana viikoittain
Kysy talossa hierontaterapeutista ja lastenhoitajista.
Sää, jonka haluat mieluummin kävellä rannalla, surffata, snorklata, pystyssä meloa tai ratsastaa hiekassa
Villa Celeste on paikka sinulle ...
Napsauta utube-videomme kiertääksesi kiinteistöä
Avainsanat: Rantahotellihuvila