Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja joka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Playa Santa Ponsa
Tämän hotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, ravintola ja baari/aulabaari. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on allasbaari, välipalabaari/deli ja kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa.
Hotel Golf Beach tarjoaa 36 huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Huoneessa on parveke. Huoneissa on LED-televisio. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä.
Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Lisäksi huoneissa on kannettava tuuletin ja pimennysverhot. Siivous on saatavilla päivittäin.
Tässä hotellissa käytössäsi on ulkouima-allas.
Hotel Golf Beach sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Playa Santa Ponsa. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä ulkouima-altaan ja ravintolan.
Ilmainen Wi-Fi
Jos paikallinen ja kansainvälinen keittiö on sydäntäsi lähellä, sinun kannattaa ottaa suunnaksesi HOTEL GOLF BEACH
Tilauksen mukaan valmistettu aamiainen saatavilla päivittäin lisämaksusta
Voit käydä uimassa majoituspaikan ulkouima-altaassa
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, kielitaitoinen henkilökunta ja hissi
Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Playa Santa Ponsa ja 12 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Palma de Mallorcan satama
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja välipalabaari/deli. Voit nauttia juomista yhdessä majoituspaikan baareista, joihin kuuluu allasbaari ja baari/lounge. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Hotel Golf Beach tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös ulkouima-altaan, terassin ja kielitaitoisen henkilökunnan.
Tämä hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia tilauksen mukaan valmistetun aamiaisen joka päivä klo 7.00–12.00.
HOTEL GOLF BEACH – ravintola, jonka erikoisuutena on paikallinen ja kansainvälinen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, lounaan ja illallisen. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista ja nauttia illallisen ulkona (sään salliessa).
Puhutut kielet
Englanti, saksa, italia ja espanja
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Ruoka ja juoma
Päivittäin saatavilla tilauksen mukaan valmistettava aamiainen lisämaksusta klo 7.00–12.00; 5–20 EUR per henkilö
Allasbaari
Baari/aulabaari
Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa
Ravintola
Välipalabaari/herkkukauppa
Paikan päällä olevat ravintolat
HOTEL GOLF BEACH
Tekemistä
Biljardipöytä
Televisio yleisissä tiloissa
Ulkouima-allas
Perheystävällinen
Ulkouima-allas
Välipalabaari/herkkukauppa
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Kielitaitoinen henkilökunta
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Aurinkotuoleja uima-altaalla
Aurinkovarjoja uima-altaalla
Puutarha
Terassi
Viihdealue ulkotiloissa
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Hissi (100 senttimetriä leveä ovi)
Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Pimennysverhot
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Kylpyamme
Pyyhkeet saatavilla
Suihku
Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
24–tuumainen LED-televisio
Muuta
Kannettava tuuletin
Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
Puhelin
Turvalokero
Työpöytä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Vauvansänky on saatavilla 15.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Paikallishallinto perii majoituspaikassa maksettavan veron. Vero on 50 % vähemmän 8:nnen majoituspaikassa vietetyn yön jälkeen. Alle 16-vuotiaiden lasten ei tarvitse maksaa tätä veroa. Muita poikkeuksia ja alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
Kaupungin perimä vero: 1.11.–30.4. välisenä aikana 0.55 EUR per henkilö per yö korkeintaan 9 yöltä ja 0.28 EUR sen jälkeen. Tätä veroa ei peritä alle 16 vuotta vanhoilta lapsilta.
Kaupungin perimä vero: 1.5.–31.10. välisenä aikana 2.20 EUR per henkilö per yö, korkeintaan 9 yöltä, ja 1.10 EUR sen jälkeen. Tätä veroa ei peritä alle 16 vuotta vanhoilta lapsilta.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu tilauksen mukaan valmistetusta aamiaisesta: noin 5–20 EUR per henkilö
Vauvansänky: 15.0 EUR per päivä
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, turvajärjestelmä ja ensiapupakkaus
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Lisämaininnat
Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 1000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Hotel Golf Beach Calvia
Hotel Golf Beach
Golf Beach Calvia
Golf Beach
Hotel Golf Beach Santa Ponsa, Majorca
Beach Hotel Santa Ponsa
Golf Beach
Hotel Golf Beach Hotel
Hotel Golf Beach Calvia
Hotel Golf Beach – arvostelut
Arvostelut
8,4
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 44 kautta 95 arvostelua
10–Loistava
44
Arvosana 8 - Hyvä. 35 kautta 95 arvostelua
8–Hyvä
35
Arvosana 6 - OK. 9 kautta 95 arvostelua
6–OK
9
Arvosana 4 - Huono. 5 kautta 95 arvostelua
4–Huono
5
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 95 arvostelua
2–Hirveä
2
8,8/10
Siisteys
9,0/10
Henkilökunta ja palvelu
8,4/10
Palvelut/mukavuudet
8,4/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,8/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
8/10 Hyvä
Saara
1.6.2016
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Huoneen mukavuus
Saara
10/10 Loistava
Jorge Leandro
7.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Muito boa
Hotel bem aconchegante e com todo o suporte necessário que eu precisava, as pessoas que trabalham no hotel são muito atenciosos e gentis.
Jorge Leandro
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024
8/10 Hyvä
Graham
29.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Still the same little gem with subtle changes
My wife and I have stayed at the Golf Beach many times over the past 20 years. It now has new owners but they have kept all of the wonderful staff that makes your stay welcoming and pleasant. Some new decoration within the bar area and a new menu. The bar area at night is quite quiet this maybe the increase in drinks prices and not so many British guests as before. Still if you are looking for a pleasant stay in Santa Ponsa for a reasonable price look no further
Graham
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Patricia
25.7.2024
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
There's no AC
Patricia
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
Maureen
Matkusti kumppanin kanssa
23.6.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Lovely quiet poolside and clean rooms
Maureen
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Paul
21.6.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Paul
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Astrid
Matkusti ryhmän kanssa
16.6.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Astrid
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Anthony
25.5.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
All good nice staff.
Anthony
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2024
10/10 Loistava
Elena
Matkusti kumppanin kanssa
12.5.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Elena
Yöpyi 5 yötä toukokuussa 2024
10/10 Loistava
Mathilde
5.10.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Très bon sejour
Très bon séjour, l’hôtel est très bien pour une semaine de vacances, très calme. A proximité des transports, du centre et de la plage.
Mathilde
Yöpyi 8 yötä syyskuussa 2023
4/10 Huono
Motasem
Matkusti ryhmän kanssa
24.9.2023
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Personal unfreundlich. Frühstück wirklich schlecht (kein Obst, keine Gemüse). Kaffee kann man nicht trinken. Handtuch würden von Donnerstag bis Sonntag nicht gewechselt.
Ich werde das nächste mal mehr zahlen und mir was anderes buchen..
Motasem
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2023
8/10 Hyvä
Helen
17.9.2023
Helen
Yöpyi 9 yötä syyskuussa 2023
10/10 Loistava
Louise
6.9.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Perfect for what I was looking for. Clean, safe, great central location. Close to restaurants shops and very convenient for bus stop to Palma or Camp de Mar. Easy check in and friendly staff.
Louise
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2023
8/10 Hyvä
Niels
17.8.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Dejligt hotel, pænt og meget rent. Der er dog ingen ac på værelserne men man kan leje en i receptionen
Niels
Yöpyi 10 yötä elokuussa 2023
4/10 Huono
Michael
Matkusti ryhmän kanssa
14.7.2023
Hyvää: Siisteys
Huonoa: Huoneen mukavuus
Uncomfortable and cramped
Friendly staff, except for a very aggressive employee on the reception desk when returning from a night out.
The bathrooms are incredibly crammed and it was a very tight squeeze to use the toilet while avoiding having to sit on the sink basin.
There is no air conditioning in the rooms, although it is available for 10 euros per night, or a minimum 40 euros. While a heatwave can’t be predicted, this is far from ideal, especially given that the air conditioning keeps the room temperature at around 30 degrees and makes as much noise as a small bus.
Michael
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2023
10/10 Loistava
Bernardo
28.5.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Bernardo
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2023
8/10 Hyvä
Martin
15.9.2022
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Martin
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2022
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
13.8.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Hood
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 10 yötä elokuussa 2022
10/10 Loistava
Shaun
30.6.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
A
Shaun
Yöpyi 3 yötä kesäkuussa 2022
10/10 Loistava
Patrick
24.6.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very clean hotel.
Patrick
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2022
8/10 Hyvä
Brent
Matkusti kumppanin kanssa
22.6.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
A very clean and well maintained 2star hotel. You get what you pay for. Defiantly could do with Air Conditioning in the rooms, as it was very hot when we stayed, which made it very difficult to sleep. Staff very friendly.
Brent
Yöpyi 8 yötä kesäkuussa 2022
6/10 OK
Tanja Michaela
11.6.2022
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Tanja Michaela
Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2022
10/10 Loistava
Ian
25.9.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great value Hotel.
The staff were friendly and welcoming. The Batbwas well stocked and the food was good. Excellent cooked breakfast for 5 50. The pool was clean and quiet. Rooms cleaned daily. Only downside was no kettle or fridge however both can be hired and coffee etc available 24/7 Great value for money.
Ian
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2019
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
Matkusti kumppanin kanssa
16.7.2019
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location a few mins walk from the beach and main Santa Ponsa area. Bathroom a little small and room basic but very clean and bright.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2019
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
11.10.2018
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Excellant staff and clean close to beach and shops