Hotellit Castelnaud-la-Chapelle

Vertaa 4 570 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 69 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Castelnaud-la-Chapelle: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Castelnaud-la-Chapelle

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Castelnaud-la-Chapelle
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteen Castelnaud-la-Chapelle hotellit

Harkitsetko lomaa kohteeseen Castelnaud-la-Chapelle? Jos haluat löytää yöpymispaikan, joka sijaitsee nähtävyyksien lähellä, voit antaa lomapäiväsi ja käyttää hotellihakutulosten vieressä olevia suodattimia löytääksesi tällaisen hotellin. Voit valita 39 hotellista ja muusta majoitusvaihtoehdosta kohteessa Castelnaud-la-Chapelle löytääksesi itsellesi sopivan yöpymispaikan.

Suosittuja hotelleja ja muita majoitusvaihtoehtoja kohteessa Castelnaud-la-Chapelle

Kun etsit itsellesi sopivaa yöpymispaikkaa kohteessa Castelnaud-la-Chapelle, voit käyttää ebookersin sivustoa löytääksesi hotellin, joka tarjoaa palveluina esimerkiksi internetyhteyden, uima-altaan tai ilmaiset lentokenttäkuljetukset. Voit hyödyntää suodattimia rajataksesi hotellihakuasi, jotta näet vain sinulle tärkeät palvelut, kuten ilmastoinnin ja huoneessa olevan keittiön.

Asiakkaat pitävät seuraavista hotelleista kohteessa Castelnaud-la-Chapelle niiden ilmaisen aamupalan takia:

  • B & B rauhallisella paikalla lähellä Dommea.
  • Les Machicoulis

Kohteeseen Castelnaud-la-Chapelle tutustuminen

Castelnaud-la-Chapelle tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Castelnaud-la-Chapelle ja sen lähellä kuuluu:

  • Chateau de Castelnaud (linna)
  • Chateau des Milandes (linna)
  • Chateau de Fayrac (linna)
  • Écomusée de la Noix'n museo
  • Chateau de Marqueyssac (linna)
  • Jardins de Marqueyssac
  • Chateau de Beynac (linna)

Kun järjestät lomaa kohteeseen Castelnaud-la-Chapelle, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Brive-la-Gaillarde (BVE-Brive - Vallée de la Dordogne). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaiten sopivan vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Castelnaud-la-Chapelle?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Castelnaud-la-Chapelle, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Castelnaud-la-Chapelle, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Kesäkuu ja marraskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas heinäkuu ja syyskuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 14 °C ja öisin 2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 210 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 25 °C päivisin ja 7 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 277 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 28 °C ja öisin 13 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 172 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 19 °C ja 3 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 274 mm.
  • Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Castelnaud-la-Chapelle on 932 cm.

Castelnaud-la-Chapelle: Hotellitiedot

Majoitukset
4 570
Halvin hinta
69 €
Korkein hinta
126 €
Suositut hotellit
Hotel Montaigne, Sure Hotel by Best Western Sarlat-la-Caneda, Naâd Hotel, La Villa des Consuls, Résidence Odalys Les Côteaux de Sarlat, Heavenly holiday home with pool, Ranskassa talo jossa on lämmitetty uima-allas ja poreallas 28 °, CALM ja REST: GITE *** uima-altaalla lähellä SARLAT, DORDOGNE PERIGORD NOIR, Magnificent Villa on 50 ha overlooking the medieval town of Domme, 2 steps from the historic center, pleasant, quiet gite with beautiful saltwater swimming pool, Domaine du Château de Monrecour – Hôtel et Restaurant, Vanha lato, 1800-luku. Luonnolliset puitteet, ihanteellinen Perheet pienten lasten kanssa, Périgord noir, 10-12 people, renovation by architect and private pool!, Gites La Garrigue in a peaceful setting near Sarlat, Talo 15 hengelle Salatissa, uima-allas 100 m2, wifi