Kreikan matkailujärjestö on hyväksynyt Villa Nikisin, ja sillä on lisenssinumero: 1053489, ja sitä hallinnoi "etouri loma-asuntojen hallinto".
Rauhallisella alueella Perivolialla vain 4 km: n päässä Hanian kaupungista ja lähimmästä rannasta. Villa Nikis on ihanteellinen lomapaikka rentoutumiseen luonnossa ja samalla kaiken vieressä. Tyylikkäästi sisustettu sisustus tarjoaa viihtyisän, mutta selvästi modernin tunnelman, kun taas tilava ulkoalue, jota ympäröivät hedelmä- ja vihannespuutarhat, luo täydellisen ilmapiirin rauhoittavalle keholle ja mielelle.
Nauti rauhasta, mukavuudesta ja ylellisyydestä tässä hieno ja ainutlaatuinen huvila.
Kaksikerroksinen 240 neliön huvila on sisustettu tyylikkäillä ja ylellisillä tyyleillä ja se mahtuu 6 henkeä vuoteissa ja jopa 7 henkeä tarvittaessa.
- Sisätilojen asettelu -
Pohjakerroksen huvilaan saapuessa on tilava avoin suunnitelma-alue, jossa on oleskelualue ja ruokailutila sisätiloissa. Sitten alue johtaa takkahuoneeseen ja täysin varustettuun keittiöön, jossa on korkealaatuiset kalusteet ja ruokailutilat. Olohuoneesta pääsee suoraan pääverannalle, jossa sijaitsee ulkona oleva ruokapöytä.
Pohjakerroksessa on kaksi makuuhuonetta, joista yksi on makuuhuone, jossa parisänky, kävelykaapissa ja kylpyhuone porealtaalla. Toisessa makuuhuoneessa on parivuode ja kävelykaappi. Molemmissa makuuhuoneissa on parveke puutarhaan ja ympäröivään alueeseen. Samasta kerroksesta löytyy myös kylpyhuone suihkulla. Lisäksi on pesutupa, jossa on pesukone ja kuivausrumpu, sekä varastotila.
Ensimmäiseen kerrokseen pääsee sisäportaiden kautta tai sen erillisellä sisäänkäynnillä ulkoalueelta, ja täällä sijaitsee itsenäinen studio. Studiossa on halli, jossa on toimistotila ja pieni keittokomero, jossa jääkaappi / pakastin, 2 liesi, pesuallas ja mikroaaltouuni / uuni. Keittiönurkkauksen vieressä on olohuone, jossa on sohvat ja 32 tuuman HDTV. Olohuoneesta on suora pääsy valtavaan verantaan, jossa on aurinkotuoleja ja oleskelualue. Lisäksi portaikko olohuoneesta johtaa ullakkohuoneeseen, jossa on parivuode. Kylpyhuone, jossa on vesihierontasuihku, löytyy studiosta. Allasalueelle pääsee suoraan studiosta.
- Ulkoalue -
Villa on kauniisti maisemoitu ulkoalue, joka tarjoaa erilaisia palveluja ja paikkoja rentoutumiseen.
Tarkemmin sanottuna ulkoilmatiloihimme kuuluu:
- 50 neliömetriä lämmitetty uima-allas
(Huomaa, että uima-altaan lämmitystä voidaan käyttää etukäteen pyynnöstä ja se vaatii vähintään viikon etukäteisilmoituksen.)
- Täysin varusteltu hiiligrilli
- Ruokapöytä ulkona, josta on näkymät uima-altaalle ja ympäröivään maisemaan
- Erilaisia kalustettuja paikkoja (jossa aurinkotuoleja, ulkokäytäväpöytiä ja -tuoleja) rentoutumiseen parvekkeilla, verannalla ja puutarhassa huvilan ympärillä
- Hedelmäpuut ja vihannespuutarha, jossa on erilaisia hedelmiä, kuten appelsiini, mandariini, banaani, granaattiomena ja sitruuna
- Leikkipaikka
- Pysäköinti