Hotellit Daiting

Vertaa 281 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 83 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Daiting: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Daiting

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Daiting
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Daiting tutustuminen

Daiting tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Daiting ja sen lähellä kuuluu:

  • Muelheim Quarry
  • Schloss Harburg
  • Burg Pappenheim
  • Jura-Museum Eichstätt
  • Weissenburgin linna
  • Altmühl Valley Nature Park
  • Moernsheimin linna

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Daiting?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Daiting, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Daiting, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja toukokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas maaliskuu ja helmikuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 9 °C ja öisin -3 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 156 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 21 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 248 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 23 °C ja öisin 10 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 280 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 13 °C ja -1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 203 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Daiting on 887 cm.

Daiting: Hotellitiedot

Majoitukset
281
Halvin hinta
83 €
Korkein hinta
223 €
Suositut hotellit
Das Altmühltal, Hey Lou Hotel Nördlingen, JUFA Hotel Nördlingen, House Archaeopteryx - private outdoor pool - unique in the nature park, Hotel Schloss Leitheim, Mod. Huoneisto. uima-altaalla u. Veranda am Brombachsee - Wellness Oasis. Koirat ovat tervetulleita , Das ACKER Hotel, Landhotel Weißer Hahn, 2nd Home Hotel, Talo talvipuutarha ja patio, Goldener Hirsch Donauwörth, Hotel Garni Am Ellinger Tor, Asunto lähellä linnaa ja linnaa Pappenheimissa, Schieners Hotel und Apfelhof, Asu Monumentti unenomaisen huoneisto m. Näkymä Pappenheim