Hotellit De Knok
Vertaa 587 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 55 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
De Knok: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset De Knok

Van der Valk Hotel Gent

The Originals Residence, Le Wax, Lille Est

Holiday Inn Express & Suites Ghent by IHG

Campanile Lille Nord - Wasquehal

B&B Hotel Lille Roubaix Centre Grand-Place

Residence Inn by Marriott Ghent

Hôtel Morphée

Hotel Damier

Najeti Hôtel Lille Nord

Bercail Hotel

Parkhotel Waregem

Carlton Hotel

Holiday Inn Gent Expo by IHG

Hotel Chamade

ibis Kortrijk Centrum
Kohteeseen De Knok tutustuminen
De Knok tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa De Knok ja sen lähellä kuuluu:
- Waregemin kaupungintalo
- Hippodroom Waregem
- Groeningemonument
- Sint-Antoniuskerk en Lourdesgrot
- Museum Texture
- Kortrijk 1302
- K in Kortrijk (ostoskeskus)
Kun järjestät lomaa kohteeseen De Knok, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Lille (LIL-Lille-Lesquin). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa De Knok?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa matkustaa kohteeseen De Knok, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa De Knok, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Joulukuu ja marraskuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja syyskuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 11 °C ja öisin 2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 176 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 21 °C päivisin ja 6 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 166 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 23 °C ja öisin 12 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 179 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 16 °C ja 3 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 225 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa De Knok on 746 cm.
De Knok: Hotellitiedot
Majoitukset | 587 |
---|---|
Halvin hinta | 55 € |
Korkein hinta | 170 € |
Suositut hotellit | Van der Valk Hotel Gent, The Originals Residence, Le Wax, Lille Est, Holiday Inn Express & Suites Ghent by IHG, Campanile Lille Nord - Wasquehal, B&B Hotel Lille Roubaix Centre Grand-Place, Residence Inn by Marriott Ghent, Hôtel Morphée, Hotel Damier, Najeti Hôtel Lille Nord, Bercail Hotel, Parkhotel Waregem, Carlton Hotel, Holiday Inn Gent Expo by IHG, Hotel Chamade, ibis Kortrijk Centrum |