Hotellit Dhikuli
Vertaa 385 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 26 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Dhikuli: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Dhikuli

Namah Resort Jim Corbett, a member of Radisson Individuals

Taj Corbett Resort & Spa, Uttarakhand

The Maple Woods Resort

voco Jim Corbett by IHG

Country Inn Tarika Resort Jim Corbett

ABN Sarovar Portico Jim Corbett

Le ROI Corbett

Tarangi Resort and Spa

Corbett Paradiso by ILILA

Corbett Wild Resort - A River Access Property

Welcomhotel By ITC Hotels Jim Corbett

The Naini Retreat, Nainital

Paatlidun Safari Lodge

The Pavilion

Namah Nainital, a member of Radisson Individuals Retreats
Kohteen Dhikuli hotellit
Harkitsetko retkeä kohteeseen Dhikuli? Jos haluat löytää majoituspaikan, joka sijaitsee lähellä nähtävyyksiä, voit antaa lomapäiväsi ja käyttää hakutulosten vieressä olevia suodattimia löytääksesi tällaisen hotellin. Voit valita 30 hotellista ja muusta majoituspaikasta kohteessa Dhikuli löytääksesi itsellesi sopivan yöpymispaikan.
Suosittuja hotelleja ja muita majoitusvaihtoehtoja kohteessa Dhikuli
Kun etsit yöpymispaikkaa kohteessa Dhikuli, voit käyttää ebookersin sivustoa löytääksesi hotellin, joka tarjoaa palveluina esimerkiksi internetyhteyden, ilmaiset lentokenttäkuljetukset tai uima-altaan. Voit käyttää suodattimia rajataksesi hotellihakuasi, jotta näet vain sinulle tärkeät palvelut, kuten ilmastoinnin ja huoneessa olevan keittiön.
Asiakkaat arvostavat näitä hotelleja kohteessa Dhikuli niiden ilmaisen aamupalan takia:
- Country Inn Tarika Resort Jim Corbett
- Tarangi Resort and Spa
- Sunita Corbett Retreat by OpenSky
Tämä kohteen Dhikuli majoituspaikka on suosittu matkailijoiden keskuudessa uima-altaan takia:
- Country Inn Tarika Resort Jim Corbett
Asiakkaat, jotka yöpyivät näissä hotelleissa kohteessa Dhikuli pitivät paikan päällä olevasta kuntosalista:
- Namah Resort Jim Corbett, a member of Radisson Individuals
- Taj Corbett Resort & Spa, Uttarakhand
- ABN Sarovar Portico Jim Corbett
Kohteeseen Dhikuli tutustuminen
Dhikuli tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Dhikuli ja sen lähellä kuuluu:
- Corbettin tiikerireservaatti
- Shri Hanuman Dham
- Corbettin kansallispuisto
- Ramnagar Kosin tekojärvi
- Dhangarhi Museum
- Corbett Falls
- Garijan temppeli
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Dhikuli?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Dhikuli, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Toukokuu ja kesäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Dhikuli, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas marraskuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 28 °C ja öisin 7 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 90 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 36 °C päivisin ja 18 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 179 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 31 °C ja öisin 20 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 977 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 27 °C ja 8 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 77 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Dhikuli on 1322 cm.
Dhikuli: Hotellitiedot
Majoitukset | 385 |
---|---|
Halvin hinta | 26 € |
Korkein hinta | 255 € |
Suositut hotellit | Namah Resort Jim Corbett, a member of Radisson Individuals, Taj Corbett Resort & Spa, Uttarakhand, The Maple Woods Resort, voco Jim Corbett by IHG, Country Inn Tarika Resort Jim Corbett, ABN Sarovar Portico Jim Corbett , Le ROI Corbett, Tarangi Resort and Spa, Corbett Paradiso by ILILA, Corbett Wild Resort - A River Access Property, Welcomhotel By ITC Hotels Jim Corbett, The Naini Retreat, Nainital, Paatlidun Safari Lodge, The Pavilion, Namah Nainital, a member of Radisson Individuals Retreats |