Erittäin tyylikäs ja super quirky Royal Mile -huoneisto sijaitsee historiallisen vanhankaupungin sydämessä. Tähän asuntoon mahtui David Bowie, Lindsay Kemp, Jack Birkett, Mersey Beats ja Scaffold!
Pysy kuuluisalla, vilkkaalla ja viehättävällä alueella, jossa on parhaat kaupat, ravintolat ja pubit.
Kävele Edinburghin linnaan, St Gile'n katedraaliin, Holyroodin palatsiin tai New Parliamentiin 5-10 minuutissa tai ylitä Waverley-siltaa ja tutustu Unescon uuteen kaupunkiin jalka.
Avaruus:
Tämä erittäin tyylikäs ja ainutlaatuinen yhden makuuhuoneen huoneisto, jossa on mukava king-size, sopii erinomaisesti pari tai kahdelle ystävälle.
Pysy tässä hämmästyttävän tyylikkäässä ja viihtyisässä paikassa ja nauti täysin varustettu keittiö, ilmainen wifi ja tv.
Taiteellinen taidehistoria! 1960-luvulla ja 1970-luvulla tämä huoneisto oli tarjonta, jossa oli lukuisia taiteilijoita, jotka olivat täällä koko ajan. Monet taiteilijat pysyivät ja vierailivat säännöllisesti ja tulivat läheisiin ystäviin kanssani.
Vieraiden pääsy:
Asiakkailla on täysi pääsy koko huoneistoon.
Vuorovaikutus asiakkaiden kanssa:
Olen aina käytettävissä Airbnb: ssä, ja minun isännät ovat täällä auttamassa sinua 24 \ t
Naapurusto:
Edinburghin vanhakaupunki on yksi maailman historiallisimmista kohteista. Oma asunto tarjoaa sinulle mahdollisuuden asua modernissa, hyvin varustetussa huoneistossa monien näiden historiallisten kohteiden vieressä. Asunto sijaitsee aivan nurkan takana, Royal Mile -kadun varrella, kesän keskellä festivaalin toimintaa. Edinburghin linna on vain lyhyen kävelymatkan päässä, sekä Skotlannin kansallismuseo tai Princes Street, josta löydät kaikki kaupat.
On paljon hienoja pubeja, kahviloita ja ravintoloita, jotka ovat valittavissa aivan hotellin ulkopuolella - sinun ei tarvitse kävellä mihinkään pitkälle!
Lähellä Skotlannin kuuluisaa parlamentin rakennusta ja Holyrood-palatsia (Queen's Edinburghin asuinpaikka) naapurustossa on hiljainen mutta keskeinen. Kiipeä hämmästyttävä Arthurin istuin ja nauti henkeäsalpaavasta näkymästä koko kaupunkiin! Ja ympäröivät historialliset kadut varmistavat, että vierailusi Edinburghiin on todella aito!
Liikkuminen:
Oma huoneisto sijaitsee aivan Edinburghin vanhankaupungin sydämessä ja lähellä kaikkia matka-linkkejä ja historiallisia nähtävyyksiä. Waverleyn rautatieasema on vain 5 minuutin päässä, ja lentokenttäkuljetusbussilla (Airlink) pysähtyy myös. Jos käytät raitiovaunua lentokentältä, lähin raitiovaunupysäkki on Princes Streetillä, noin 10-12 minuutin kävelymatkan päässä.
Linja-autot ovat loistava tapa kiertää ja lähin pysäkki on vain minun asunnossani. Kaupunki on myös hyvin palvella hyvällä taksipalvelulla - nyrkkisääntönä on, että £ 5 - 10 € saa sinut melkein kaikkialle, josta haluat päästä asunnosta. Uber on suosittu myös Edinburghissa, ja minulla on ilmainen matkakoodi uusille käyttäjille.
Muita huomioitavia asioita:
Huoneisto siivotaan ammattimaisen siivousyhtiön ja hotellin laadukkaiden pyyhkeiden ja liinavaatteiden avulla.
Talon säännöt:
• Tupakointi kielletty
• Ei lemmikkejä
• Ei juhlia tai tapahtumia
• Sisäänkirjautuminen tapahtuu milloin tahansa 15:00 jälkeen