Huoneisto on sisustettu mukavasti ja mukavasti. Se sijaitsee 1. päivä 2-perheen talon yläkerrassa rauhallisella paikalla vain 5 minuutin päässä rautatieasemalta ja bussipysäkiltä. Noin 15 - 20 minuutissa voit kävellä kauniiseen ja vilkkaaseen Eschwegen keskustaan.
Huoneiston lisävarusteista löydät keittiöstä tavanomaisten keittiötarvikkeiden lisäksi jääkaappin / pakastimen, sähköhella, jossa on keraaminen liesi ja uuni, mikroaaltouuni, astianpesukone, kahvinkeitin, leivänpaahdin, tehosekoitin ja vedenkeitin. Pesukoneen ja kuivaimen käyttö on mahdollista.
Muut laitteet sisältävät a. lukittava asunnon ovi, osittain katettu parveke, pöytä ja istuimet sis. Aurinkotuoli ja sähköinen grilligrilli. Ilmainen internetyhteys ja WiFi-vastaanotto. LED-TV DVD-soittimella, stereot, laaja kirjasto- ja pelikokoelma.
Parivuode makuuhuoneessa (200 x 200 cm). Toisessa Makuuhuone / lastenhuone 1 lastensänky (70 x 140 cm) 2 Flexa-vuodetta (90 x 200 cm) hoitopöytä. 2 syöttötuolia ja lasten leluja.
Polkupyöräilijöitä ja retkeilijöitä innostaa pääasiassa tasasykli- ja retkeilyreitit kauniin Werra-laakson läpi. Jos se tulee vaikeammaksi, Meißner, "Hessische Schweiz" ja muut haasteet ovat käytettävissä. Polkupyörillesi on katettu pysäköintitila sähköverkkoyhteydellä suljetulla pihalla.
Kalastajat harjoittavat harrastuksiaan Werrassa, Werratalseella tai yhdellä monista järvistä. Talomme kalastajille on kellarikeittiö, jossa on tyhjiökone ja sähköinen tupakoitsija saaliiden kierrätystä varten. Laitteille on erillinen kellarihuone.
Lisää toivomuksia miellyttävästä vierailusta löydät meistä oikean kontaktin.