Guest House Capitão Mor

3.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Guest House Capitão Mor valokuvagalleria

Aurinkoterassi
Käytävä
Nähtävyydet
Nähtävyydet
Kahden hengen huone, jaettu kylpyhuone | Ilmainen Wi-Fi, vuodevaatteet

Arvostelut

9,0 kautta 10.
Upea

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Siivous
  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
Rua Capitao Mor 12, 1 andar, Faro, 8000-240
  • ACTA - A Companhia de Teatro do Algarve -teatteri
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Igreja do Carmo
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Arch to the Old Town district of Faro
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Faro (FAO-Faron kansainvälinen lentokenttä)
    ‪7 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone (kaksi sänkyä), oma kylpyhuone

  • 16 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 2 yhden hengen sänkyä

Yhden hengen huone, jaettu kylpyhuone

  • 11 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 1 henkilö
  • 1 yhden hengen sänky

Kahden hengen huone, jaettu kylpyhuone

  • 13 m²
  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Guest House Capitão Mor

Majatalo kivenheiton päässä kohteesta Faron venesatama
Tämän savuttoman majatalon palveluihin kuuluu kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa, mikroaaltouuni yleisissä tiloissa ja jääkaappi julkisissa tiloissa. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on express-sisäänkirjautuminen, express-uloskirjautuminen ja yhteinen olohuone.
Guest House Capitão Mor tarjoaa 5 huonetta, joissa on jaettu keittiö ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat käyttää huoneissa olevia jääkaappi ja mikroaaltouuni.

Tämä majatalo tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Kaapelikanavat takaavat viihteen. Lisäksi huoneissa on ilmaiset hygieniatuotteet ja kattotuulettimet. Siivous on saatavilla päivittäin.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Guest House Capitão Mor sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Faron venesatama. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta).
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat terassi, yhteinen olohuone ja kahvi-/teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla polkupyörien vuokrausmahdollisuus
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Faron venesatama ja 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Igreja do Carmo
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Guest House Capitão Mor tarjoaa asiakkaiden käyttöön terassin, kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa ja express-sisäänkirjautumisen. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla pyynnöstä) ovat saatavilla lisämaksusta. Guest House Capitão Mor tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös express-uloskirjautumisen, yhteisen olohuoneen ja mikroaaltouunin yleisissä tiloissa.

Tämä 3 tähden majatalo on savuton.

Puhutut kielet

Englanti, italia, portugali ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Ilmainen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella 50 metrin etäisyydellä
  • Pysäköinti kadulla saatavilla
  • Edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta) klo 9.00–19.00 pyynnöstä

Ruoka ja juoma

  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa

Tekemistä

  • Polkupyörien vuokrausmahdollisuus

Perheystävällinen

  • Jääkaappi huoneessa
  • Mikroaaltouuni huoneessa

Mukavuudet

  • Jaettu jääkaappi
  • Jaettu mikroaaltouuni

Asiakaspalvelut

  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Ulkotilat

  • Terassi

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • 5 sisäänkäynnille johtavaa askelmaa
  • Ei hissiä
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Kaiteet portaikoissa

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Jaetun keittiön käyttöoikeus
  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni
  • Pakastin
  • Uuni

Muuta

  • Kattotuuletin
  • Lämmitys

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 18.30.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Myöhäisestä sisäänkirjautumisesta veloitetaan maksu klo 18.00–11.00
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 12.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::

Vastaanotto on avoinna maanantai–perjantai (klo 11.30–17.30)
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Sinua pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistasi varauksen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 11.30 jälkeen

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, vastaanottovirkailija

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupunki perii kaupunkiveron, joka maksetaan majoituspaikassa. Veron määrä riippuu kaudesta, eikä sitä välttämättä peritä ympäri vuoden. Muita poikkeuksia tai alennuksia saatetaan soveltaa. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevia tietoja käyttäen.
  • Kaupungin perimä vero: 1.11.–29.2. välisenä aikana 1.00 EUR per henkilö per yö, korkeintaan 7 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 16 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Kaupungin perimä vero: 1.3.–31.10. välisenä aikana 2.00 EUR per henkilö, per yö, korkeintaan 7 yöltä. Tätä veroa ei peritä alle 16 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Kohdemaksu: 1.50 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä niistä lapsista, jotka ovat alle 13 vuotta vanhoja.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 12.00 EUR per huone yhteen suuntaan
  • Sisäänkirjautumisesta veloitetaan lisämaksu klo 18.00–11.00

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu ensiapupakkaus
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna seuraavina aikoina:
  • Maanantai perjantai: klo 11.30–17.30
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaita pyydetään toimittamaan majoituspaikalle kopio passistaan ennen saapumista. Klo 11.30 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 1400/AL

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Guest House Capitão Mor Guesthouse Faro
Guest House Capitão Mor Guesthouse
Guest House Capitão Mor Faro
Guest House Capitão Mor Faro
Guest House Capitão Mor Guesthouse
Guest House Capitão Mor Guesthouse Faro

Guest House Capitão Mor – arvostelut

Arvostelut

9,0

Upea

Arvosana 10 - Loistava. 47 kautta 82 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 25 kautta 82 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 8 kautta 82 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 82 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 82 arvostelua

8,8/10

Siisteys

9,0/10

Henkilökunta ja palvelu

8,6/10

Palvelut/mukavuudet

8,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

8,8/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Ian

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Fab room and facilities, great value in a great town.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Celine-Marie

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
À deux minutes de la marina
J'ai aimé ma petite chambre malgré le matelas très dur. Faut fermer la fenêtre et la porte coulissante pour échapper aux cris des personnes imbibées d'alcool. Belle terrasse sur le toit. Micro-ondes, bouilloire et machine à café dans la cuisinette. Je recommande le restaurant népalais à côté. Gare et terminus d'autocars à moins de 10min de marche.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Charles

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great guesthouse with everything you could need. Lovely roof terrace as well.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
No frills but fab
This is our second visit. We like Capitao Mor. It's no frills, but fab.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

David

Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Good stay except noisy on street in the middle of night
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Guillaume

Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Pamela

Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Single room was very small and dark . Needed fan on constantly to keep temperature bearable. Fridge did not work properly - didn't keep things cold. Very limited kitchen. No cooking allowed. However very good price for central location
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Alex

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Was very accessible and kept very clean and tidy and very affordable
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Brian

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great value for money and great location
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

nadia

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 7 yötä elokuussa 2024

6/10 OK

josephine

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Huonoa: Siisteys
I liked the original features off the structure off the property. The guest house had too much personal items within the property...eg old hats on the wall...loads off kichens essentials...like plates ...bowls ....cups and plates.old musky wardrobes and furnitures.....kinda like museum furniture Felt like someone lent us their twin room for the night
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024

4/10 Huono

Nadia

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Esta muy centrico pero por la misma razon hay mucho ruido por un par de bares noctucnos. Por otro lado no tiene aire acondicionado y hace mucho calor por las noches. En el alojamiento se ofrece cocina pero no tiene donde cocinar. Solo hay microondas y sanwichera- tostadora.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Luis

Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Morteza

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Karl

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Sara

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very clean, good value, good location. We would return if staying in Faro again
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024

6/10 OK

ABDELLAH

Mitigé
Maison d'hôtes très bien placé avec un accueil souriant La nuit trop bruyante à cause de sa proximité avec les bars avec musique ou les clients parlent fort et parfois crient jusqu'au petit matin..
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

Mordechai

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Amy

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
I loved this place, thank you! Will be back again if I am in Faro!
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Audrey

Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2024

10/10 Loistava

Harinder

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent property very near to faro center close to everything very homely feeling would definitely come back again 🇵🇹❤️
Yöpyi 3 yötä huhtikuussa 2024

8/10 Hyvä

Catherine

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Convenient location, good basic budget option.
Stayed here as a couple but this place would also be great for a solo backpacker. I’d describe it as being more like a private room in a hostel rather than a traditional guesthouse with host on site. The location is right by the centre of Faro, the shopping streets are only a couple of minutes walk away. The Guesthouse has a lovely roof terrace and upper room where you can sits and eat your food, and there is a kitchen with a microwave, kettle, toaster, etc where you can prepare something. I did find that it was a bit noisy outside on the street, as you are right by the bars, so you might want to bring some earplugs. The room was fine, shared bathrooms but it was right next to the room. For a budget trip this Guesthouse was a good choice if you aren’t looking for anything too fancy.
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2023

6/10 OK

Peter

Zum Glück wenig Gäste. Fernseher hat nicht funktioniert
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2023

10/10 Loistava

Richard

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Perfect location
I always seem to easily impressed but yet again I am. Last week I was in £200 per night London hotel....this guest house trumps it in every way. Check in was easy via email, location can't be better. Shared bathroom was spotlessly clean and should not put people off. Faro is fabulous for a short break, loved it.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2023