Koko huoneisto

KESKI LOUISA ASUNTO

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan KESKI LOUISA ASUNTO valokuvagalleria

3 makuuhuonetta, silitysrauta/-lauta, Wi-Fi, vuodevaatteet
Oleskelualue
Ruokailu
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Suihkun ja ammeen yhdistelmä, hiustenkuivaaja, bidee, pyyhkeet

Arvostelut

6,0 kautta 10.

Koko huoneisto

3 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta8 henkilöä110 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmastointi
  • Keittiö
  • Kuivausrumpu
  • Pyykinpesukone

Tutustu alueeseen

Map
Firenze, FIRENZE
  • Historiallinen keskusta
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Piazza San Marco
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Firenzen akatemian galleria
    ‪5 min kävelymatka‬
  • Firenze (FLR-Peretola)
    ‪23 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

KESKI LOUISA ASUNTO

Position huoneisto keskeisellä alueella, äskettäin uusittu huolella ja huomiota yksityiskohtiin, kaikki mukavuudet ihana loma Firenzessä. Päässä asunnosta pääsee kaikkiin kuuluisimpia nähtävyyksiä kaupungin ja sinun on vain 3 minuutin päässä Academy. Pääset Brunelleschin Dome lyhyen kävelymatkan päässä 5 minuuttia ja ehdottomasti jäädä tänne ilman vuokraamalla auton. Talossa on kaikki mitä tarvitset rentoutua, hyvät yöunet ja ruoanlaittoon. Enimmäismäärä vieraita on rajoitettu 8 henkilöä. Sijainti on hyvin kaunis, ei melua naapureilta. Itse hoidan vieraat ja APT. Se on vain paikka elämme Firenzessä, mutta olemme aina valmiina auttamaan loman aikana. Sitten on lyhyen kävelymatkan päässä kotoa hyvä ravintola, suuri leipomot varten "cappuccinoa ja croissant" ja kaikenlaisia ​​kauppoja jokaiseen tarpeeseen. On kaksi markkinoita lohkon sisällä, sitten vierailla markkinoilla ja Keski-Market Sant'Ambrogion. Kaiken muun mitä tarvitset löytyvät kävelymatkan päässä Carrefour. Asunto on fantastinen, hyvin varusteltu, hyvä koko ja erinomainen sijainti. Kaikkea mukava ja tiivis, mutta hiljainen illalla. Ei ole hissiä, mutta vain kaksi asteikkoa portaita. Sisäänkäynti ominaisuuksia huoneistossa tilava olohuone ja keittiö. On pieni pesutupa. Kaksi kylpyhuonetta ja kolme makuuhuonetta, joista kahdessa parivuode ja yksi kerrossänky. Olohuoneessa vuodesohva kaksi vierasta.
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Historiallinen keskusta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi concierge-palvelut. Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön ja 2 kylpyhuonetta.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge ja limusiini- tai town car -palvelu
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Historiallinen keskusta ja 5 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Firenzen akatemian galleria
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön concierge-palvelut ja limusiini- / town car -palvelun. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.

Majoittaja

Alessandra

Puhutut kielet

Englanti ja italia

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Limusiini- / town car -palvelu
  • Auto saatavilla
  • Autoa ei tarvita

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Ruokailu

  • Kokkipalvelu

Makuuhuoneet

  • 3 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Concierge-palvelut
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)
  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
  • Ensiapulaukku

Yleistä

  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)
  • Yksikön koko: 110 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikan rekisteröintinumero IT048017C2364JX26S

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Central Louisa
Central Louisa Apartment Florence
Central Louisa Apartment Apartment
Central Louisa Apartment Apartment Florence
doorwaystoitaly_7

CENTRAL LOUISA APARTMENT – arvostelut

Arvostelut

6,0
Arvosana 10 - Loistava. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 1 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 1 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 1 arvostelua

8,0/10

Siisteys

Arvostelut

6/10 OK

kathy c.

Hyvää: Siisteys
Florence Stay
We had a mixed experience with our stay at this property. Pros: The apartment is in a good location and we could easily walk everywhere we wanted to go. It was very modern, clean and came with all the necessary supplies to get through our stay. All the air conditioners worked great and were very helpful with the extremely hot weather. Cons: The bedroom upstairs has a shower but the strip along the shower door was missing so it wasn't usable as it would flood the floor. We alerted the owner so hopefully that is fixed for the next guests. The bedroom with the bunkbeds is tiny. It is suitable for one person and perhaps 2 very young small children but not for older kids/teenagers. We anticipated this and asked ahead of time for sheets for the pull out couch but they did not arrive. There was supposed to be a washer and dryer but it is actually an all in one machine. We were unable to get the dryer portion to work (it would spin but there was no heat). We alerted the owner so perhaps that will be addressed. The check in process is o.k. but we often struggled to get into the apartment or the main door because you need a cell signal or wifi to operate the virtual keys and we found our reception spotty. Lastly we were overcharged for our stay. We reached out to her several times about this but she did not respond to that inquiry. Overall we liked the apartment but were disappointed as we expected a dryer, a second shower and the ability to use the couch for sleeping. Communication with the host was less than ideal. Depending on your needs and the number of guests the apartment could suit your needs as there were a number of pros to renting it. Just know that if you have any issues they may not be addressed in a timely manner.
Yöpyi 6 yötä heinäkuussa 2022