Hotellit Funningur

Vertaa 227 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 97 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Funningur: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Funningur

Don't see what you're looking for?
See all available properties in Funningur
View all properties
Lowest nightly price found within the past 24 hours based on a 1 night stay for 2 adults. Prices and availability subject to change. Additional terms may apply.

Kohteeseen Funningur tutustuminen

Funningur tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Funningur ja sen lähellä kuuluu:

  • Kalsoy
  • Føroya Bjór (museo)
  • Fugloy
  • Nolsoy
  • Sandavagur Church

Kun järjestät lomaa kohteeseen Funningur, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Sørvágur (FAE-Vágar). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Funningur?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Funningur, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Funningur, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä helmikuu ja tammikuu. Lokakuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas kesäkuu ja huhtikuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 6 °C ja öisin 3 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 247 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 11 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 190 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 12 °C ja öisin 9 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 226 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 9 °C ja 4 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 309 mm.
  • Vuosittainen keskimääräinen sademäärä kohteessa Funningur on 972 cm.

Funningur: Hotellitiedot

Majoitukset
227
Halvin hinta
97 €
Korkein hinta
139 €
Suositut hotellit
Hotel Føroyar, Hilton Garden Inn Faroe Islands, Hotel Tórshavn, Hotel Brandan, Hotel Djurhuus, Hotel Hafnia, Havgrím Seaside Hotel 1948, Hotel Runavik, 62N Hotel, The Bird / Guesthouse / 10 Min Walk Downtown, Guesthouse In The Heart Of Tórshavn, 62N Guesthouse - City Center, Gjaargardur Guesthouse Gjogv, Guesthouse In Tórshavn Centre, Guesthouse Hugo