Gästehaus und Cafe - Lichthof

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Gästehaus und Cafe - Lichthof valokuvagalleria

Sisäpiha
Yksilöllisesti sisustettu, yksilöllisesti kalustettu, ilmainen Wi-Fi
Puutarha
Kahden hengen huone, näköala puutarhaan | Yksilöllisesti sisustettu, yksilöllisesti kalustettu, ilmainen Wi-Fi
Ulkoalueet

Arvostelut

6,0 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Kylpylä
  • Baari
  • Aamiainen saatavilla
  • Lemmikkiystävällinen
  • Pysäköinti sisältyy hintaan
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
Wagenhausener Weg 4, Gaedheim, Bavaria, 97503
  • Schweinfurtin kaupungintalo
    ‪11 min ajomatka‬
  • Silvana
    ‪14 min ajomatka‬
  • Wildpark an den Eichen
    ‪14 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen huone, näköala pihalle

  • 20 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)

Kahden hengen huone, näköala puutarhaan

  • 3 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 yhden hengen sänky

Perhehuone, 2 makuuhuonetta

  • 18 m²
  • 5 henkilöä
  • 3 yhden hengen sänkyä ja 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Gästehaus und Cafe - Lichthof

Majatalo, jonka tarjontaan kuuluu kylpyläpalvelut ja kahvila
Tämän majatalon palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja kokouskeskus. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on kahvila, kylpyläpalvelut ja pelihuone. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Gästehaus und Cafe - Lichthof tarjoaa 3 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja. Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu ja kalustettu. Tämä majatalo tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous on saatavilla pyynnöstä.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Asiakkaat voivat hemmotella itseään paikan päällä olevilla kylpyläpalveluilla. Palveluihin kuuluu hierontapalvelu.
Gästehaus und Cafe - Lichthof tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, omatoimisen pysäköinnin ja ravintolan.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti
  • Jos haluat käydä nauttimassa jotain syötävää tai tilata virkistävän juoman, majoituspaikasta löytyy kahvila, ravintola ja baari/lounge
  • Aamiainen saatavilla viikonloppuisin lisämaksusta
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat kokoushuoneita, konferenssikeskus ja lahjatavaraliike
  • Sijaitsee 10 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Museum Georg Schäfer ja 11 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Schweinfurtin kaupungintalo
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin ilmaiseksi (rajoituksia sovelletaan)
Majoituspaikasta löytyy ravintola ja kahvila. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Gästehaus und Cafe - Lichthof tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kylpyläpalvelut, kirjaston ja pelihallin/-huoneen. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.

Tämä majatalo sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.

Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia paikallisen aamiaisen viikonloppuisin klo 7.00–11.00.
Majoituspaikassa on ravintola.

Puhutut kielet

Englanti, saksa ja hindi

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti

Ruoka ja juoma

  • Viikonloppuisin saatavilla paikallisen keittiön mukainen aamiainen lisämaksusta klo 7.00–11.00; 9 EUR per aikuinen ja 9 EUR per lapsi
  • Baari/aulabaari
  • Kahvila
  • Ravintola

Tekemistä

  • Kirjasto
  • Pelihalli/-huone

Perheystävällinen

  • Pelihalli

Mukavuudet

  • Lahjaliike/lehtimyymälä

Asiakaspalvelut

  • Kielitaitoinen henkilökunta
  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)

Businesspalvelut

  • Kokoushuoneita
  • Kokouskeskus

Ulkotilat

  • Puutarha

Kylpylä

  • Hierontaa
  • Kylpyläpalveluita

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla

Muuta

  • Lämmitys
  • Yksilöllinen sisustus
  • Yksilölliset kalusteet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 21.00.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita ja yöpyvät ilmaiseksi
  • Korkeintaan 1 lemmikkiä
  • Vain tietyissä huoneissa, tietyin rajoituksin
  • Voit pyytää lemmikille sopivaa huonetta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 15.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Maksu paikallisesta aamiaisesta: noin 9 EUR aikuisille ja 9 EUR lapsille
  • Lisävuode: 15.0 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Ota huomioon, että tässä majoitusliikkeessä on kissa.

Lisämaininnat

  • Hierontapalvelut tulee varata etukäteen. Voit tehdä varauksen ottamalla yhteyttä majataloon ennen saapumista käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Lemmikkejä saa tuoda vain tiettyihin huoneisiin, ja myös muita rajoituksia sovelletaan. Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Gästehaus und Cafe Lichthof Guesthouse Ottendorf
Gästehaus und Cafe Lichthof Guesthouse
Gästehaus und Cafe Lichthof Ottendorf
Gästehaus und Cafe Lichthof
Gästehaus und Cafe Lichthof Guesthouse Gaedheim
Gästehaus und Cafe Lichthof Gaedheim
Guesthouse Gästehaus und Cafe - Lichthof Gaedheim
Gaedheim Gästehaus und Cafe - Lichthof Guesthouse
Gästehaus und Cafe - Lichthof Gaedheim
Gästehaus und Cafe Lichthof
Guesthouse Gästehaus und Cafe - Lichthof
Gästehaus und Cafe Lichthof Guesthouse
Gastehaus Und Cafe Lichthof
Gästehaus und Cafe - Lichthof Gaedheim
Gästehaus und Cafe - Lichthof Guesthouse
Gästehaus und Cafe - Lichthof Guesthouse Gaedheim

Gästehaus und Cafe - Lichthof – arvostelut

Arvostelut

6,0
Arvosana 10 - Loistava. 1 kautta 5 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 5 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 2 kautta 5 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 5 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 5 arvostelua

4,4/10

Siisteys

6,0/10

Henkilökunta ja palvelu

10/10

Palvelut/mukavuudet

4,8/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

2,0/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

6/10 OK

Eva

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Mycket dåligt
Ofräscht boende. Ostädat, väldigt dammigt och smutsigt. Toalett smutsig. Ägarna ville ha betalt till deras bankkonto i förväg vilket det inte det skrevs om i beskrivningen. Det gick heller inte att få köpa frukost eller annan mat vilket också stod i beskrivningen.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2022

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Relaxing and friendly in a small town. We were fortunate that the other room wasn't booked and had the floor and bathroom to ourselves. Hosts were extremely accommodating and friendly.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2019

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Nie wieder Cafe Lichthof
Kann ich leider nicht, da wir gar nicht erst eingezogen sind. Da mein Mann etwas gehbehindert ist, gingen die Probleme schon beim Eingang mit den Treppenstufen los, da kein Handlauf vorhanden ist. Das Schlafzimmer war mit Sidebords, Krimskrams und Duftlampen bestückt. Der Tisch war schmierig und das Bett so niedrig wie ein Matratzenlager, so das mein Mann weder ins Bett noch aus dem Bett hätte kommen können. Stühle waren auch noch im Zimmer, es wurden erst 2 alte Stühle reingeholt. Das Bad war laut meines Mannes unter aller Würde. leider waren unserer 250 € ja schon bezahlt und somit weg. Werde wohl nicht mehr über Hotels.com buchen. Hatte mir alles so schön vorgestellt. Diese Unterkunft nicht weiter empfehlen. Leider kein Foto vorhanden.
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2019

4/10 Huono

Jürgen

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Schämt Euch !!!
wir haben gebucht wie gezahlt, aber lieber verzichtet. Wir fanden es einfach ungepflegt und daher echt lieblos. Das Dreibettzimmer bestand aus Matratzen auf dem Boden und weil wir als Paar kamen, wollte man uns die Einbettmatratze abnehmen, - für andere Gäste benötigen. lol..... Wir waren darauf eingestellt, wie ausgeschrieben, mit Essen und Trinken versorgt zu werden. Es gab aber nichts. ....Man(n) ist hier echt total entspannt und das auf Kosten der Kundschaft.-- Rumhängen ist nun mal schöner, als zu Arbeiten und den Laden sauber zu halten. Spinnweben und verdreckte Türen und Böden, nebst einem ungepflegten Gemeinschaftsbad für diverse Zimmer mit einer Toilette in unzumutbaren Zustand, veranlassten uns hier zu verschwinden. Mögen die gezahlten 89€ für 2 Nächte für die Götter sein und Shiva seines Amtes walten. Recht herzlichen Dank :-((( für die Kohle wäre ich lieber lecker Essen gegangen
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2019

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2019