Hiekkaa ja hauskanpitoa tarjoava rantakohde, jonka lähellä sijaitsevat Oluf Host -museo ja Baltic Sea Glass
Tämän hotellin palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja välipalabaari/deli. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti, ilmainen buffetaamiainen sekä ilmaiset hotellinjohtajan kutsut. Lisäksi majoituspaikassa on kokouskeskus, kahvila ja concierge-palvelut. Siivouspalvelu on saatavilla kerran viikossa.
Hotel Klippen tarjoaa 22 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle). Silitysrauta/-lauta ja lakanoiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla viikottain.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Hotel Klippen sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Traesmeden. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja ilmainen omatoiminen pysäköinti.
Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle))
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Jos skandinaavinen keittiö on sydäntäsi lähellä, ota suunnaksesi Plateau, jossa voit nauttia kaiken lisäksi myös valtamerinäköalasta
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
Majoituspaikan alueella on tarjolla vaellus-/pyöräilyreittejä
Sijaitsee 8 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Oluf Host -museo ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Baltic Sea Glass
Majoituspaikasta löytyy ravintola, kahvila ja välipalabaari/deli. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä, ja asiakkaille järjestetään myös hotellinjohtajan kutsut. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi.
4 kokoushuonetta ja coworking-työtilat ovat asiakkaiden käytössä. Hotel Klippen tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös terassin, myyntiautomaatin ja kielitaitoisen henkilökunnan. Ilmainen omatoiminen pysäköinti on saatavilla.
Tämä 3 tähden hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen buffetaamiainen joka päivä klo 7.00–10.00. Tämä hotelli järjestää hotellinjohtajan kutsut tiettyinä päivinä.
Plateau – ravintola, jonka erikoisuutena on skandinaavinen keittiö. Ravintola tarjoilee aamiaisen, brunssin ja lounaan, ja sieltä on näkymä valtamerelle ja puutarhaan. Asiakkaat voivat tilata juomia baarista. Muun muassa happy hour -tarjouksia kuuluu tämän ravintolan palveluihin. Varaus on pakollinen.
Huonepalvelu (rajoitettuina aikoina) on käytettävissä.
Puhutut kielet
Tanska ja englanti
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 500+ Mbit/s (yli 6 käyttäjälle tai yli 10 laitteelle)
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
Ruoka ja juoma
Ilmainen buffetaamiainen saatavilla päivittäin klo 7.00–10.00
Baari/aulabaari
Ilmaiset tervetuliaiskutsut (tiettyinä päivinä)
Kahvila
Ravintola
Välipalabaari/herkkukauppa
Paikan päällä olevat ravintolat
Plateau
Tekemistä
Vaellus-/pyöräilyreittejä
Perheystävällinen
Syöttötuoli
Välipalabaari/herkkukauppa
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Myyntiautomaatti
Asiakaspalvelut
Concierge-palvelut
Kielitaitoinen henkilökunta
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Lakanoiden vaihto (pyynnöstä)
Siivouspalvelu (viikoittain)
Businesspalvelut
4 kokoushuonetta
Coworking-työtila
Kokouskeskus
Ulkotilat
Piknikalue
Puutarha
Puutarhakalusteet
Terassi
Esteettömyys
Ei hissiä
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Hiustenkuivaaja
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Vessapaperi
Ruoka ja juoma
Huonepalvelu (rajoitetut ajat)
Ravintolaoppaita
Samppanjapalvelu
Muuta
Lämmitys
Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 15
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Express-uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna torstai–sunnuntai (klo 10.00–17.00)
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet avaimen hakemiseen sähköpostitse 48 tuntia ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija, avaimen haku
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 10 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna seuraavina aikoina:
Torstai sunnuntai: klo 10.00–17.00
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet ja ohjeet avaimen hakemiseen sähköpostitse 48 tuntia ennen saapumista. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 42575836
Lisämaininnat
Yksi korkeintaan 10 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi yhtä rekisteröitynyttä aikuista kohti, kun hän käyttää vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Tämä majoituspaikka toivottaa tervetulleiksi kaikki asiakkaat seksuaaliseen suuntautumiseen tai sukupuoli-identiteettiin katsomatta (LGBTQ+ -ystävällinen).
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Hotel Klippen
Hotel Klippen Gudhjem
Klippen Gudhjem
Hotel Klippen Gudhjem, Bornholm, Denmark
Hotel Klippen Hotel
Hotel Klippen Gudhjem
Hotel Klippen Hotel Gudhjem
Hotel Klippen – arvostelut
Arvostelut
8,0
Erittäin hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 99 kautta 327 arvostelua
10–Loistava
99
Arvosana 8 - Hyvä. 147 kautta 327 arvostelua
8–Hyvä
147
Arvosana 6 - OK. 48 kautta 327 arvostelua
6–OK
48
Arvosana 4 - Huono. 25 kautta 327 arvostelua
4–Huono
25
Arvosana 2 - Hirveä. 8 kautta 327 arvostelua
2–Hirveä
8
8,0/10
Siisteys
8,0/10
Henkilökunta ja palvelu
7,6/10
Palvelut/mukavuudet
7,4/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,0/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
10/10 Loistava
Vagn
2.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great location
Great location
Vagn
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
2/10 Hirveä
Flemming
13.11.2024
Flemming
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
8/10 Hyvä
Ian
9.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Excellent breakfast, small but ok room.
Ian
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
8/10 Hyvä
Bjarno
19.9.2024
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Meget alternativ morgenmad. Ikke særlig dansk. Levede ikke op til forventningerne. Bør holde sig til det traditionelle morgenbuffet. Og holde igen ned alternative retter, som sikkert passe de få. Det gjorde at opholdet ikke levede op til forventningerne.
Bjarno
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Richard
Matkusti ryhmän kanssa
18.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
A wonderful experience
The facility was interesting and enjoyable. We were surprised to have a “detached bathroom” which was dedicated to our room but located 50’ away from our room. The facility was spotless and the real highlights were the location, OUTSTANDING breakfast and most importantly the owners who were kind, gracious and truly made the stay wonderful.
Richard
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024
8/10 Hyvä
Susanne
17.9.2024
Susanne
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Vibeke
7.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Fik byttede værelset da det første ikke svarede til beskrivelsen fra bestillingen. Søde og hjælpsomme. Værelset var fint og rent. Udsigten var fantastisk. Morgenmaden var god.
Vibeke
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Helle
30.8.2024
Helle
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
8/10 Hyvä
Hans Kurt
Matkusti ryhmän kanssa
26.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja huoneen mukavuus
Vi havde lejet 4 værelser og følte os lidt snydt, da det ene værelse hverken havde skab eller bøjlestang.
Det ene badeværelse var fyldt med skimmel!!!
Hans Kurt
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024
6/10 OK
Henrik
25.8.2024
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beskrivelse af værelset var ikke retvisende. Beskrivelsen gav indtryk af der var bad og toilet på værelset.
Der var eget bad ig toilet, men det lå på gangen.
Badeværelse var under acceptabel stand. Rengøring var mangelfuld, der var sorte rande omkring vandhane, sorte plamager på gulv, gulv var revnet, vandhane dryppede og der manglede udluftning (utilstrækkelig).
Værelset var rent og pænt, der var ikke dobbeltseng, men 2 enkeltsenge.
Døren var tynd og der var meget larm fra trappe og madlugt fra køkken.
Personale var fantastisk søde og hjælpsomme.
Henrik
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
Matkusti perheen kanssa
17.8.2024
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
6/10 OK
Bengt
5.8.2024
Bengt
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
10/10 Loistava
Marie Dalgaard
4.8.2024
Marie Dalgaard
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
10/10 Loistava
Lars Bo
2.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Bedste udsigt i Gudhjem
Superflot beliggenhed med udsigt over klipperne, havnen og østersøen. Rigtig god terrasse både ved værelset og retauranten. Fantastisk brunch og super personale.
Lars Bo
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2024
8/10 Hyvä
Mathilde
2.8.2024
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Huonoa: Siisteys
Super hyggeligt ophold og god morgenmad med den skønneste udsigt over Gudhjem havn. Super sødt og smilene personale.
Dog var rengøringen ikke den mest grundige. Vores beskidte kopper blev bare vendt om, hvilket kunne ses, da man løftede kopperne fra bakken. Derudover blev der ikke fyldt kaffebrikker, som beskrevet. Sengene blev kun redt i det omfang, at der blev lagt dyne og tæppe på, men ikke skiftet sengelinned.
Ellers et superhyggeligt hotel, som vi bestemt vil besøge, når vi skal til Bornholm igen.
Mathilde
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
Thomas
31.7.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Thomas
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
Marie
24.7.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Fantastiskt frukost,fint rum med härliga sängar, mycket fint läge, synd bara med utcheckning kl 10:00
Marie
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024
8/10 Hyvä
Helén
Matkusti ryhmän kanssa
17.7.2024
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Helén
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
Robert
Matkusti perheen kanssa
16.7.2024
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Dejligt sted
pænt indrettede værelser men et meget lille badeværelse; lækker morgenmad inkluderet i værelsesprisen; smuk udsigt over havet og roligt område af Gudhjem men stadig centralt beliggende med gratis parkering. Dejligt personale. Generelt nyder vi vores ophold og vil anbefale det til venner og familie
Robert
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024
8/10 Hyvä
Henrik
7.7.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Henrik
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
4/10 Huono
Lars Christian H
6.7.2024
Lars Christian H
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
8/10 Hyvä
Christina
19.6.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Läget helt magiskt
Ligger fantastisk. Frukosten var helt fantastisk. Dock lite förbryllad över den totala avsaknaden av personal?
Christina
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024
2/10 Hirveä
Leif F
19.6.2024
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus