Yhden Helenin kaarevan huipun harjassa sijaitseva Hillside Elegance tarjoaa sinulle tilavan, yli 3000 neliömetrin monitasoisen kodin. Tämä kaunis retriitti tarjoaa huiman puun katot ja oikeat puulattiat. Kaksikerroksisessa olohuoneessa on mukavat maalaismaiset sohvat, leikattu kivikaasutakka, valtava taulutelevisio ja pariovien pääsy ulos kolmesta viehättävästä kannesta, jotka ulottuvat talon takaosaan, luonnonkauniiden metsäisten rinteiden puiden ympäröimänä. Innsbruckin golfkentän 10. väylä.
Pääkannen tasolla on hiljainen lukukaukalo, bistroistuimet aamukahvia varten ja pari adirondack-tuolia tuo pakkasellinen iltapäivähaut tai jäähdytetty lasillinen viiniä. Valmista ateria täysin varustetussa keittiössä lämpimillä suunnittelijakaapilla ja mustilla laitteilla tai sizzle jonkin verran pihvejä alakerran hiiligrillillä. Tyylikäs ruokasali yhdistetään keittiöön ja tarjoaa aurinkoisen paikan istua viereisessä ikkunan alkovissa.
Tilava makuuhuone sijaitsee kätevästi pääkerroksessa kauniilla maalaismaisilla mäntyhuonekaluilla, vaatehuoneella ja valtavalla kylpyhuoneella, jossa kaksinkertainen pesuallas, iso suihku ja erillinen wc-kotelo. Makuuhuone avautuu kaksoislasiovilla ovet päätasoon turvatasolle. Toisen kerroksen makuuhuoneessa urheilu on oma kylpyhuone, jaettu vain silloin, kun ylimääräiset vieraat käyttävät kahden hengen huoneita aurinkoisella parvella.
Alemmalle tasolle pääsee mattoportaiden lennolla, jossa on vielä kaksi erillistä makuuhuonetta, ja jaetulla kylvyllä vaikuttavasta pelihuoneesta, jossa on biljardipöytä, iso TV, baarikeittiö, vuodesohva ja kaksoisovet pääsy katettuun kylpytynnyriin. laivan kansi.
Täydellinen laajennetun perheen kokoontumiseen, tilavaan majoitukseen häät, golfretki pojille tai kohtuuhintaisen pariskunnan viikonloppuna! Miksi yöpyä hotellissa, kun voit rentoutua tässä kauniissa kukkulan rinteessä?
Ravintolat ja ostosmahdollisuudet ovat vain muutaman minuutin päässä kaikista henkilökohtaisista mukavuuksista, joita vain koti voi tarjota, kun haluat rentoutua.
Tule kokeilemaan paikallisia viinejä Habershamin tai Yonah Mountainin viinitiloissa, selata antiikkia, kokeilla käsin heitettyä pizzaa tai tuoretta paahdettua kahvia Nacoochee Villagessa tai ruokailla Helenissä näkymästä Chattahoochee-joelle. Hevosvaunut ovat täydellinen tapa nähdä kaupunki, ja paikalliset valtion puistot tarjoavat upeita vesiputouksia ja tonneja retkeilymahdollisuuksia.
Onko sinulla yli 12 vierasta? Voin suositella muita paikkoja samassa lohkossa.
TALVI-ERIKOISET TAMMIKUU 5. – 28. Helmikuuta:
-NÄKÖKOHDAT: Oleskelu kaksi yötä 530 dollarilla tai kolme yötä 690 dollarilla.
-MIDWEEK (VAIN maanantaista keskiviikkoiltoihin): Oleskelu kaksi yötä 490 dollarilla tai kolme yötä 685 dollarilla.
ERIKOISSA SISÄLTÄÄ VUOKRAUS-, PUHDISTUSMAKSUT JA 15% VEROT. VALITTAMINEN KAHDEN TURVATALLISUUSTYYPIN.
YLI 8 VUODEN VARAUKSESSA VÄLITTÄIN LISÄMAKSU 10 dollaria / vieras yötä kohti.
Kaikkien muiden kuukausien aikana, lähetä sähköpostia tarjouksista ja all-inclusive-tarjouksista. On vähintään kahden yön vuokra; useimmissa lomaviikonloppuissa (mukaan lukien Oktoberfest) on kolme yön minimiä.