Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
Viihtyisä mökki keskiaikaisessa kaupungissa Hunsrück Nat. Pysäköidä
Mukava valoisa mökki keskiaikaisessa Herrsteinin kaupungissa. Erinomainen tukikohta retkeilyyn tai pyöräilyyn Hunsrückin kansallispuistossa. Minuutin päässä Mittelalterpfadista ("keskiaikainen polku"), äänestettiin Saksan kauneimpana vaelluksena, ja Kupfer-Jaspis Pfad äänesti Saksan toiseksi kauneimpana vaelluksena. Aja 10 minuuttia Wildenburgiin seuraamaan susia, villisikaa ja peuroja. 20 minuuttia 10-luvun Schmidtburgiin ja Celtic Altburgiin. Lyhyt ajomatka Mosellen viinitarhoihin. Helppo 1. 5 tunnin ajomatka Frankfurtista; 40 min päässä FRA Hahn.
Tämä loma-asunto sijaitsee lähellä kohdetta Saksan jalokivimuseo. Majoituspaikassa on saatavilla kuntokeskus ja pyykinpesutilat. Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa keittiön ja 2 kylpyhuonetta.
Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille keittiön, pyykinpesukoneen ja 2 kylpyhuonetta
Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille pyykinpesutilat
Majoituspaikan alueella on tarjolla kuntosali ja leikkikenttä
Sijaitsee 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Saar-Hunsrückin luonnonpuisto ja 10 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Hunsrück-Hochwaldin kansallispuisto
Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön kuntokeskuksen, puutarhan ja pyykinpesutilat. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.
Majoittaja
Gunnar Anderson
Puhutut kielet
Englanti
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Ranta
Rantapyyhkeet
Internet
Saatavilla talossa: Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Auto suositeltu
Paikan päällä pysäköinti
Keittiö
Astianpesukone
Jääkaappi
Kahvin-/vedenkeitin
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Leivänpaahdin
Liesi
Mikroaaltouuni
Paperipyyhkeet
Uuni
Vedenkeitin
Ruokailu
Ruokapöytä
Makuuhuoneet
2 makuuhuonetta
Lakanat saatavilla
Vuodesohva
Kylpyhuone
2 kylpyhuonetta
Hiustenkuivaaja
Kylpyamme tai suihku
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Suihku
Vessapaperi
Oleskelutilat
Ruokapöytä
Viihdetarjonta
Kirjoja
Ulkotilat
Parveke
Puutarha
Puutarhakalusteet
Pesulapalvelu
Pyykinpesukone
Pyykinpesutilat
Työtilat
Työpöytä
Ilmastointi ja lämmitys
Lämmitys
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Sijainti
Joen rannalla
Kylässä
Lähellä eläintarhaa
Maaseudulla
Tekemistä
Kuntosali
Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
Uintimahdollisuus lähistöllä
Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
Villieläinkävelyretkiä lähistöllä
Turvallisuusominaisuudet
Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
Ensiapulaukku
Palosammutin
Suoratelkilukko
Yleistä
Puutarha
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tässä majoituspaikassa on ulkotiloja, kuten parvekkeita, patioita ja terasseja, jotka eivät saata soveltua lapsille. Jos sinulla on kysyttävää asiasta, suosittelemme sinua ottamaan yhteyttä majoituspaikkaan ennen saapumistasi, jotta he voivat antaa sinulle tarpeisiisi sopivan huoneen
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Vrbo Property
Cozy Cottage in Medieval Town Hunsrück Nat. Park Herrstein
Cozy cottage in medieval town Hunsrück Nat. Park – arvostelut
Arvostelut
10
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 2 kautta 2 arvostelua
10–Loistava
2
Arvosana 8 - Hyvä. 0 kautta 2 arvostelua
8–Hyvä
0
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 2 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 2 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 2 arvostelua
2–Hirveä
0
9,0/10
Siisteys
Arvostelut
10/10 Loistava
Paul Z.
17.8.2020
Hyvää: Siisteys
Cool summer 2020
A real break from hectic normal work life. All you need to regain some work life balance. Wonderful walking surroundings, easy cozy living home (multi story house). Wonderful outside sitting areas. Fully equipped kitchen, 2 bathrooms. Easy access to basic shopping, to woods and vallies, even near an electric car charging station.
Well done, thanks very much Petra and family!
Paul Z.
10/10 Loistava
Martina G.
4.7.2020
Hyvää: Siisteys
Tolle Terrasse mit wunderschönem Blick ins Grüne, alles sehr idyllisch.
Perfekt gelegen im hübschen mittelalterlichen Städtchen Herrstein, direkt neben dem Einstieg zum 8km langen Mittelalterpfad. Alles da was man braucht. Wir haben uns sehr wohl gefühlt und die Woche dort sehr genossen.