Hotelli lähellä kohdetta Hiroshima Green Arena (areena)
Tämän hotellin palveluihin kuuluu pyykinpesutilat, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja myyntiautomaatti. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
HOTEL LiVEMAX Hiroshima Heiwa Koen-Mae tarjoaa 63 huonetta, joissa on tohvelit ja hiustenkuivaaja. Käytössäsi on jääkaappi ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, WC-istuin sähköisellä bideellä, ilmaiset hygieniatuotteet ja hammasharjat ja -tahna.
Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Taulutelevisio, jossa on maksulliset elokuvat. Siivous on saatavilla pyynnöstä.
HOTEL LiVEMAX Hiroshima Heiwa Koen-Mae sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Shirakami-pyhäkkö. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja pyykinpesutilat.
Ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat pyykinpesutilat, hissi ja myyntiautomaatti
Sijaitsee 14 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Hiroshima Green Arena (areena) ja 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Mazda Zoom-Zoom Stadium
HOTEL LiVEMAX Hiroshima Heiwa Koen-Mae tarjoaa asiakkaiden käyttöön myyntiautomaatin, pyykinpesutilat ja hissin. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi.
Tämä hotelli sallii tupakoinnin merkityillä alueilla.
Puhutut kielet
Englanti, japani ja korea
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
Perheystävällinen
Jääkaappi huoneessa
Mikroaaltouuni huoneessa
Pyykinpesutilat
Mukavuudet
Myyntiautomaatti
Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
Pyykinpesutilat
Asiakaspalvelut
Siivouspalvelu (pyynnöstä)
Esteettömyys
Hissi
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Hammasharja ja -tahna
Hiustenkuivaaja
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
Tohvelit
WC elektronisella bideellä
Yksityinen kylpyhuone
Viihdetarjonta
Maksulliset elokuvat
Taulutelevisio
Ruoka ja juoma
Jääkaappi
Mikroaaltouuni
Muuta
Ilmastointi (säädettävä)
Työpöytä
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 5.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 15.00–19.00
Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina
Tähän majoituspaikkaan ei ole mahdollista kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen jälkeen
Tupakointitilan ikäraja on 20 vuotta.
Sisäänpääsy
Vastaanotto avoinna rajoitetusti
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 5 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 15.00–19.00. Tähän majoituspaikkaan ei voi kirjautua sisään vastaanoton aukioloaikojen ulkopuolella. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Lisämaininnat
Korkeintaan 5 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
HOTEL LiVEMAX Hiroshima Heiwa Koen Mae
HOTEL LiVEMAX Hiroshima Heiwa Koen-Mae Hotel
HOTEL LiVEMAX Hiroshima Heiwa Koen-Mae Hiroshima
HOTEL LiVEMAX Hiroshima Heiwa Koen-Mae Hotel Hiroshima
HOTEL LiVEMAX Hiroshima Heiwa Koen-Mae – arvostelut
Arvostelut
7,8
Hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 34 kautta 129 arvostelua
10–Loistava
34
Arvosana 8 - Hyvä. 55 kautta 129 arvostelua
8–Hyvä
55
Arvosana 6 - OK. 27 kautta 129 arvostelua
6–OK
27
Arvosana 4 - Huono. 9 kautta 129 arvostelua
4–Huono
9
Arvosana 2 - Hirveä. 4 kautta 129 arvostelua
2–Hirveä
4
8,4/10
Siisteys
7,2/10
Henkilökunta ja palvelu
7,2/10
Palvelut/mukavuudet
7,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
7,6/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
4/10 Huono
MIZUKI
22.1.2025
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
窓の結露がひどくレースのカーテンがカビていました。
製氷機が無く残念でした。
MIZUKI
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2025
8/10 Hyvä
masaki
21.1.2025
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
masaki
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
8/10 Hyvä
しょう
Matkusti ryhmän kanssa, Liikematkailija
20.1.2025
Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat
安くて良かった
しょう
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
10/10 Loistava
??
13.1.2025
??
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
10/10 Loistava
ひろき
11.1.2025
ひろき
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
6/10 OK
???
10.1.2025
部屋が狭かったです
???
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025
10/10 Loistava
Jacee CS
Matkusti perheen kanssa
2.1.2025
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Across the street from the memorial museum
Very convenient location. Just be aware that front desk staff is not there between 7:00am and noon if you’re trying to store luggage then.
Loved the view of the memorial museum.