Katso auringonnousua ja auringonlaskua Isla Mujeresin kärjestä tässä kauniissa uudessa kodissa kaikilla mukavuuksilla. Casa Vista Alegre del Sur sijaitsee vain muutaman sadan metrin päässä Mayan raunioista, jotka sijaitsevat saaren eteläpuolella.
Vuonna 2010 valmistunut Vista Alegre del Sur tarkoittaa 'Hyvää näkymää'. Voit helposti nähdä miksi. Talo sijaitsee Meksikon Isla Mujeresin pienen saaren eteläkärjessä, ja sieltä on 360 asteen näkymät, jotka mahdollistavat sekä auringonnousun että auringonlaskun näkymät. Voit viettää kokonaisen päivän katsomalla valkoisten pilvien vierittävän turkoosi vesien yli katsomalla Cancunin hotellialuetta kaukaa. Nauti punaisesta oranssista auringonlaskusta ja sitten näkymä muuttuu kuohuviiniksi timanttirannekkeeksi.
Rentoudu: Talo on yksityiskohtainen hienoimmista materiaaleista. Lattiat ja suihkut koko talossa ovat travertiinia. Työtasot ovat raidallinen travertiini ja puuovet, kaapit ja kaiteet ovat mahonki. Altaan terassi on conchuela, kotiloista valmistettu kivi, joka on aina viileä jaloilleen.
Allas, n. 20 'x 40', antaa katovan reunan näkymän kauniista vedestä, josta et kirjaimellisesti pysty ottamaan silmiäsi pois. Et ehkä koskaan halua poistua talosta. Lyhyen kävelymatkan päässä eteläisen pisteen kärjestä vie Mayan rauniot, Templo Ixchel, jossa voit kävellä veistospuutarhan läpi ja käydä majakkassa ennen lounasta tai illallista pisteen ravintolassa. Voit myös kävellä Garrafon-puistoon, jossa voit viettää päivän ripustettuna rannalla, uima-altaissa, snorklata, sukeltaa, meloa tai ajaa postinumeroa.
Ympäröivä alue: matkusta pienellä punaisella taksilla, golfkärryllä tai mopolla North Beachille tarkistaaksesi valkoiset hiekkarannat ja rantaravintolat. Pohjoiskylän 'Centro' on jännittävä päivä tai yö. Se on loistava paikka syödä, tehdä ostoksia, ripustaa, ihmiset seuraavat ja tapaavat ihmisiä. Hidalgo-katu on yöelämän ja trea-ravintoloiden paikka.
Voit siirtyä lautalla Cancunin hotellialueelle hienompaa ruokailua ja maailmanluokan ostosmahdollisuuksia varten. Tule alas milloin tahansa myöhään keväällä tai kesällä ja koe upea elämästä uinti 30–40 jalkavalahaiden kanssa. Isla Mujeres on maailmanluokan kalastus- ja sukelluskohde.
Kesäkuusta elokuuhun älä unohda kerran elämässä kokemusta uida 30–40 jalkaa valashaiden kanssa. Isla Mujeres on yksi harvoista paikoista, joissa he muuttavat riittävän lähelle nähdäkseen. Jos olet sukeltaja tai kalastaja, olet todennäköisesti jo kuullut Isla Mujeresista.
Meidän Casa: Olen itse golfaaja ja rakastan nostamaan klubejani ja pelaamaan monia golfkenttiä Cancunin ja Playa del Carmenin ympäristössä maailmankuulujen pelaajien ja arkkitehtien suunnittelemalla kurssilla.
Tämä kaunis Casa odottaa vierailuasi, olipa kyseessä romanttinen pakenematka tai perheen tai ystävän loma. Talo on mukava 2-10 henkilölle.