Koko loma-asunto

Kuten nähdään HGTV! Pentti. Condo w / 2-Ocean View, ranta, allas, telakka, Golf Cart

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Kuten nähdään HGTV! Pentti. Condo w / 2-Ocean View, ranta, allas, telakka, Golf Cart valokuvagalleria

Rannalla
Sekalaista
DVD-soitin
Ulkoalueet
Näkymä majoituspaikasta

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta6 henkilöä149 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Kuntosali
  • Pysäköinti saatavilla
  • Uima-allas
  • Pyykinpesukone
  • Ilmastointi
  • Keittiö

Tutustu alueeseen

Map
Governors Harbour, Eleuthera
  • James Point Beach
    ‪3 min ajomatka‬
  • Wesley Methodist Church
    ‪3 min ajomatka‬
  • French Leave Beach
    ‪15 min ajomatka‬
  • North Eleuthera (ELH-North Eleutheran kansainvälinen lentoasema)
    ‪49 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Kuten nähdään HGTV! Pentti. Condo w / 2-Ocean View, ranta, allas, telakka, Golf Cart

POOLIN SULJETTU KORJAUSSUUNNITELLE. 17-26, 2019. ALENNUKSET SAATAVILLA.

Hiljattain esillä HGTV: n "Bahamas Life", "Entre-deux-Mers" Vistas (yksikkö 2D on Buttonwood Reserve Oceanfront Condominium Resort) sisältää täyden surround kaksi merinäköala, länsipuolella Karibian auringonlaskua ja itään Atlantin auringonnousua varten. Nauti upeista merinäkymistä kaikista huoneista kahdeksan jalanjälven liukusäätimillä ja kuuden metrin lahden ikkunoilla. Laaja yksityinen kannet myös upeat merinäkymät joka suuntaan.

Buttonwood Reservessa on pääsy kahteen uimarantaan. Atlantin puolella on maailmanluokan, 3 meripeninkulman pitkä vaaleanpunainen hiekkaranta, koskematon ilman yhtä taloa. Se p��äsee yksityisten, golf-kärryt vain ajotieltä. Taloyhtiöllä on golfkärry. Karibian puolella meidän omaisuutta, lähes teidän etupiha, on toinen ranta. Tämä ranta on pieni ja melko kivinen, joten ei niin esteettinen, mutta vesi on yhtä rauhallinen kuin järvi ja tämä ranta sopii erinomaisesti snorklaukseen, melontaan, melomaan lennolle ja kalastukseen.

Karibian puolella on myös uusi 70 jalka venelaituri, joka sopii hyppäämiseen / sukellukseen, kalastukseen tai tietenkin pienen veneen telakointiin.

Meidän keinona tyyliin allas on vain muutaman askeleen päässä osakehuoneisto. Tämä kaunis maisemoitu uima-allas on lämmitetty mukavaan uintiin ympäri vuoden.

Tämän lomatalon ammattimaisesti sisustettu sisustus on tyylikkäästi sisustettu, moderni, lämmin ja mukava. Suuren huoneen itäpäässä on moderni, avoin, ylellinen keittiö, ruostumaton teräs ja musta graniitti. Keittiössä, ruokailutilassa ja olohuoneessa on upeat merinäkymät joka suuntaan, ja vesi on kuohuva silmään nähden.

Makuuhuoneessa on suuri verhoiltu ikkuna-istuin, upeat panoraamanäkymät Karibialle, täydellinen paikka rentoutua kirjan tai aamukahvin kanssa tai katsella auringonlaskua meren yli. Mestari on varustettu king-vuode ja varustettu kylpyhuone kylpyammeella. Mestalla on oma ovi, joka johtaa kannelle Karibian yli.

Vierashuoneessa on myös suuri ikkunapaikka, josta on upeat näkymät, ja tämä näköala Atlantille. Makuuhuoneessa on täysin oma kylpyhuone (josta pääsee myös salista). Se on sisustettu kahdella vuoteella, jotka voidaan muuntaa kuningas.
Buttonwood Reservessa on kajakkeja ja mela-aluksella käytettäväksi merelle tai lampullemme. Polkupyöriä tarjotaan myös ratsastus ympäri omaisuutta tai kaupunkiin, alle kilometrin päässä. Patsaaja on ammattitaitoinen kalastaja ja vie sinut ulos veneessäsi puolen päivän tai koko päivän ajan (lisämaksut). Grillaa saaliit tuoreena infrapunasauna-grilliin.

Buttonwood Reserve on helpon 15 minuutin ajomatkan päässä kuvernöörin satamasta, joka on saaren tärkein kaupunki. Kuvernöörin satamassa on viehättävä kokoelma 1800-luvun koteja ja kirkkoja, jotka katsovat historiallista satamaa.

Vain kilometrin päässä Buttonwood Reservelta löytyy James Cisternin kylä, jossa on kaksi ruokakauppaa, kaupunkilaituria, jossa kalastaja tuo päivittäin saaliit, jalostusteline ja kolme pientä paikallista ravintolaa, Kel-D: n, Lee's Café ja uusi Leorose Sunset Beach Bar ja Grill. James Cistern on myös Stubbin kuuluisa grilli, jota kutsutaan Tamarind Tree Grilliksi, joka perjantai ja lauantai, jota ei pidä hukata.

Muita ravintoloita alueella ovat Pascal's at boutique ylellisyyttä lomakeskus Sky Beach Club, Tippy (kansainvälinen ja fuusio), 1648 Bar & Grille ranskalle (hieno ruokailu lounaalle ja päivälliselle), Rainbow Inn (pihvit ja maanantai-iltana tiiliuuni pizza yö ) ja Da Perk Café (kahvila ja voileipäkauppa).

Eleuthera on kuuluisa 100 mailinsa upeista, autioista rannoista. Saari, jossa asuu vain 8000 asukasta, on turvallinen ja ystävällinen. Purjelautailu, sukellus ja kalastus saarella ovat maailmanluokan. Veneily, surffaus ja muut vesiurheilu ovat myös suosittuja. Voit vuokrata moottoriveneitä, purjeveneitä, merikajoja ja polkupyöriä. On myös erinomaisia nähtävyyksiä. Eleutheralla on valtavia luolia, kallioita, pohjatonta
Tämä huvila sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Lucayan Archipelago. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi kuntosalin. Huvilassa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu huvila, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla tenniskenttiä ja kuntosali
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Lucayan Archipelago ja 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta James Cistern Dock
Tämä huvila tarjoaa asiakkaiden käyttöön kuntokeskuksen ja grillejä. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huvila on savuton.

Majoittaja

Pam Fontes and Matt Simon EVR

Puhutut kielet

Englanti ja ranska

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Rannalla

Uima-altaat/kylpylä

  • Lämmitetty allas
  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla huvilassa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Kylpyamme tai suihku
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Laituri
  • Parveke
  • Piha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Lähellä lahtea
  • Lähellä valtamerta

Tekemistä

  • Kajakki
  • Kuntosali
  • Lämmitetty allas
  • Tennis
  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Luolaretkeilyä lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Surffaus-/bodyboarding-mahdollisuus lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vesiskootterimahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Yksikön koko: 149 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 20

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien ja tapahtumien järjestäminen on sallittua majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

AS Seen ON Hgtv! Pent. Condo W/2 ocean View Beach Pool Golf Cart
2250-128127

AS SEEN ON HGTV! Lux Condo w/Views, Htd Pool, Beach, Golf Cart, Pickleball – arvostelut

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 32 kautta 38 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 5 kautta 38 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 1 kautta 38 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 38 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 38 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Aaron O.

Hyvää: Siisteys
Christmas vacation
We had a great time in the condo with the Caribbean 100 yards away and the Atlantic Ocean side a 1000 yard the other way. The accommodations were very nice and clean. We had the assistance we needed from the host. Most of our time was spent exploring the island and the beaches but the time we did spend at the property was great. The island is less developed than other islands we have been to. It is lacking in nice restaurants and grocery stores but the isolated beaches and water were amazing. We ended up make most of our meals back at the condo. We did make a trip to Harbor island one day and enjoyed the nicer restaurants and the Pink Sand Beach.
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

CJ H.

Totally relaxing paradise. Ahhh the views!
I enjoyed my stay so much that I have already re-booked for November 2017. While temperatures were in the 20's and teens at home, I was sitting out on my condo deck looking out to the Caribbean's beautiful blue waters in temps of upper 70's. And when I got tired of looking out to the Caribbean, I'd merely change decks and look out onto the Atlantic. Such wonderful energy being between two beautiful bodies of water. It was truly hard to leave the beautiful condo but the island is a must see. And this is an owner that cares about their customers. Your satisfaction is very important to them and they work hard to make sure your stay is all that you expect it to be. I cannot wait for Nov 2017 to get here so I can visit again. But this time I intend to spend more time in the condo soaking up the views. Oh, and being someone that works on the road and WiFi is paramount, I must say it was refreshing to have a great internet connection my entire week stay. Thanks to all that had a hand in making my stay a wonderful one in celebrating my 60th birthday. I look forward to seeing you all again.
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2016

8/10 Hyvä

Cindy H.

Great condo and location
The condo was exactly as described and pictured. It was well maintained. It had all of the amenities that you could possibly need. The condo was clean and very comfortable. All of the information we received from the owners was extremely helpful when planning our activities. The location was great for exploring the island. You absolutely need a vehicle and if you want to visit Lighthouse Beach at the southern tip, you will need an SUV. Everyone was very friendly and helpful when asking for directions. We ate at several restaurants in different settlements and were pleased with the food. They also have a good variety so if you want a nice, elegant meal you can get one and you can also get conch salad on the side of the road. We would definitely stay at Buttonwood again.
Yöpyi 13 yötä heinäkuussa 2016

10/10 Loistava

Kelly M.

Great Birthday Gift from my Wife
I was surprised by my wife for my 60th birthday with a stay at buttonwood. Our experience was great. The staff was Wonderfull and the buttonwood condo was excellent. The beach was beautiful and the weather great as well. ( I think my wife ordered that also. ) Could not have had a better time on my birthday. Both of us would recommend buttonwood to anyone considering a trip to the island. The condo and all amenities is as advertised. We Kayaked to one of the islands, Bicycled to a local store and took the Golf Cart almost every day to the beach on other side of the island. Thank you Buttonwood Staff for a Wonderfull birthday. And thank you Kelly for a great birthday gift.
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2016