Hotellit Kampung Tualang Lebah
Vertaa 9 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 17 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kampung Tualang Lebah: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kampung Tualang Lebah

Hotel Darul Makmur

Hotel Inderapura

OYO 90896 Gold Hill Hotel

Town Inn Hotel

OYO 90620 Mahseer Chalet

Sy Jerantut Hotel

Oyo 90636 Teratak Zakiah Chalet

Zumara Homestay 3 Jerantut Pahang
Kohteeseen Kampung Tualang Lebah tutustuminen
Kampung Tualang Lebah tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kampung Tualang Lebah ja sen lähellä kuuluu:
- Bukit Kuantan
- Tun Abdul Razakin stadion
- Masjid Tengku Mahkota Abdullah
- Masjid Tengku Ahmad
- Lata Meraung
- Bukit Seladang
- Jerantut Golf Club
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kampung Tualang Lebah?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Kampung Tualang Lebah, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Huhtikuu ja maaliskuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kampung Tualang Lebah, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas helmikuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 32 °C ja öisin 21 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 469 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 32 °C päivisin ja 23 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 576 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 32 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 472 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 31 °C ja 22 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 934 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Kampung Tualang Lebah on 2450 cm.
Kampung Tualang Lebah: Hotellitiedot
Majoitukset | 9 |
---|---|
Halvin hinta | 17 € |
Korkein hinta | 298 € |
Suositut hotellit | Hotel Darul Makmur, Hotel Inderapura, OYO 90896 Gold Hill Hotel, Town Inn Hotel, OYO 90620 Mahseer Chalet, Sy Jerantut Hotel, Oyo 90636 Teratak Zakiah Chalet, Zumara Homestay 3 Jerantut Pahang, Rainforest Resort Taman Negara |