Hotellit Kecamatan Suela
Vertaa 102 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 3 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kecamatan Suela: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kecamatan Suela

Bayview Beach Resort East Lombok

Rinjani Lodge

Pondok Tetebatu Cottages and Cafe

Nirvana Hotel Resort Tetebatu

Bobocabin Gunung Rinjani Lombok

Les Rizieres Lombok - Tetebatu

Bale Aur Sembalun

Teras Sawah Guest House Syariah

INKA Villas Sembalun

Lingkung Park Tetebatu

Rinjani Terrace Cottage

Villa Strawberry Sembalun

Tresno Sembalun Rinjani

Rinjani Garden Syariah by ecommerceloka

SPOT ON 93517 De Lanang Homestay Near Masjid Janapria
Kohteeseen Kecamatan Suela tutustuminen
Kecamatan Suela tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kecamatan Suela ja sen lähellä kuuluu:
- Tetebatu Monkey Forest
- Rinjanin tulivuori
- Gili Kondon saari
- Gunung Rinjani -kansallispuisto
- Big Tree Sambelia
- Waterfalls
- Gili Petaganin saari
Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Kecamatan Suela, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Lombok (LOP-Lombokin kansainvälinen lentoasema). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kecamatan Suela?
Jos harkitset parasta mahdollista aikaa vierailla kohteessa Kecamatan Suela, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Lokakuu ja marraskuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kecamatan Suela, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä elokuu ja heinäkuu. Joulukuu ja tammikuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 29 °C ja öisin 25 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 825 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 30 °C päivisin ja 24 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 341 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 30 °C ja öisin 23 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 84 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 30 °C ja 25 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 656 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Kecamatan Suela on 1906 cm.
Kecamatan Suela: Hotellitiedot
Majoitukset | 102 |
---|---|
Halvin hinta | 3 € |
Korkein hinta | 84 € |
Suositut hotellit | Bayview Beach Resort East Lombok, Rinjani Lodge, Pondok Tetebatu Cottages and Cafe , Nirvana Hotel Resort Tetebatu, Bobocabin Gunung Rinjani Lombok, Les Rizieres Lombok - Tetebatu, Bale Aur Sembalun, Teras Sawah Guest House Syariah, INKA Villas Sembalun, Lingkung Park Tetebatu, Rinjani Terrace Cottage, Villa Strawberry Sembalun, Tresno Sembalun Rinjani, Rinjani Garden Syariah by ecommerceloka, SPOT ON 93517 De Lanang Homestay Near Masjid Janapria |