Hotellit Kidong
Vertaa 55 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 25 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Kidong: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Kidong

Hotel Gite

S Hotel Suncheon

Ecograd Hotel

Shine Hotel

Hotel RAUM

Venezia Tourist Hotel

Suncheon Hound Hotel

Sunvalley Resort Goheung

Hotel iam

Nokcha Resort

Brown Hotel

Pinehills Hotel

Sopung

Seven Bricks Hotel

Suncheon Hotel Castle
Kohteeseen Kidong tutustuminen
Kidong tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Kidong ja sen lähellä kuuluu:
- Naganeupseongin kansankylä
- Songgwangsan temppeli
- Seonamsan temppeli
- Jogyesan-maakuntapuisto
- Suncheonin lahden kansallinen puutarha
- Suncheonmanin lahden ekologiapuisto
- Suncheonin teetalo
Kun suunnittelet matkaasi kohteeseen Kidong, voit varata ebookersin kautta myös sopivat lennot kohteeseen Yeosu (RSU). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Kidong?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Kidong, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista matkaa suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Kidong, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja joulukuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 13 °C ja öisin -2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 176 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 25 °C päivisin ja 8 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 505 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 18 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 771 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 21 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 177 mm.
- Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Kidong on 1629 cm.
Kidong: Hotellitiedot
Majoitukset | 55 |
---|---|
Halvin hinta | 25 € |
Korkein hinta | 74 € |
Suositut hotellit | Hotel Gite, S Hotel Suncheon, Ecograd Hotel, Shine Hotel, Hotel RAUM, Venezia Tourist Hotel, Suncheon Hound Hotel, Sunvalley Resort Goheung, Hotel iam, Nokcha Resort, Brown Hotel, Pinehills Hotel, Sopung, Seven Bricks Hotel, Suncheon Hotel Castle |