Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Avattu vuonna 2019, 12 minuutin junamatkan päässä Kioton asemalta, joka on kätevä kuljettaa, ostosmahdollisuudet lähistöllä, perhe- ja ryhmämatkojen optimaalinen

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

tämänhetkiset kuukautesi ovat February 2025 ja March 2025.
helmikuu 2025
maaliskuu 2025

Majoituspaikan Avattu vuonna 2019, 12 minuutin junamatkan päässä Kioton asemalta, joka on kätevä kuljettaa, ostosmahdollisuudet lähistöllä, perhe- ja ryhmämatkojen optimaalinen valokuvagalleria

Sisätilat
Sisätilat
Jääkaappi, mikroaaltouuni, vedenkeitin, leivänpaahdin
Sisätilat
Sisätilat

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

4 makuuhuonetta1 kylpyhuone4 henkilöä53 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pyykinpesukone
  • Ilmastointi

Tutustu alueeseen

Map
446
  • Kawaramachi-katu
    ‪2 min ajomatka‬
  • Nintendo World Headquarters (rakennus)
    ‪3 min ajomatka‬
  • Fushimi Inarin pyhäkkö
    ‪4 min ajomatka‬
  • Osaka (ITM-Itami)
    ‪50 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Avattu vuonna 2019, 12 minuutin junamatkan päässä Kioton asemalta, joka on kätevä kuljettaa, ostosmahdollisuudet lähistöllä, perhe- ja ryhmämatkojen optimaalinen

Se on yksityisomistuksessa oleva majoituspaikka, joka avattiin hiljattain vuoden 2019 majoitusliiketoimintaa koskevan lain nojalla.Remontitöitä tehtiin toukokuussa 2018.Se on hyvin kaunis laitos.
Matkailija Kioton lentoaseman limusiinibussilla, JR-linjalla ja Shinkansenilla kestää noin 12 minuuttia Takedan asemalta Kintetsu-linjaan tai Kioton asemalle, ja se on erittäin kätevä paikka.Bussirata on myös täynnä, ja se on lähellä suosittua matkailukohde Inari Taishaa.Axel jokaiseen Kioton kaupungin nähtävyyspaikkaan on kätevä.
Se on 53 cm3 tilaa yhdelle talolle, ensimmäisessä kerroksessa on varastotila, wc, kylpyhuone, keittiö ja olohuone, ja toisessa kerroksessa on kaksi makuuhuonetta, jotka sopivat perheille ja ystävien ryhmille.
Huoneet ovat täysin varusteltuja ja niissä on 3 ilmastointilaitetta, keittiövälineet, kuten leivänpaahdin, jääkaappi ja mikroaaltouuni, ja kylpytuotteita, kuten vartalon saippua, shampoo ja hoitoaine.
Hotellissa on myös 24h-supermarket ja ravintoloita, kuten japanilaisia ruokia ja sushia, joka on avoinna keskiyöhön asti.
Voit myös nauttia ruokailuhuoneesta ja ulkouima-altaasta Takedan aseman lähellä.
Majoitus sijaitsee asuinalueella, erittäin rauhallisella paikalla, jossa voit levätä ja rentoutua.
Tämä loma-asunto sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Nintendo World Headquarters (rakennus). Loma-asunnossa tarjoaa asiakkaille jääkaapin ja mikroaaltouunin.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla pyykinpesukone, olohuone ja jääkaappi
  • Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Kawaramachi-katu ja muutaman minuutin ajomatkan päässä kohteesta Fushimi Inarin pyhäkkö

Majoittaja

Kikuchi

Puhutut kielet

Mandariinikiina, englanti ja japani

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla talossa: Wi-Fi

Ruoka ja juoma

  • Jääkaappi
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Mikroaaltouuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • 4 makuuhuonetta

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Yleistä

  • Majoituspaikka ei salli lapsia.
  • Yksikön koko: 53 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Tämä majoituspaikka ei salli lapsia.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Lisämaininnat

  • Japanin terveys-, työ- ja hyvinvointiministeriön vaatimusten mukaisesti kaikkien kansainvälisten matkustajien on annettava passinsa ja kansallisuustietonsa, kun he rekisteröityvät johonkin majoitupaikkaan (majataloon, hotelliin, motelliin jne.). Lisäksi vaaditaan, että majoituspaikan omistaja ottaa kopiot kaikkien rekisteröityvien asiakkaiden passeista ja säilyttää kopion.

Opened in 2019, 12 minutes by train from Kyoto Station, convenient transportation, shopping facilities nearby, family and group travel optimum – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 10 kautta 14 arvostelua" "
Arvosana 8 - Hyvä. 4 kautta 14 arvostelua" "
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 14 arvostelua" "
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 14 arvostelua" "
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 14 arvostelua" "

9,8/10

Siisteys

10/10

Palvelut/mukavuudet

9,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

10/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

10/10 Loistava

Chris v.

Hyvää: Siisteys
Perfect
As described
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Yoram v.

Hyvää: Siisteys
Warm welcome from owner and well connected to Kyoto center
Very traditional property and an excellent host that explained us everything we needed to know. Also gave some recommendations for sushi nearby and it was absolutely delicious.
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Anne Y.

Hyvää: Siisteys
Over and above
The host manager was kind, helpful and went beyond to help us out. Thsnk you!
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024

10/10 Loistava

ayako

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
清潔で新しい。24時間営業のスーパーマーケットおよび百円ショップが徒歩3分にある。必要充分な設備がありコスパ最高。周辺はかなり庶民的な雰囲気の家が立ち並ぶが、決して危険エリアではない。
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Valeria G.

Hyvää: Siisteys
Amazing stay in an authentic Japanese house
My partner and I spent one week in this apartment and we had a great stay. We chose this option in order to experience a Japanese house and we didn’t regret it. The two-floors house has all the amenities (a.c., washing machine, little kitchen), tatami (we loved it) and definitely more space for luggages than a standard hotel. The apartment is located 10 min walking from Takeda station, it might be not the closest spot to the main sightseeings but it is well connected to the city centre and we enjoyed staying in a non- touristy neighbourhood.
Yöpyi 7 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

wongoli

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Owner is very nice and communicative. His lodging is the best place we stayed at in Japan, we will definitely recommending others to this lodging. Owner maintains it very well, it’s very clean, and very hospitable. Easily 5 stars especially for the price!
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024

8/10 Hyvä

齋藤 は.

Hyvää: Siisteys
Clean room and the owner is kind
The apartment is located far from the stations but it’s comfortable and the owner is kind.
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2023

10/10 Loistava

Matty

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice house in a quiet neighborhood and just a short walk from the station. Owner was kind and helpful.
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2023

8/10 Hyvä

Stacey T.

Hyvää: Siisteys
Spacious and clean apartment
We stayed at Kikuchi’s apartment in Kyoto and it served us well! It is a very Japanese place, meaning that the stairway going up to the second floor and the door frames are a lot lower than normal. Be careful if you are a taller person, my boyfriend hit his head a lot! The neighborhood is pretty far from the main part of Kyoto but there are two train stations 15-20 minutes away. Mei is a great communicator and met us at the place with instructions.
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2023

10/10 Loistava

Philip K.

Hyvää: Siisteys
A quiet place to stay
This property was the best place we stayed in during our entire one month trip to Japan. A little South of all the main attractions, it was still within easy walking distance from the Karasuma Subway and the Keihan Train Line, with great access to everything. The character of the house is very Japanese; clean and comfortably orderly in that regard. The host was reasonably hands-off, yet also quite helpful during our stay.
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2023

10/10 Loistava

Byron

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The owner was very kind and gave insights of the city of Kyoto. The home is well maintained and very cozy! Highly recommend!
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2023

10/10 Loistava

Farah M.

Hyvää: Siisteys
Perfect
The house was very well situated, not far away from restaurants and bus / metro that could quickly take you to Kyoto’s main attractions. We had a very nice time and the house was an amazing place to stay at. We hope we’ll be able to come back in the future !
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2023

10/10 Loistava

Yutaka

Yöpyi 14 yötä joulukuussa 2020

8/10 Hyvä

hatumi m.

自分の家みたいに過ごせる
ここを起点にして京都をめぐるにはとてもいい‼近くには、和食のさと、24時間営業のスーパー、安い駐車場、品揃えのよい100円ショップがあります。また、竹田駅は京都のどこに行くのにも行きやすいです。 敷き布団が、もう少し厚いといいです。
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2019