Koko huoneisto·Yksityinen majoittaja

Paritalon, sopii jopa 22 henkilöä

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Paritalon, sopii jopa 22 henkilöä valokuvagalleria

Ranta
Ulkopuoli
Sisätilat
Ulkopuoli
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

7 makuuhuonetta4 kylpyhuonetta12 henkilöä210 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Keittiö
  • Grilli
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Map
St. Andreasberg, NDS
  • Samson Pit
    ‪7 min kävelymatka‬
  • Sommer-Rodelbahn St Andreasberg
    ‪14 min kävelymatka‬
  • Nationalpark Harz
    ‪2 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Paritalon, sopii jopa 22 henkilöä

Tervetuloa sydämeen St. Andreas Berg - 240 neliötä, kolmessa kerroksessa 1750 rakennettu talo 2017, täysin peruskorjattu meille, moderni kalustettu ja sisustettu. Olipa lyhyt loma suurperheen, koulumatka tai viikonloppuna paljon ystäviä: tässä on runsaasti tilaa!

Jako iso asunto, ensimmäisessä Yläkerrassa alkaa ja ulottuu sieltä kahdella katon tasoa, on seuraava:

ensimmäinen Ensimmäinen kerros: 2 x makuuhuone, 1 parisänky, 1 makuuhuone jossa kaksi erillistä vuodetta, olohuone 3 x vuodesohva ja istuimia; Keittiö, 2 suihkuhuonetta
toinen Ensimmäinen kerros: 1 kahden hengen huone, 3 makuuhuonetta 2 sänkyä; 2 suihkuhuonetta
kolmas Yläkerrassa: 1 makuuhuone, jossa 4 sänkyä, 1 salonki, 1 vuodesohva kahdelle

Kaikissa huoneissa tai olohuonetta ovat allergikoille lämmitetään infrapunalämpöä ja niissä on taulu-tv. 1 per henkilö per vuodesohva asunnossa on tilaa 22 hengelle, 2 henkilöä per vuode enintään 26 henkilöä.

3.80m pitkä ruokapöytä keittiössä kutsuu kodikas iltaisin pelejä syksyllä ja talvella, juuri niin kuin pää kaunis päivä keväällä tai kesällä lasillisen viiniä ja kotitekoista ruokaa. Ravintolat sijaitsevat sekä supermarket (auki sunnuntaisin aamupäivällä, leipä jakelupalvelu) läheisyydessä. Moderni keittiö on varustettu astianpesukone ja keraaminen liesi, uuni ja jääkaappi-pakastin. Saatavana on myös leivänpaahdin, mikroaaltouuni, kahvinkeitin. Astiat ja vastaavat on läsnä riittävä määrä.

Pellava paketteja voi kerrankin 10, - euroa / hlö vuokrata (mukaan lukien kunkin käden ja kylpypyyhe, täydellinen liinavaatteet). Pyydämme varauksen tehtyäsi antaa ajoissa tietoa (vähintään 3 päivää ennen saapumista) onko ja kuinka monta liinavaatteet paketteja tarvitaan, koska likimääräinen saapumisaika. Saapuminen on mahdollista klo 15.00.

Lukittava (maksetaan) autopaikka suksille, moottori u. Polkupyöriä (autotalli) saatavana pyynnöstä. Wi-Fi voi käyttää maksutta, sekä pysäköinti (autot: tienvarsilla edessä omaisuus, moottoripyörät: tilalla talon takana).

ympäristö:
Majoituspaikkamme sijaitsee keskellä Sankt Andreasbergia ja on upotettu Harzin kansallispuistoon! Se tarjoaa ihanteelliset olosuhteet patikointiin, pyöräilyyn, kalastukseen ja hiihtoon. Kesäkelkkarata on lyhyen kävelymatkan päässä asunnosta.

Täällä, Sankt Andreasbergissä ja sen lähialueella, voit kokea puhdasta luontoa monien jännittävien projektien avulla, kuten uimahauskat, paintball, korkeat köydet, hieno observatorio, bat-imperiumi, Wurmbergin köysirata ja paljon muuta. Ja hauskanpito talvella lumen kanssa hiihto- tai rekiajelulla "ei riitä".

Lisäksi tapahtuu monia tapahtumia; kuten Kuhaustrieb, pääsiäiskokot, festivaaliparaatit, konsertit, lumilautafestivaalit ja astro-esitykset observatoriossa ja paljon muuta. Tätä tarkoitusta varten matkailuneuvonnassa on koko vuoden tapahtumakalenteri.

Sankt Andreasberg voit suurta päiväretkiä Braunlage (12 km), Bad Lauterberg (12 km) Clausthal-Zellerfeld (21 km) ja Bad Harzburg (25 km) tekevät. Goslar, Wernigerode ja Quedlinburg pääsee noin 40 minuuttia. A395: een pääsee 35 minuutissa, A7-moottoritielle 40 ja A38: lle 50 minuutissa autolla.

Olisimme iloisia vierainamme!
Tämä huoneistohotelli sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Samson Pit. Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön ja 3.5 kylpyhuonetta.
  • Huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, 3.5 kylpyhuonetta ja pation
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla hiihtoyhteys rinteeseen
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Samson Pit ja Sommer-Rodelbahn St Andreasberg
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön hiihtoyhteyden rinteeseen ja grillejä. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.

Majoittaja

Birgit Kiefer

Puhutut kielet

Saksa

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Hiihto

  • Hiihtoyhteys rinteeseen
  • Murtomaahiihtomahdollisuus lähistöllä

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Auto suositeltu
  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Paperipyyhkeet
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 7 makuuhuonetta
  • Vuodesohva

Kylpyhuone

  • 3,5 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Saippua
  • Suihku
  • Vessapaperi

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • Musiikkikirjasto
  • Taulutelevisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Grilli
  • Patio
  • Puutarhakalusteet

Ilmastointi ja lämmitys

  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Sijainti

  • Kylässä

Tekemistä

  • Hiihtoyhteys rinteeseen
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Pulkkailumahdollisuus lähistöllä
  • Pyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Teemapuisto lähistöllä
  • Uintimahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • Yksikön koko: 210 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy käteisen.
Juhlien ja tapahtumien (kuten perhejuhlat, syntymäpäiväjuhlat ja häät) järjestäminen on sallittua majoituspaikassa; enimmäisosallistujamäärä: 14
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Duplex Apartment Ideal up 22 People St. Andreasberg
Duplex Ideal up 22 People St. Andreasberg
Duplex Apartment, Ideal for up to 22 People St. Andreasberg
Duplex Apartment Ideal up 22 People
Duplex Ideal up 22 People
Apartment Duplex Apartment, Ideal for up to 22 People
Duplex Apartment Ideal for up to 22 People
Duplex Apartment, Ideal for up to 22 People Apartment
Duplex Apartment, Ideal for up to 22 People Landkreis Goslar
Duplex Apartment Ideal for up to 22 People
Duplex Apartment, Ideal for up to 22 People Apartment
Duplex Apartment, Ideal for up to 22 People Braunlage
Duplex Apartment, Ideal for up to 22 People Apartment Braunlage

Duplex apartment, ideal for up to 22 people – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 16 kautta 20 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 4 kautta 20 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 20 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 20 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 20 arvostelua

9,8/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Sebastian H.

Hyvää: Siisteys
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Sven Oliver M.

Hyvää: Siisteys
Harzklasse
Sehr angenehmer Aufenthalt in einer sehr großzügigen Ferienwohnung mit guter Ausstattung. Die Wohnung liegt an einer ruhigen Straße, Einkaufsmöglichkeiten befinden sich direkt gegenüber und diverse Restaurants in Fussläufiger Entfernung. .
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Volker S., Kassel

Hyvää: Siisteys
7 Zimmer
Sehr freundliche Gastgeberin! Das Wohnungsangebot mit 7 Zimmern ist selten und hat prima gepasst.
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Kirsten H.

Hyvää: Siisteys
Familienurlaub
Es hat alles für uns gepasst, mit der Großfamilie zu verreisen. Herzlichen Dank
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2024

8/10 Hyvä

Carola P.

Hyvää: Siisteys
Schöne Ferienwohnung
Sehr schöne Ferienwohnung und sehr geräumig.
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2023

10/10 Loistava

Christian E.

Hyvää: Siisteys
toll
optimal
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2023

10/10 Loistava

Alwin S.

Hyvää: Siisteys
Familien Wochenende
Alles Gut. Gerne wieder
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2023

10/10 Loistava

Claudia H.

Hyvää: Siisteys
Schöner Kurzurlaub im Schnee
Wir waren mit drei Familien (je zwei Erwachsene, 2 Teenager) in diesem Haus und hatten eine tolle Zeit. Die Wohnung ist hell und freundlich und bietet ausreichend Platz für alle. Sie liegt sehr zentral, so dass wir vor Ort gar kein Auto brauchten. Der örtliche Supermarkt ist auch in der Straße.
Yöpyi 4 yötä tammikuussa 2023

10/10 Loistava

Stefanie H.

Hyvää: Siisteys
Silvester mit Freunden und Kindern
Der Urlaub war lange gebucht und wir hatten über Silvester natürlich auf Schnee im Oberharz gehofft. Der blieb leider aus. Die Woche war trotzdem kurzweilig in einer super Unterkunft. Der Kontakt zu den Vermietern war bestens. Besonders die Dame, die mit im Haus wohnt, war sehr freundlich und hilfsbereit. Danke Frau Kiefer! Der Supermarkt ist gleich auf der anderen Straßenseite. Perfekt. Für die Doppelbetten benötigt man große Bettlaken oder normale Bettlaken ohne Spanngummi. Zum Laden des E-Autos mussten wir zum Kurhaus. Das wird sich in den nächsten Jahren vielleicht noch ändern. Einziges Manko war, dass es nachts sehr hellhörig war. Der Gang zur Toilette wurde dann ein wenig zu Herausforderung. Tagsüber war das aber kein Problem.
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2022

10/10 Loistava

Regine D.

Hyvää: Siisteys
Schönes Haus in einem idyllischen Örtchen
Alles war so wie beschrieben. Sehr viel Platz, tolle Wohnküche. Klare Mietempfehlung.
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2022

10/10 Loistava

Dr.. Ingolf B.

Hyvää: Siisteys
Ideal für große Familientreffen
gemütliches Zusammensein in großer Küche oder auch Wohnzimmer, für die vielen Schlafzimmer sind genügend Toiletten und Duschen in der Wohnung sehr gute Lage zu den Sehenswürdigkeiten (Kurpark, Grube Samson, Sommerrodelbahn,...)
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2021

10/10 Loistava

Andrea K.

Hyvää: Siisteys
Alles ok
Sauber, gute Ausstattung und Aufteilung.

10/10 Loistava

Thomas K.

Hyvää: Siisteys
Tolles Haus
Erwartungen voll erfüllt
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2020

10/10 Loistava

Hannes P.

Hyvää: Siisteys
Kurztrip über das Karnevalwochenende
Wir sind mit drei Familien gereist. Die Wohnung war perfekt. Da sie sich über mehrere Etagen erstreckt hat jeder seinen Platz gefunden. Man muss nur mit den Kindern aufpassen, da die Treppen sehr steil sind. Zweimal ist jemand die Treppe heruntergefallen.
Yöpyi 4 yötä helmikuussa 2020

8/10 Hyvä

Christina H.

Hyvää: Siisteys
Alles vorhanden für gemeinsame Zeit in großer Runde
Empfehlenswert! Wir haben den Aufenthalt sehr genossen. Einrichtung ist geschmackvoll und alles vorhanden. Einziger Hinweis, bei mehr als 20 Personen wird es an der Tafel etwas zu eng.
Yöpyi 2 yötä tammikuussa 2020

10/10 Loistava

Margret K.

Hyvää: Siisteys
Familientreffen zum 2. Advent
Wir hatten die große Ferienwohnung 22 gebucht, waren aber überraschender Weise nur mit 13 Personen drin. Alles war perfekt, die Räume sind großzügig und es gibt genügend Bäder. Die Ausstattung mit Infrarotheizung, Boxspringbetten und einem zusätzlichen Getränkekühlschrank hat uns sehr gut gefallen. Wir haben nichts vermisst. Der Ort war sehr schön geschmückt, die Häuser wunderschön erleuchtet. Nach Goslar zum Weihnachtsmarkt ist es zwar eine 30 minütige Autofahrt, die hat sich aber auf jeden Fall gelohnt. Das Silberbergwerk und die Kaiserpfalz sind natürlich immer eine Reise wert. Wir kommen sehr gerne wieder, denn hier hat es uns wirklich sehr gut gefallen. Vielen Dank für den herzlichen Empfang und den angenehmen Aufenthalt.

10/10 Loistava

Franziska W.

Hyvää: Siisteys
Moderne tolle Ferienwohnung
Sehr schöne geräumige und modernisierte Ferienwohnung! Zimmer sind alle auf modernstem stand, teilweise geräumig, schöne Bäder und tollte Aufenthaltsräume! Es gibt einen sehr tollen großen Grill!

10/10 Loistava

Katrin L.

Familien Treffen
Wir waren 9 Erwachsene von 28 Jahren bis 74 Jahren und 5 Kinder von 5 Wochen bis 12 Jahre. Die Ferienwohnung ist super. Hatten alle am Tisch Platz und auch bei schlechten Wetter könnte man sich eine Weile vertun ohne sich gleich zu beengt zu fühlen. Gut wäre zu wissen, dass man bei den Doppelbetten große Spannbettlaken braucht. Wir empfehlen die Ferienwohnung auf jeden Fall weiter. Vielen Dank und alles Gute wünschen Familie Lemberg /Fischer.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2019

10/10 Loistava

Christian S.

Super Wohnung. Sehr schön.
Sehr neu. Alles vorhanden. Eine wirklich sehr schöne Wohnung
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2018

8/10 Hyvä

Britta S.

sehr gut
sehr gut.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2018