Hotellit Le Clapier

Vertaa 837 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 53 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Le Clapier: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Le Clapier

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Le Clapier
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Le Clapier tutustuminen

Le Clapier tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Le Clapier ja sen lähellä kuuluu:

  • Parc naturel régional des Grands Causses
  • Parc Naturel Regional du Haut Languedoc
  • Sylvanèsin luostarikirkko
  • Roquefort Societe Caves -juustotila
  • Roquefort Papillon Caves -juustotila
  • Salagou-järvi
  • Cirque of Mourèzen kalkkikivimuodostelma

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Le Clapier?

Jos harkitset parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Le Clapier, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Le Clapier, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Marraskuu ja toukokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas heinäkuu ja elokuu ovat kuivimmat.

Tässä on katsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 11 °C ja öisin -1 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 201 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 4 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 243 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 26 °C ja öisin 10 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 144 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 16 °C ja 1 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 238 mm.
  • Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Le Clapier on 825 cm.

Le Clapier: Hotellitiedot

Majoitukset
837
Halvin hinta
53 €
Korkein hinta
112 €
Suositut hotellit
ibis Millau, La Bergerie Dessaulières, Cévenol Hotel, Couvent d'Hérépian, Erinomainen merkkiominaisuus vain sinulle luonnon ympäröimässä kylässä, Villa, LE Clair Logis, Piscine, 4 Chambres,, Kaunis ja tilava T2 63 M² lomailijoille tai kylpylävieraille, The Originals Access, Hôtel Millau Sud, Hôtel Le Sarac, Mercure Millau, Brit Hotel Clermont L'Herault, Kaunis, mukava talo uima-allas varattu , Yksityinen linnasi kesäksi - Millau - 25 hlöä., Hotel de la Poste, Hôtel la Capelle