Koko huoneisto

Augusta Residence Apartments

4.0 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Augusta Residence Apartments valokuvagalleria

Deluxe-huoneisto, 1 makuuhuone, parveke | Yksityinen keittiö | Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Aula
Deluxe-huoneisto, 1 makuuhuone, parveke | Näkymä huoneesta
Deluxe-huoneisto, 2 makuuhuonetta, parveke, kaupunkinäköala | Oleskelualue | Taulutelevisio
1 makuuhuone, tallelokero huoneessa, yksilöllisesti sisustettu, työpöytä

Arvostelut

9,4 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Ilmastointi
  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
R. Augusta 124, Lisbon, Lisboa, 1100-048
  • Rua Augustan holvikaari
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Praça do Comércio
    ‪3 min kävelymatka‬
  • Santa Justan hissi
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Lissabon (LIS-Humberto Delgado)
    ‪25 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Deluxe-huoneisto, 1 makuuhuone, keittiö

  • 55 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe-huoneisto, 2 makuuhuonetta, parveke, kaupunkinäköala

  • 80 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • Näkymä kaupungille
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Deluxe-huoneisto, 1 makuuhuone, parveke

  • 55 m²
  • 1 makuuhuone
  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe-kattohuoneisto, 2 makuuhuonetta, keittiö

  • 100 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Exclusive-huoneisto, 1 makuuhuone, keittiö

  • 55 m²
  • 1 makuuhuone
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe-huoneisto, 2 makuuhuonetta, keittiö

  • 80 m²
  • 2 makuuhuonetta
  • 4 henkilöä
  • 1 suuri parisänky ja 2 yhden hengen sänkyä

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Augusta Residence Apartments

Huoneistot, joissa on keittiöt ja jotka sijaitsevat kävelymatkan päässä kohteesta Rossion aukio
Express-sisäänkirjautuminen ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa kuuluvat tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin. Jokaisessa huoneistossa on keittiö, jossa on jääkaappi, uuni, liesi ja mikroaaltouuni. Asiakkaiden käytössä on taulutelevisio, kaapelikanavat sekä ruokailualue ja kahvin-/teenkeitin.
Augusta Residence Apartments tarjoaa 6 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja kahvin-/teenkeitin. Näissä yksilöllisesti kalustetuissa huoneissa on työpöytä. Tämän 4 tähden huoneiston huoneissa on keittiö, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja erillinen ruokailualue. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku, tohvelit, bidee ja ilmaiset hygieniatuotteet.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Taulutelevisio, kaapelikanavat. Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja pimennysverhot.

Augusta Residence Apartments sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Rossion aukio. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta). Tässä 4 tähden asuinrakennuksessa on 6 huoneistoa 5 kerroksessa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, olohuoneen ja ruokailualueen
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille hissin
  • Sijaitsee vain 3 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Praça do Comércio ja 6 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Rossion aukio
  • Lentokenttäkuljetukset saatavilla maksusta
Augusta Residence Apartments tarjoaa asiakkaiden käyttöön express-sisäänkirjautumisen ja hissin. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ovat saatavilla lisämaksusta.

Tämä 4 tähden huoneisto on savuton.

Puhutut kielet

Englanti, ranska ja portugali

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä ei ole pysäköintimahdollisuutta
  • Ympärivuorokautiset meno-paluulentokenttäkuljetukset pyynnöstä lisämaksusta

Perheystävällinen

  • Vauvansänky: EUR 15 per yöpyminen

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Bidee
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Kylpyamme tai suihku
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku
  • Tohvelit

Oleskelutilat

  • Erillinen ruokailualue
  • Olohuone

Viihdetarjonta

  • Taulutelevisio ja kaapelikanavat

Työtilat

  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Hissi
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Pimennysverhot
  • Silitysrauta/-lauta
  • Turvalokero

Sijainti

  • Historiallisella alueella
  • Kaupungin keskustassa

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin

Yleistä

  • 1 rakennus
  • 5 kerrosta
  • 6 majoitustilaa
  • Yksilöllinen sisustus
  • Äänieristys

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Express-sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::

Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. majoittaja ottaa asiakkaat vastaan.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 72 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Varausnumero toimii kulkukoodina itsepalvelusisäänkirjautumisessa.

Remontit ja kiinniolokaudet

Majoituspaikka on suljettu 13. 2ta – 12. 2ta.

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, majoittaja ottaa asiakkaat vastaan

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänky on saatavilla 15.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per yöpyminen.

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 4.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 7 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 13 vuotta vanhoilta lapsilta.
  • Kohdemaksu: 2 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä niistä lapsista, jotka ovat alle 14 vuotta vanhoja.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lentokenttäkuljetusmaksu: 30 EUR per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 3 henkilöä)
  • Vauvansänky: 15.0 EUR per yöpyminen

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata vauvansängyn
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Augusta Residence Apartments tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 72 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. Majoittaja ottaa saapuvat asiakkaat vastaan. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Majoituspaikan rekisteröintinumero 66398/AL, 66392/AL, 66393/AL, 66389/AL, 66269/AL

Lisämaininnat

  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Augusta Residence Serviced Apartments Apartment Lisbon
Augusta Residence Serviced Apartments Apartment
Augusta Residence Serviced Apartments Lisbon
Augusta Resince Serviced s Li
Augusta Apartments Lisbon
Augusta Residence Apartments Lisbon
Augusta Residence Serviced Apartments
Augusta Residence Apartments Apartment
Augusta Residence Apartments Apartment Lisbon

Augusta Residence Apartments – arvostelut

Arvostelut

9,4

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 42 kautta 52 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 4 kautta 52 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 4 kautta 52 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 52 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 52 arvostelua

9,6/10

Siisteys

8,8/10

Henkilökunta ja palvelu

9,6/10

Palvelut/mukavuudet

9,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

Arvostelut

10/10 Loistava

Jorma

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2019

10/10 Loistava

Wendy

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Fantastic apartment in a fantastic location.
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2022

10/10 Loistava

Octavio

Yöpyi 5 yötä elokuussa 2022

10/10 Loistava

Lahcene

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Excellente présentation
Je conseille fortement ce logement de grande qualité. Il est idéalement placé dans la rue piétonne principale. Logement calme à proximité des 2 gares et de 2 stations de métro. La résidence est très propre et privée. Je recommande cet appartement. Les propriétaires sont très soucieux de notre confort !!!!!
Yöpyi 3 yötä maaliskuussa 2022

10/10 Loistava

Mary Grace

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Loved Lisbon
The apartment is on a pedestrian only street and the taxi dropped us off at the nearest location it could, which was a minute walk. Its about 20 minutes from Lisbon airport. There isnt a reception, but it was easy to enter the apartment with the access code provided. Im not tech savvy and I easily did it! The location is amazing as its right in the middle of everything going on and a short walk to the shops, restaurants, metro, main train stations and the river. We travelled easily to Sintra, Cascais, Estoril, we went to a Benfica football game, Colombia Shopping Centre, Belen Tower and we also did the hop on hop off bus tour. There is a mini market on the next parallel road behind the apartment and an Indian restaurant that is fantastic! The apartment building was quiet, the lift always worked, clean, great wifi, cable tv and the kitchen had everything you could need. The apartment management were constantly in touch with me and were very professional. We fell in love with Lisbon and cant wait to visit again to do some more exploring! We would definitely stay in this apartment again!
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2021

10/10 Loistava

HENG-KUAN

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
鬧中取靜
就在市中心,下樓就可以逛街
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2020

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
층수를 사전에 확인하세요.( 5층 피하세요)
위치와 보안, 집 컨디션은 매우 좋습니다. 다만 5층을 배정받고 숙소에 들어가는 너무 놀랐습니다. 층고가 낮고 사선으로 되어 있어서 사용공간도 턱없이 부족하고...더 문제는.아이가 두세차례 머리를 박아서 거주 3일내내 무척 불편했습니다. 호스트에게 룸 교체를 요청했지만 가능한 룸이 없다고 거절했고, 사진과 다른 숙소에 대해 항의를 하였으나 역시 거절당했습니다. 룸타입을 고를수 있게하는 배려가 필요합니다.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2020

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Best place to stay by far!! We loved our apartment! So clean and beautiful and in the center of all the action. Would def recommend to everyone.
Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2019

10/10 Loistava

LES

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The location was fabulous. It was close to everything and only pedestrian traffic which was so refreshing. Incredible views. Great restaurants and bakeries just seconds away. Amenities were fantastic. There was nothing we needed that they didn’t have. Super clean -loved the starch bed linens and everything smelled sooo good. So many conveniences. We even had fun eating in! The most awesome thing was you opened the balcony door and the city life was palpable. So lively and invigorating. You could watch the street artists, listen to music, but when you wanted peace and quiet you just closed the doors and heard nothing! On a scale of 1-10 I’d give it a 100. Only regret we had is that we had to leave. We were so lucky to have been able to stay there. Thank you so much!
Yöpyi 7 yötä marraskuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The location Is excellent The commodity great Everything just right
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2019

10/10 Loistava

Jeannine

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great start to our vacation
The location was excellent; the apartment was clean and very comfortable.
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2019

10/10 Loistava

Jean

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Excellent
Our stay was wonderful. All our comments are very positive. The stay on the street was amazing and when the windows were closed you couldn't hear anything.
Yöpyi 6 yötä lokakuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
ロケーション、清潔感ともに素晴らしい
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2019

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
繁華街の目肉通りにあるアパートメント
6泊したが、繁華街の目抜き通りに位置しており、立地は最高。アパートメントで広いが、あまり機能的ではなく「ただ広い」だけの印象。これだけ広く、ベッドも多く、値段も高いのであれば、バスタブはあって良いのではないか。テーブルも2人用の小さいものが一つあるだけで、アパートの使い勝手はあまり考えられていない。また、ごみ箱が置いてない(キッチンの下の家具作り付けのものが一つあるだけ、メールでゴミ箱を要望したが断られた)、日曜にはハウスキープが無かったなど、サービスは良くない。次回は別のホテル、アパートメントを探すだろう。
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2019

10/10 Loistava

Carlos Augusto B. De

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Estadia impecável
O local era incrível. A localização é perfeita. Tudo funciona perfeitamente bem. Chegamos por volta de 01:00 da manhã e entramos em segundos, com a senha de acesso. Tudo muito limpo e organizado.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2019

10/10 Loistava

Maria Beatriz

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
No coração de Lisboa
O apartamento é ótimo! Tudo muito limpo e organizado e tem uma excelente infraestrutura. Está localizado na avenida central de Lisboa, o que facilita o acesso a qualquer ponto turístico. Mesmo assim, o barulho da rua não é perceptível com as janelas fechadas. Só senti falta de uma máquina de lavar roupas, que é fundamental quando o tempo de hospedagem é grande.
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2019

10/10 Loistava

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location. Right in the heart of the old city. Would’ve liked to have a washing machine in apartment which is usually a standard appliance in a rental unit.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2019

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
The location is in a very touristy area (like Time Square in New York). If that is what you are looking for, then this is your place. If not, then this is not your place. I felt that the self check-in process was easy enough and if you have been to Lisbon before and don't need any sort of guidance, then this is fine. But if this is your first time and you would like someone to help with recommendations, this is not your place. They are not very communicative. You have to communicate to them via email and they are selective in which emails they respond to. For example, I emailed them letting them know that there was no coffee pods for the coffee machine, and never got a response. But when I emailed them letting them know people were buzzing my apartment and they may be people trying to check-in, they responded. This was not our first stay in Lisbon and we were there only for 1 night so it was okay, but wouldn't have liked it if it was our first time in Lisbon or if we had to stay for more than 1 night.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2019

8/10 Hyvä

Tarkistettu asiakas

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
La literie et les serviettes sentaient très bon. On était au cœur de l'action, cependant bruyant le soir.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2019

6/10 OK

Lauren

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Great 2 bed apartment but a few issues!
I have mixed feelings about this apartment. Modern, a great size and the location is perfect, with so much close by. However, when we arrived at 11pm at night to do our self check-in, there was no room key left for us. We called the out of hours number and the owners were helpful and apologetic but still it was disappointing as it was meant to be an easy self check-in. All in all it took about 45mins to sort out before we were in our room feeling extremely tired. The owners offered a free transfer back to the airport for the inconvenience but considering an Uber only cost us 9 euros from the airport, I'm not sure that cancels it out. Through my own mistake at the time of booking I booked 2 nights instead of 3 but I quickly realised so booked the 3rd night straight away and emailed the owners to confirm we could stay in the same room, which they did. However on the second day the cleaner came round to say that we should have vacated the room and passed me her phone to speak to the owner to whom I explained the situation and was told that they needed to double check this. I then followed up to the email where they'd confirmed that we could stay in the same room and was told there was a mistake on their system and all was fine. Not a big deal, just annoying after we'd had they key issue and it was my brothers birthday. Worth noting there is a strong sewage smell in the lobby and one of the bedrooms. They do leave a bottle of wine in the fridge which is a nice touch!
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2019

10/10 Loistava

Ana Lucia

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Flat confortável e charmoso no coração de Lisboa.
Apartamento tipo flat, com elevador, cozinha muito bem equipada, bonito, confortável e excelente localização (e ainda uma garrafa de vinho verde de cortesia). Não há recepção. A arrumação e diária, entretanto, a arrumadeira não foi no domingo (não recordo se havia essa observação no hotéis.com, mas nada que comprometesse a maravilhosa estadia). Recomendo e ficaria novamente.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2019

6/10 OK

Tarkistettu asiakas

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat
Augusta Residence has a perfect location — restaurants, shops immediately outside the doorstep. Brand new, modern apartment. Spacious. Clean. However there was an offensive odor in the lobby which we were told was an issue with the sewers. Inside the apartment there were random bad odors- sometimes in the bedroom and living area. We flushed the bedet with no change. We never figured out what the smell was but it was worrisome to us. We were worried that the smell would be harmful to our family and had to leave the windows open as a result.
Yöpyi 2 yötä heinäkuussa 2019