Aamiaismajoitus, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen ja joka sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Rossion aukio
Tämän savuttoman aamiaismajoituksen palveluihin kuuluu concierge-palvelut, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen itsepalveluaamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on televisio yleisissä tiloissa, tallelokero vastaanotossa ja kielitaitoinen henkilökunta. Pyyhkeiden vaihto on saatavilla pyynnöstä
Pensão Praça da Figueira tarjoaa 34 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmainen pullovesi. 30-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat. Tämä aamiaismajoitus tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Silitysrauta/-lauta ja pyyhkeiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Pensão Praça da Figueira on saanut hyvää palautetta ilmaisesta aamiaisestaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Rossion aukio. Majoituspaikka tarjoaa esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä edestakaiset lentokenttäkuljetukset (lisämaksusta) ja rantakuljetukset (lisämaksusta).
Ilmainen itsepalveluaamiainen saatavilla päivittäin
Ilmainen Wi-Fi
Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät concierge, kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
Majoituspaikan alueella on tarjolla polkupyörien vuokrausmahdollisuus
Asiakkaat ovat antaneet paljon hyvää palautetta majoituspaikan avuliaasta henkilökunnasta ja hinta-laatu-suhteesta
Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Rossion aukio ja 7 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Avenida da Liberdade
Lentokenttäkuljetukset ja rantakuljetukset saatavilla maksusta
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Lentokenttäkuljetukset (saatavilla ympäri vuorokauden) ja rantakuljetukset ovat saatavilla lisämaksusta. Pensão Praça da Figueira tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös myyntiautomaatin, kielitaitoisen henkilökunnan ja kiertoajelu- tai lippupalvelun.
Tämä 3 tähden aamiaismajoitus on savuton.
Asiakkaille tarjoillaan ilmainen itsepalveluaamiainen joka päivä klo 7.30–10.30.
Puhutut kielet
Tšekki, englanti, ranska, portugali, venäjä ja espanja
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Ympärivuorokautinen pysäköinti majoituspaikan alueen ulkopuolella (EUR 25 per per päivä); alennuksia saatavilla
Ilmainen itsepalveluaamiainen saatavilla päivittäin klo 7.30–10.30
Tekemistä
Polkupyörien vuokrausmahdollisuus
Televisio yleisissä tiloissa
Uusien viinien maistelutapahtumia
Yksityisiä viinitarhakierroksia
Perheystävällinen
Syöttötuoli
Äänieristetyt huoneet
Mukavuudet
Matkatavarasäilytys
Myyntiautomaatti
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Concierge-palvelut
Kielitaitoinen henkilökunta
Kiertoajelu- ja lippupalvelut
Kosinta-/romantiikkapaketit
Pyyhkeiden vaihto pyynnöstä
Siivouspalvelu (päivittäin)
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Esteettömät lentokenttäkuljetukset
Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
Kaiteet portaikoissa
Kovapuulattia huoneessa
Kylpyhuoneen hätänaru
Visuaalinen palovaroitin
Ylempiin kerroksiin kulku vain portaita pitkin
Huoneen palvelut/mukavuudet
Makuuhuone
Lakanat saatavilla
Kylpyhuone
Ilmaiset hygieniatuotteet
Pyyhkeet saatavilla
Saippua
Sampoo
Vessapaperi
Viihdetarjonta
30–tuumainen taulutelevisio ja kaapelikanavat
Ruoka ja juoma
Ilmainen pullovesi
Muuta
Ilmastointi
Lämmitys
Puhelin
Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
Turvalokero
Äänieristetyt huoneet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 14.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo milloin tahansa.
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 15
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.30
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::
Tämä majoituspaikka tarjoaa kuljetukset lentokentältä (lisämaksuja saatetaan veloittaa). Asiakkaiden tulee antaa saapumistietonsa majoituspaikalle ennen matkan alkua. Yhteystiedot löytyvät varauksen jälkeen lähetetystä varausvahvistuksesta.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Lisämaksut
Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:
Kaupungin perimä vero: 4.00 EUR per henkilö per yö korkeintaan 7 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 13 vuotta vanhoilta lapsilta.
Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Lentokenttäkuljetusmaksu: 32.5 EUR per ajoneuvo (yhteen suuntaan, korkeintaan 3 henkilöä)
Lentokenttäkuljetusmaksu per lapsi: 32.5 EUR (yhteen suuntaan)
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin ja ensiapupakkaus
Jotkin tämän majoituspaikan huoneista eivät sovellu lapsille. Lisää lasten iät hakuehtoihin nähdäksesi saatavilla olevat huoneet.
Pensão Praça da Figueira tarjoaa kuljetukset lentokentältä (maksuja saatetaan veloittaa). Ota majoituspaikkaan yhteyttä varausvahvistuksesta löytyvään numeroon antaaksesi saapumistietosi ennen kuin matkustat. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan.
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 484 kautta 808 arvostelua
10–Loistava
484
Arvosana 8 - Hyvä. 233 kautta 808 arvostelua
8–Hyvä
233
Arvosana 6 - OK. 59 kautta 808 arvostelua
6–OK
59
Arvosana 4 - Huono. 16 kautta 808 arvostelua
4–Huono
16
Arvosana 2 - Hirveä. 16 kautta 808 arvostelua
2–Hirveä
16
9,2/10
Siisteys
9,4/10
Henkilökunta ja palvelu
8,4/10
Palvelut/mukavuudet
8,4/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,8/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
8/10 Hyvä
Samuli
23.7.2024
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
I really liked the efficient ac. The shower was a bit lousy and the breakfast lacked options for protein.
Samuli
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
Kaisa
28.6.2024
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Kaisa
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024
10/10 Loistava
Eeva
22.10.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Loistava sijainti!
Loistava sijainti! Pieni mutta siisti huone ja ystävällinen henkilöstö.
Eeva
Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2023
6/10 OK
Tarkistettu asiakas
4.5.2023
Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
OK
OK for a nights sleep. Friendly staff and everything went well. A bit shabby for the price though.
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2023
8/10 Hyvä
Hannu
Matkusti kumppanin kanssa
7.4.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Aamupala ihan hyvä edullisuuteensa nähden.
Hannu
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2022
8/10 Hyvä
Leena
5.4.2022
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Edullisesti keskellä kaupunkia
Sijainti on keskeinen, lähellä palveluja sekä monia nähtävyyksiä ja sieltä on erittäin hyvät yhteydet niin metrolla, busseilla kuin ratikoillakin. Esim. toinen raitiolinja 28 päätepysäkki on ihan lähellä.
Rakennus on vanha ja sokkeloinen eikä ole hissiä, jo respa on 2. kerroksessa eli portaita joutuu kävelemään. Huoneemme (3. krs:ssa) oli ok, vaatimaton mutta siisti, oli jääkaappi, saefty, kunnollinen kylpyhuone ja iso sänky. Aamiainen oli verraten runsas. Osa henkilökunnasta oli tosi ystävällisiä ja auttavaisia, toiset lähinnä asiallisia.
Viikon vierailumme aikana oli rauhallista, joten joko äänieristys huoneiden välillä on riittävä tai meille ei sattunut koko aikana meluisia naapureita.
Hinta-laatusuhde on mielestäni erittäin hyvä.
Leena
Yöpyi 7 yötä maaliskuussa 2022
10/10 Loistava
Johanna
11.9.2021
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Johanna
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2021
10/10 Loistava
Flavio
6.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Local excelente, com vista maravilhosa e próximo à tudo o que é importante. O quarto é aconchegante, os banheiros compartilhados são extremamente limpos e a equipe é agradável e gentil. O único ponto de atenção são os quatro a cinco andares de escada que o hóspede pode ter de subir com malas pesadas, mas entendo a dificuldade de implementar um elevador em um prédio histórico.
Flavio
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Leonardo
6.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hospedagem sem muito luxo, porém muito aconchegante, limpeza excelente, próxima dos principais pontos turísticos de Lisboa e de fácil acesso ao metro, ônibus e elétricos. O café da manhã é bem completo e gostoso. O único inconveniente é a ausência de elevador, mas isso é avisado no anúncio então ja reservei sabendo. Com certeza caso volte a Lisboa, seria uma das primeiras opções.
Leonardo
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Agnès
4.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Hôtel très bien situé, métro juste en bas. Chambre très agréable et propre 👍
Agnès
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
8/10 Hyvä
Isabelle
Matkusti perheen kanssa
3.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Situation géographique parfaite pour visiter lisbonne
Isabelle
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Doreen
Matkusti ryhmän kanssa
3.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Nach 5 Tagen an der Küste (Fishermen’s Trail) waren wir noch für 2 Nächte in Portugal. Die Lage der Unterkunft ist perfekt. Zimmer ok, Frühstück aufgrund des kleinen Raumes in Schichten. Uns machte das aber nichts aus.
Doreen
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
8/10 Hyvä
Sunny
Matkusti perheen kanssa
2.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Sunny
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
David, Sturgeon Bay
Matkusti kumppanin kanssa
2.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It was a great place?
David
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Elenice
1.11.2024
Hyvää: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Localização estratégica
Pensão bem localizada ao lado da estaca de metro. É possível chegar do aeroporto e fazer os passeios com transporte publico. Atendimento espetacular e cafe da manhã perfeito. Solicitei alimentos sem glutem e fui muito bem servida. Agradeco o atendimento ❤️
Elenice
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024
8/10 Hyvä
siew
30.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The stairs are steep with at least 10-12 foot ceiling, so the climb can be a challenge to some. Breakfast is 1/2 hour slot pre assigned the night before!.
siew
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Nancy
Matkusti perheen kanssa
28.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Estava tudo perfeito. Pessoal simpático, casa muito limpa, localização perfeita
Nancy
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Conner
28.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Conner
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
6/10 OK
Marcia
27.10.2024
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Marcia
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Alexandra
Matkusti perheen kanssa
26.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Super hotel
C était parfait ! Hôtel idéalement situé au coeur de Lisbonne et des transports en commun. Personnel très accueillant. Je recommande vivement !
Alexandra
Yöpyi 5 yötä lokakuussa 2024
8/10 Hyvä
Tarkistettu asiakas
24.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
4/10 Huono
Stephane
23.10.2024
Huonoa: Henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Good for students on budget
The property is very old - there is no lift which is a huge problem - furthermore, no porters are available to assist with luggage which we had to carry up four flights of stairs.
Furthermore, the room is very small & the bathrooms etc. are shared and not inside the room. It is more like communal living. It was a mistake from our side to make the booking as we had a lot of luggage and did not research properly.
On the positive side - if you are young, travel light and are on a budget then I recommend this hotel - the building is very old but it is right in the city center & despite the room being small it has a an amazing view from the 4th floor & a tiny balcony to relax.
Stephane
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
8/10 Hyvä
Ashray
22.10.2024
Very nice place with friendly staff
Ashray
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
10/10 Loistava
LAURA
21.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
LAURA
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Yenzin
Matkusti kumppanin kanssa
21.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location, friendly staff and spacious clean rooms🤗🤗 Would highly recommend 👍👍