Hotellit Lonnerstadt

Vertaa 736 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 54 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Lonnerstadt: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Lonnerstadt

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Lonnerstadt
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Lonnerstadt tutustuminen

Lonnerstadt tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Lonnerstadt ja sen lähellä kuuluu:

  • Steigerwald Nature Park
  • Franconian Switzerland-Veldenstein Forest Nature Park
  • Freizeitbad Atlantis
  • Adidasin pääkonttori
  • Puman pääkonttori
  • Erlebnispark Schloss Thurn
  • Erlangenin kasvitieteellinen puutarha

Kun järjestät lomaa kohteeseen Lonnerstadt, voit varata ebookersin kautta myös lennot kohteeseen Nürnberg (NUE-Nürnbergin lentokenttä). Voit rajata hakuasi välilaskujen, lentoyhtiön tai lähtöajan mukaan löytääksesi itsellesi parhaimman vaihtoehdon.

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Lonnerstadt?

Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Lonnerstadt, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Heinäkuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Lonnerstadt, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja helmikuu. Elokuu ja joulukuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas huhtikuu ja maaliskuu ovat kuivimmat.

Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 10 °C ja öisin -2 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 175 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 23 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 210 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 25 °C ja öisin 11 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 240 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 15 °C ja 0 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 207 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Lonnerstadt on 832 cm.

Lonnerstadt: Hotellitiedot

Majoitukset
736
Halvin hinta
54 €
Korkein hinta
149 €
Suositut hotellit
Holiday Inn Express Erlangen, an IHG Hotel, Hotel Bayerischer Hof, Ibis Budget Bamberg, Ibis Styles Bamberg Hotel, Hotel Bamberger Hof Bellevue, NOVINA Sleep Inn Herzogenaurach, Altstadthotel Weinhaus Messerschmitt, NOVINA HOTEL Herzogenaurach Herzo Base, Select Hotel Erlangen, NH Fürth Nürnberg, Hotel Forsthaus Nürnberg Fürth, B&B Hotel Bamberg, Log cabin "Manfred" ideal for 2 people, Best Western Hotel Bamberg, Holiday Inn – the niu, Cure Erlangen, an IHG Hotel

Viimeksi varatut hotellit Lonnerstadt
ebookersn tarkistamat arvostelut