Koko loma-asunto·Yksityinen majoittaja

Kaunis 2 sänky, 2 kylpyhuonetta Casa askeleen päässä rannasta ja uima-altaista Loreto Bayssä

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Kaunis 2 sänky, 2 kylpyhuonetta Casa askeleen päässä rannasta ja uima-altaista Loreto Bayssä valokuvagalleria

Lämmitetty uima-allas
Ulkoalueet
Nähtävyydet
Ranta
Sekalaista

Arvostelut

9,8 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko koti

2 makuuhuonetta2 kylpyhuonetta6 henkilöä130 m²

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Lemmikkiystävällinen
  • Pyykinpesukone
  • Grilli
  • Ilmastointi
  • Keittiö

Tutustu alueeseen

Map
Loreto, BCS
  • Bahía de Loreton merikansallispuisto
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Misión de Nuestra Señora de Loreto
    ‪15 min ajomatka‬
  • Puerto Escondidon satama
    ‪17 min ajomatka‬
  • Loreto, Baja California Sur (LTO-Loreton kansainvälinen lentokenttä)
    ‪11 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Kaunis 2 sänky, 2 kylpyhuonetta Casa askeleen päässä rannasta ja uima-altaista Loreto Bayssä

Vain muutaman askeleen päässä rannasta, useista uima-altaista, ravintoloista, kahvilasta, paikallisesta myymälästä, hotellista ja Sea of Cortezin merensuojelualueelta. Tämä on kauniisti sisustettu, hyvin varustettu espanjalaistyylinen piha-casa Loreto Bayn perustajan naapurustossa. rakennettu lomakeskus Loretoon, Baja California Sur.

Viettää aikaa tuulisessa näkötornissa ja katsele veneitä ja melojia merellä tai siemaile margaritoita nauttien auringonlaskusta vuorten yli. Aurinkoa kattoterassilla tai kävellä pitkin rantaa käsi kädessä rakkautesi kanssa. Ui missä tahansa neljästä uima-altaasta, myös jäähdytetyssä uima-altaassa, vain muutaman askeleen päässä kasasta.

Todella idyllinen lomapaikka ihmisille, jotka haluavat päästä eroon kaikesta ja rentoutua mukavasti ja tyylikkäästi.

Talo on lyhyen 10 minuutin ajomatkan päässä lentokentältä ja 15 minuutin ajomatkan päässä Loreton keskustasta. Rakastat sitä sijainnin (sijainti on Loreto Bayn perustajien parhaassa osassa kahvila, El Corazonin ja rannan välissä), näkymien, ilmapiirin, ihmisten, tunnelman, sään, sisustus ja rento luonto yhteisössä.

Tämä talo on hyvä pariskunnille, yksin seikkailijoille ja perheille (lasten kanssa) ja koostuu suuresta huoneesta (keittiö, olohuone ja ruokailutila) ranskalaisilla ovilla kahdelle pihalle, kahdesta makuuhuoneesta (yksi kuningas ja toisessa kaksi queen beds), kahdesta kylpyhuoneet, kalustettu kattoterassi ja kalustettu näkötorni.

Sinulla on ilmainen pääsy 4 uima-altaaseen ja rannalle sekä veloitettu pääsy golfkentälle, kajakkeihin, meloa, veneretkiä, kalastusretkiä jne. Lähistöllä on myös kahviloita, baareja, ravintoloita ja pari myymälää.

ASIOITA TEHTÄVÄNÄ:
Loretossa rentoutumisen lisäksi Loretossa tärkein asia on päästä veneelle veneelle. Kun teet niin, olet todennäköisesti näkemässä delfiinejä, valaita, valaiden haita, säteitä, merileijonoja ja tonnin kalaa.

Paras tapa tehdä tämä on varata kalastus, snorklaus tai saarikierros. Haluamme käyttää Loreto Land & Sea Retkiä Loretossa.

Voit myös vuokrata kajakin Adolfon rannalta ja meloa suuren kallion ympärillä nähdäksesi joitain kaloja paikallisesti.

Jos yövyt tammikuun puolivälistä maaliskuun / huhtikuun välillä, voit käydä katsomassa harmaita valaita, jotka tulevat synnyttämään, ja kasvattaa nuoriaan laguunissa lähellä Adolfo Lopez Mateosia. Se on noin 90 minuutin ajomatkan päässä talosta etelään ja länteen ja on sen arvoinen, jos haluat nähdä valaita lähikuvassa.

Loreton kaupunki on 15 minuutin ajomatkan päässä talosta pohjoiseen, ja se kannattaa tutustua. Kauppojen ja ravintoloiden lisäksi siellä on mukava varjoisa katu, jossa on paljon käsityöläiskauppoja, 500 vuotta vanha lähetyskirkko, pitkä urospuoli kävelyllä meren reunalla ja perjantaina iltaisin bändejä ja muusikoita soittamassa kaupungin aukio lähellä klusteriravintolaa.

Voit ajaa myös toiseen 500-vuotiaan lähetystyöhön San Javieriin vuorille (noin tunti). Se on hauska seikkailu ja tehtävä on kaunis.

KALASTAVAT RAVINTOLAT:
Hotellissa on 10 ravintolaa, jotka tarjoavat aamiaisen, lounaan tai illallisen kävelyetäisyydellä.

El Corazon -kahvila tarjoilee keitetyt aamiaiset ja lounaat, mutta on suljettu sunnuntaisin.

Rantahotellissa on kaksi ravintolaa ja toinen baari. Pääravintola on loistava paikka saada aamiaista ja uima-allasravintola loistava paikka saada lounasta.

Hotellista Paseolla on kaksi ravintolaa (lähellä perheen uima-allasta): Viinibaari on avoinna iltaisin alkaen ja siinä on tapas-tyylisiä ruokia ja Le Bistro on avoinna lounaalle ja illalliselle.

Suunta toiseen suuntaan talosta Pepeginasilla, golfklubilla, tarjoillaan pizzaa sekä muita lounas- ja illallisvaihtoehtoja. Dos Lobos -galleria tarjoilee ruokaa joillakin iltaisin. Anitan tarjoillaan aamiainen ja lounas. Pedron tarjoillaan lounas ja illallinen, ja Gastroteca Azul on suosikki yhdysvaltalainen tyyliravintola, joka vaatii varauksia verkkosivustonsa kautta.

On myös kaksi kokia, jotka tulevat kotiisi ja keittävät sinulle:
Kokki Felipe & Chef Marisol. Heidän yhteystietonsa ovat verkkosivustolla Nopolo News, joka pitää ajan tasalla olevaa luetteloa kaikista ravintoloista ja kokkeista sekä niiden aukioloajoista.

KÄYTETTÄVÄT RAVINTOLAT:
Siellä on paljon ravintoloita, joihin voit ajaa. Suosikkimme ovat Mi Loreto, Orlandon ja Super Burro kaupungissa. Ja hiekkalattiaravintola, joka on rannalla noin 10 minuutin ajomatkan päässä moottoritieltä etelään. Pääaukion ympärillä ja Maleconin varrella sijaitsevassa kaupungissa on myös useita muita hyviä sisä-ulkoilmaruokia.

RUOKAKAUPAT:
Loreton kaupungissa (noin 15 minuutin ajomatkan päässä) on kolme pientä mukavuus- / ruokakauppaa kävelymatkan päässä talosta ja useita suurempia supermarketteja.

Lähin ruoka- tai päivittäistavarakauppa on 1-2 minuutin kävelymatkan päässä talosta, kadun toisella puolella kahvilasta. Se myy välttämättömiä tuotteita, karkkeja, välipaloja, joitain meijerituotteita, tuoreita päivittäistavaroita, kuivatuotteita ja joitain pakastettuja lihoja. Tarpeeksi tehdä pari ateriaa.

Muut ovat noin 7 minuutin kävelymatkan päässä ja ovat Pedron ravintolan vieressä tai kiinni siellä. Pedron tuotteisiin kiinnitetyssä tuotteessa on vaikeampia löytää mausteita, gluteenitonta pastaa, juustoja ja lihaa - myymälä, johon mennä, jos haluat olla hieman luovampi ruoanlaitossa. Toinen malli on Modelorama-myymälä, joka keskittyy enemmän olutta ja välipaloja.

Jos aiot kokata paljon, kannattaa todennäköisesti ajaa Loretoon ja käydä siellä suurissa ruokakaupoissa. Kaksi suurinta ovat Super Ley Express Calle Indepenciassa Heroes de la Indepencia ja Padre Kinon välillä, ja El Pescador Calle Indepencian ja Blvd Salvatierran kulmassa.

ILMOITTAUTUA:
Sisäänkirjautuminen on viisitoista. Jos meillä on ollut takaisin vieraita, siivoojat tarvitsevat kokopäiväisen klo 3 asti paikan puhdistamiseen, joten yritä olla saapumatta aikaisin.

Se on itse check-in, koska kaikki talon ulko-ovet on kiinnitetty avainkoodilukkoilla. Joten voit vain mennä eteenpäin ja päästää itsesi sisään.

Ohjeet taloon:
Paikkakunnan osoitetta ei tule valitettavasti karttoille, joten jos ajat, kirjoita ”el corazon cafe, nopolo, bcs. mexico ”suosikkikarttasuunnitelmasi sovellukseen tai verkkosivustoon. Jos saat kuljetuspalvelun tai taksin, pyydä heitä laskemaan sinut El Corazon -kahvilaan Loreto Bayssa.

Kun tulet ulos lentokentältä, käänny moottoritielle vasemmalle ja aja noin 6 mailia. Päästäksesi yhteisöön voit joko kääntyä vasemmalle Calle San Ignacio (missä iso oranssi veistos ja kyltit sanovat kääntyvän Nopololle ja hotellille), tai voit ajaa toisen mailin etelään ja kääntyä vasemmalle kehitykseen, kun näet taloja ja golfkenttä vasemmalla, juuri ennen kuin moottoritie alkaa mennä ylös kukkuloille.

Kun olet yhteisössä, tulet Paseoon - päätielle, joka kulkee kaiken läpi. Yhdessä päässä on hotelli ja toisessa päässä viimeiset talot, joita vielä rakennetaan.

Kun olet yhteisössä ja suuntaat Paseoon, aja aja, kunnes näet kahvilan El Corazón. Pysäköi auto tai pudota niin lähelle kahvilaa kuin mahdollista.

Talo on Calle Santuario -nimisen kävelytien varrella. Se on punainen talo noin puolivälissä kahvilan (El Corazon) ja rannan välissä. Kävele itään kohti rantaa kahvila vasemmalla puolella olevan kävelytien varrella. Kävele suoraan sisäpihan läpi ja käänny sitten oikealle. 529 on punainen talo vasemmalla puolella.

TARKISTA:
Kassa on klo 11 ja siivoojat saapuvat taloon huoltoon tuolloin. Ota ennen jättämistä kaikki roskat ja kierrätys kahvilan roskakoriin. Voit jättää hyviä ja avaamattomia ruokia jääkaappiin, siivoojat ottavat sen. Tee myös selväksi, mitkä pyyhkeet ja liinavaatteet on pestävä (esim. Laittamalla likaiset pyyhkeet lattialle) ja varmista, että lautaset, hopeaesineet, kattilat ja pannut sekä kaikki käyttämäsi keittiötarvikkeet ovat puhtaat ja takaisin vastaaviin kaappeihin. Viimeiseksi, varmista, että kaikki muu on yleensä takaisin siellä, missä löysit sen, ja että ilmoitat minulle murtumista tai vaurioista, jotta voin vaatia vakuutusta.

YHTEISÖN SÄÄNNÖT:
Lomakeskuksessa HOA on joitain perussääntöjä, joita kaikkien asukkaiden ja vieraiden on noudatettava:

1. Melun vähentäminen:
Kyläkodimme ovat lähellä toisiaan, ja niissä on paljon ulkopuolisia tiloja, mukaan lukien puutarhat, pihat, terassit ja tornit. Kovat äänet, musiikki jne. Kuljettavat talosta toiseen. Kunnioita naapureitasi, kun käytät näitä ulkotiloja päivällä ja puhu hiljaa ulkotiloistasi klo 22.00 jälkeen.

2. Pool-säännöt:
Noudata kaikkia lähetettyjä sääntöjä jokaisella uima-altaan alueella. Älä yritä varata tuolia, kun et käytä uima-allasaluetta. POOLEISSA EI OLE ELINTARVIKKEET - käytä omalla vastuulla.

3. Lemmikkien valvonta:
Kaikkien lemmikkien on oltava hihnassa kaikkien turvallisuuden vuoksi. Sinun on poimittava lemmikkisi uloste, kun kävelet lemmikkisi (erityisiä kakut-laukkuja on saatavana kaupoista). Älä jätä haukkuneita koiria kotona.

4. Ajoneuvon käyttö
Polttoainekäyttöisiä ajoneuvoja EI saa käyttää yleisillä alueilla tai kävelyteillä. Alle 16-vuotiaat lapset eivät saa ajaa golfkärryjä tai muita moottoriajoneuvoja. Liiallisesta ylinopeudesta rangaistaan.

5. Pysäköinti:
Varmista, että ajoneuvo on oikein paikoillaan ja että se ei estä rajoitettuja alueita, kuten risteyksiä, vammaisten pääsyä jalkakäytäville, "pysäköimättömiä" alueita ja punaiselle tai keltaiselle maalattuja reunoja.

6. Vaatteiden kuivaus:
Mitään vaatteita tai vaatelinjoja ei saa ripustaa, jos ne voidaan nähdä yleisistä tiloista tai naapurikoteista.

7. Roskakorin poisto:
Roskakori kerätään maanantaina, keskiviikkona, perjantaina ja lauantaina klo 7–10. Aseta kaikki kotitalousjätteet ja roskat sisäpuolella koko yhteisössä sijaitseviin erityisiin värillisiin astioihin.

8. Kierrätys:
Yhteisö on sitoutunut vastuulliseen kierrätykseen - tee omalta osaltaan erillinen roskakori värillisten säiliöiden ohjeiden mukaisesti.
Tämä loma-asunto sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Bahía de Loreton merikansallispuisto. Loma-asunnossa tarjoaa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Ilmastoitu koti, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, pyykinpesukone ja 2 kylpyhuonetta
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Bahía de Loreton merikansallispuisto ja 4 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Islands and Protected Areas of the Gulf of California
Tämä loma-asunto tarjoaa asiakkaiden käyttöön grillejä. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Majoittaja

Owner/Manager

Puhutut kielet

Englanti

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Uima-altaat/kylpylä

  • Hieronta
  • Lämmitetty allas
  • Yleinen uima-allas

Internet

  • Saatavilla talossa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mausteita
  • Mikroaaltouuni
  • Tehosekoitin
  • Uuni
  • Vedenkeitin

Ruokailu

  • Ruokapöytä

Makuuhuoneet

  • 2 makuuhuonetta
  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • 2 kylpyhuonetta
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla

Oleskelutilat

  • Olohuone
  • Ruokapöytä

Viihdetarjonta

  • DVD-soitin
  • Kirjoja
  • Videokirjasto
  • Älytelevisio

Ulkotilat

  • Grilli
  • Parveke
  • Puutarhakalusteet

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesukone

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Puhelin
  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kylässä
  • Lähellä huvivenesatamaa
  • Lähellä meren rantaa
  • Sairaalan lähellä
  • Terveys-/kauneushoitolan lähellä

Tekemistä

  • Lämmitetty allas
  • Valinnaisia golfetuja
  • Ekokiertoajeluja lähistöllä
  • Golfmahdollisuus lähistöllä
  • Iintimahdollisuus lähistöllä
  • Kajakkimelontamahdollisuus lähistöllä
  • Kalastusmahdollisuus lähistöllä
  • Laitesukellusmahdollisuus lähistöllä
  • Lintubongausmahdollisuus lähistöllä
  • Maastopyöräilymahdollisuus lähistöllä
  • Moottoriveneilymahdollisuus lähistöllä
  • Purjehdusmahdollisuus lähistöllä
  • Purjelautailumahdollisuus lähistöllä
  • Ratsastusmahdollisuus lähistöllä
  • Snorklausmahdollisuus lähistöllä
  • Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
  • Valaiden katselumahdollisuus lähistöllä
  • Villieläinkävelyretkiä lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Ensiapulaukku
  • Palosammutin
  • Suoratelkilukko

Yleistä

  • Majoituspaikka sijaitsee lomakeskuksessa
  • Yksikön koko: 130 neliömetriä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi yksityinen majoittaja (eli taho, joka ei toimi kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa). EU:n kuluttajansuojalaki, mukaan lukien peruutusoikeus, ei koske tätä varausta. Yksityisen majoittajan määrittämä peruutuskäytäntö koskee varaustasi.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin, ensiapupakkaus ja suoratelkilukko
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Beautiful 2 Bed 2 Bath Casa Steps Beach Pools Loreto Bay House
Beautiful 2 Bed 2 Bath Casa Steps Beach Pools House
Beautiful 2 Bed 2 Bath Casa Steps Beach Pools Loreto Bay
Beautiful 2 Bed 2 Bath Casa Steps Beach Pools
Beautiful 2 Bed 2 Bath Casa Steps Beach Pools Loreto Bay House
Beautiful 2 Bed 2 Bath Casa Steps Beach Pools House
Beautiful 2 Bed 2 Bath Casa Steps Beach Pools Loreto Bay
Beautiful 2 Bed 2 Bath Casa Steps Beach Pools Loreto Bay House
Beautiful 2 Bed 2 Bath Casa Steps Beach Pools House
Beautiful 2 Bed 2 Bath Casa Steps Beach Pools Loreto Bay
Beautiful 2 Bed 2 Bath Casa Steps Beach Pools

Beautiful 2 Bed, 2 Bath Casa Steps From The Beach & Pools In Loreto Bay – arvostelut

Arvostelut

9,8

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 31 kautta 35 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 4 kautta 35 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 35 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 35 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 35 arvostelua

9,6/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Louise I.

Hyvää: Siisteys
First visit to Loreto Bay
Highly recommend!! Great location! Absolutely the most beautiful rooftop! Couches and chair so comfy! Spent a lot of time up there! Everything was great. We had a few questions and response was incredibly quick. We were only two so lots of room. My only two recommendations would be to get the dishwasher working better (we hand washed almost everything but would have done a lot of that anyway with only 2 of us) and provide drinking water. We went to another friends, and they had a big jug provided. Neither of these things deterred us in the least and we hope to be able to stay here again. Thank you!
Yöpyi 12 yötä helmikuussa 2025

10/10 Loistava

Steve H.

Hyvää: Siisteys
Great experience
Just finished a lovely 4 day stay. House was fantastic - clean, perfectly located, comfortable, and quiet. The neighborhood is great and centrally located to everything you want. Walked every morning and never needed a car. Owner was very responsive and provided great information and recommendations. Needed the local property manager for 1 small maintenance issue and she was on top of it within the hour. Definitely recommend this property and will stay there again!
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Laura H.

Hyvää: Siisteys
Wonderful Loreto Bay
My family and I had an amazing time in Loreto Bay! We rented a golf cart from Baja Carts to get around the neighborhood and it was a blast! The grounds are beautiful and very safe! It is very quiet and relaxing!
Yöpyi 4 yötä huhtikuussa 2024

8/10 Hyvä

Michael H.

Hyvää: Siisteys
Loreto Bay
It was nice and quiet and very relaxing, had a lot to do on site and we didn't have to go in town if we did not want to.
Yöpyi 7 yötä tammikuussa 2024

10/10 Loistava

sarah b., Manhattan Beach, CA

Hyvää: Siisteys
Lovely home in Loreto Bay
Beautiful, clean comfortable home in Loreto Bay. Beds were comfortable, lots of extra towels and everything you need in the kitchen if you like to cook. We enjoyed the location, close to beach, lap pool and coffee shop. Damian was responsive and easy to work with. We would absolutely stay here again.
Yöpyi 6 yötä toukokuussa 2023

10/10 Loistava

Janice J.

Hyvää: Siisteys
Beautiful property!
Beautiful property and very central to pools, beach and restaurants. Would definitely book again
Yöpyi 14 yötä helmikuussa 2023

10/10 Loistava

Janice L.

Hyvää: Siisteys
Lovely casita
Wonderful stay at this Loreto Bay casita. Very comfortable, quiet, clean and well appointed. Nothing to complain about. Enjoyed our stay! Thank you!
Yöpyi 7 yötä helmikuussa 2023

10/10 Loistava

Arthur A., Blaine, WA 98231

Hyvää: Siisteys
Great Location
The house is great and well supplied. A few steps from the beach. Having heat and air conditioning in all the rooms was very nice. (We were there during a cold snap and used the heat on two short occasions.) Several good restaurants are within easy walking distance. If you want typical local food you wil have to go to Loreto, which is a short 15 minute drive to the North. We had rented a car on advise of the owner and were very glad we did. Taxis are plentiful in Loreto, but not so much in Nopolo. If we are ever back in the area, we would stay here again. The owner is very helpful and quick to respond. We had one very minor issue and let him know. By the time we were back from a short trip into Loreto he had it taken care of, as if by magic!
Yöpyi 9 yötä tammikuussa 2023

10/10 Loistava

Heidi V., Anchorage Alaska

Hyvää: Siisteys
Perfect location, peaceful place
Such a gorgeous place
Yöpyi 8 yötä lokakuussa 2022

10/10 Loistava

Pat P., USA

Hyvää: Siisteys
Excellent vacation spot.
Great house close to the beach, great customer service by owner and property manager, will visit again
Yöpyi 7 yötä toukokuussa 2022

10/10 Loistava

brian s.

Hyvää: Siisteys
Very peaceful place
We enjoyed the laid back vibe of Nopolo. Close to town and the airport (7 miles). The condo had everything we needed and the nearby restaurants, bars , pools and Loreto Bay resort were a short walk away. We will return.
Yöpyi 9 yötä toukokuussa 2022

10/10 Loistava

Lorretta M., Davis

Hyvää: Siisteys
Perfectly Relaxing
We had a great time in Loreto Bay Villages. We visited for 4 days with our teens and definitely will be back. We visited San Javier and did some Kayaking in front of the complex. We loved the local coffee shop and restaurants - it was so easy to relax here. Communication with the property owner was great. I mistakenly book the wrong days and they quickly added a day for us. The Wifi is fiber optic which is also a plus.
Yöpyi 5 yötä joulukuussa 2021

10/10 Loistava

Nathan J.

Hyvää: Siisteys
GREAT LOCATION AND HOUSE
We stayed for a week immediately after Thanksgiving. Resort was only about 20% full, which was great for us. House was perfect, and as advertised. Nopolo is great as well--safe and quiet with a few great restaurants. We had a car to get out and see some of the country and Loreto and do a bit more adventuring, but you don't really need one if you just want to hunker down. Would highly recommend, and we plan on coming back next year.
Yöpyi 8 yötä marraskuussa 2021

10/10 Loistava

Cindy F.

Hyvää: Siisteys
GREAT RNETAL IN NOPOLO
This is my 2nd rental in Nopolo-Founders neighborhood. It is very convenient to the beach, pool, store, restaurants, spa and golf course all within walking distance. Great place I would rent again.
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2021

8/10 Hyvä

diane s.

Hyvää: Siisteys
Lovely week, nice place.
Well stocked w/ things we might need- toiletries, sun screen, bug spray, kitchen utensils. Responsive property mgr
Yöpyi 8 yötä marraskuussa 2021

10/10 Loistava

SANDRA T.

Hyvää: Siisteys
Agradable
Muy agradable y limpio
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2021

10/10 Loistava

Daryl T.

Hyvää: Siisteys
Flawless trip
Nothing but great things to say about this property. It was clean, everything worked and close to the beach! Spectacular!!
Yöpyi 8 yötä kesäkuussa 2021

8/10 Hyvä

Jeannine G., Vancouver USA

Hyvää: Siisteys
Perfect location
An entire house for less than a lot of nice hotel rooms. We both felt we could not have landed in a better location; 1 minute walk from the neighborhood coffee shop, 2 minutes to lap pool, no more than an easy, 10 minute walk from everything else. Comfy beds with nice linens, beach towels and a very responsive owner (i have so many silly questions) made this an even better experience. My favorite part was the 3rd story tower, you're in the tree tops with the birds and views of the Sierra Gigante and the sea. Perfect spot for AM coffee and a good evening tequila. Although all the properties have shared walls, we rarely heard or saw any neighbors other than when we were out walking around. We will definitely be back.
Yöpyi 14 yötä tammikuussa 2020

8/10 Hyvä

Judy G., Victoria, BC

Hyvää: Siisteys
Enjoyed our stay
This unit worked very well for 2 couples... loved to area, and the fact that we were able to have a pedestrian life style! Beds were comfortable, and the unit was very well equipped. Damian was a pleasure to work with- answered our inquiries promptly... and provided useful information about the community and surroundings.
Yöpyi 11 yötä tammikuussa 2020

10/10 Loistava

diane m.

Hyvää: Siisteys
lighting
the lighting was poor in bathroom and bedroom - some bulbs were out and their wattage was too low the TV set up did not work at all
Yöpyi 6 yötä tammikuussa 2020

10/10 Loistava

Chris E., Pitt Meadows Canada

Hyvää: Siisteys
The Perfect Mexican Getaway
Our family spent Christmas in Loreto and absolutely loved it. The Villa was perfect and as described in the description. The views of the water and mountains were simply amazing, and the stargazing from the top deck was out of this world. If you are looking for a party place I would not recommend Loreto Bay. We were not so it was perfect. The area is very quite and extremely relaxing. The pools were nice and the property was incredibly clean. I would recommend doing your grocery shopping in town as the 2 stores in Loreto Bay are a bit pricey. This trip was exactly what the Doctor ordered. We will be back!
Yöpyi 14 yötä joulukuussa 2019

10/10 Loistava

chris f., Missoula Montana

Hyvää: Siisteys
Great opportunities
The house was as described. The houses in Nopolo are very open and airy inside. The house is within easy walking to the beach and very close to the coffee shop where we often had breakfast. There are several pools to use in addition to the beach. If you want to golf, the course looks great.
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2019

10/10 Loistava

Debbie S., Cuenca, Ecuador

Great time
My husband and I thoroughly enjoyed our 11 day stay at Damien’s home; Nopolo was total chill during our April visit. We decompressed with long walks on the beach, hiking the hills above the golf course, plus perfect ocean temps for swimming or kayaking. The house is well stocked, the two decks are awesome, beds are comfortable but the best part is location. El Corazón Cafe, the lap pool, a small grocery tienda, and the beach are a one minute walk from the house. We chose not to rent a car and found a few taxi’s out in front of the hotel, 300 pesos for a ride to the town of Loreto or back to the airport. I suggest bringing pesos before you arrive, the ATM in the Loreto airport was not working. We were happy to see that few places take credit cards. Thanks Damian, we hope to come again and stay longer!
Yöpyi 10 yötä huhtikuussa 2019

10/10 Loistava

Ken F.

Excellent
Thank you. Damian has a great casita with very comfortable beds with duvets, nice living room and dining area! We would definitely book again and stay there. Thanks also for all the helpful information that you gave us. One suggestion would be to say to park across from the MiniMart as well as the El Corazon coffee shop as the coffee shop is closed at 3 pm and the sign is impossible to read. We drove around a couple of times trying to find it. Overall our stay was fabulous and loved the beach!
Yöpyi 5 yötä maaliskuussa 2019

10/10 Loistava

Steve B.

Can’t Get Much Better Than This !
I have been visiting Mexico for 60 years. This was our first trip to Loreto and absolutely loved it. The owner Damian gave us great info and was always responsive before and during our stay. The community we stayed in was Nopolo about 20 minutes south of the town. However the community is full of villas like in Europe with restaurants bakery stores wine bars and 4 swimming pools and a golf course right on the ocean. The home/condo is awesome with 2 en-suite bathroom/bedrooms and 2 outdoor patios. 1 patio with a super Weber bbq- we cooked tuna and snapper we caught there. The second patio is roof top with a view of the ocean and islands. The home is fully stocked with everything you could want as well as taking walks on the beach, snorkel, kayak, bike ride etc etc . If you want to be relaxed and meet great people and food - this is your spot.
Yöpyi 8 yötä maaliskuussa 2019