"Casa OLIMPIA" on viehättävä asunto, joka sijaitsee muinaisessa rakennuksessa Luccan historiallisen keskustan sydämessä keskiaikaisten seiniensä sisällä.
Suurten ikkunoiden näkymät valaisevat huoneita ja näyttävät muinaisesta kirkosta, jota käytetään nyt taidenäyttelyihin ja klassisen musiikin konsertteihin, ja Piazza del Suffragioon, jossa sijaitsee Luigi Boccherini -musiikkikoulu, josta on mahdollista kuunnella taustalla useita tunteja päivästä nautittavaa klassista musiikkia. Huoneistossa on kaunis terassi, jossa voit lukea, juoda tai syödä ehdottomassa hiljaisuudessa historiallisella ja ehdotuksellisella tilanteella.
Se on huoneisto, joka sopii erityisesti ihmisille, jotka etsivät rauhaa, eleganssia ja rakastavat uppoutuakseen taiteeseen, mutta se on vain muutaman minuutin päässä pääostoskadusta, tyypillisistä ravintoloista, päivittäistavaroista, historiallisista uuneista ja pizzerioista, apteekeista, teatterista ja kirkoista, jotka ovat avoinna näyttelyitä ja konsertteja.
Pääsy taloon on yksityisestä puutarhasta, jolla on harvinainen saksanpähkinäpuu, joka tarjoaa miellyttävän suojan päivän kuumimmista ajoista ja näkymän viheralle.
Huoneisto on varustettu täydellisillä liinavaatteilla ja siivous suoritetaan kerran viikossa.
"CASA OLIMPIA" on valoisa 85 neliön huoneisto ensimmäisessä kerroksessa kahdelle hengelle, jonne pääsee muutaman ulkoisen portaan kautta, joka ylittää yksityisen puutarhan.
Huoneistossa on WI FI, ilmastointi, itsenäinen lämmitys ja kaksi polkupyörää vieraille.
Kalusteet käsitellään yksityiskohtaisesti. Valittiin luonnolliset kankaat, vintage-vedokset ja muotoiluesineet. Päävärinä on norsunluu, puulattiat. Huoneistossa on coffered-katot tyypillisestä Lucchese-puusta, erittäin korkeat, suuret ikkunat, joista on upeat näkymät ja jotka tarjoavat paljon valoa. Muinaisesta kiviportaalista on luotu kirjasto.
Huoneisto koostuu viihtyisästä puusta ja Carraran marmorista keittiöstä, ja siinä on sähköuuni, mikroaaltouuni, viiden polttimen liesi, jääkaappi ja pakastin, vedenkeitin, kahvinkeitin, leivänpaahdin ja täydelliset tarvikkeet. Olohuone koostuu suuresta sohvasta, kahdesta mukavasta lukemistuolista, antiikista ruokapöytää, jossa on 4 istuinta, 42 tuuman taulutelevisio, dekooderi ja DVD. Tämä alue on yhteydessä lumoavaan terassiin, joka on varustettu miellyttävään aamiaiseen tai illalliseen ehdottomassa yksityisyydessä.
Makuuhuoneessa on iso parivuode, kaksi yöpöytää, liukuva vaatekaappi ja iso peili. Kylpyhuoneessa on iso suihku, jossa lasiovi, pesuallas, wc, bidee ja antiikkikaappi. Muu kaapissa käytävällä ja pesukone.
Tämän huoneiston ilmapiiri on erittäin romanttinen.
Huoneisto sijaitsee vain muutaman minuutin päässä katedraalista, Luccan historiallisista muureista, Guinigi-tornista, Amfiteatterin aukiolta ja pääostoskadulta.
Huoneisto on varustettu täydellisillä liinavaatteilla.
Talvella lämmityksen käytöstä maksetaan 5 € / vrk saavuttaessa.
Tämä huoneisto tekee lomasta Lucca-hotellissa unohtumattoman loman.
Jos sinulla on epäilyksiä tai erityisiä pyyntöjä, älä epäröi pyytää. Teen mielelläni vierailustasi mahdollisimman erityisen.