Varaa Historialliset hotellit kohteessa Luxemburgin kaupunki
Luxemburgin kaupunki: Historialliset hotellit − tarkista saatavuus
Tänä iltana
Tarkista kohteen Luxemburgin kaupunki hinnat täksi illaksi eli 6. helmik. - 7. helmik.Huomisiltana
Tarkista kohteen Luxemburgin kaupunki hinnat huomisillaksi eli 7. helmik. - 8. helmik.Luxemburgin kaupunki: Hotellitiedot
Majoitukset | |
---|---|
Halvin hinta | |
Korkein hinta | |
Suositut hotellit |
Viimeisimmät hotelliarvostelut kohteessa Luxemburgin kaupunkiebookersn tarkistamat arvostelut
3/5 OK
"A bit old-fashioned room, nothing extra but ok"
Tarkistettu asiakas yöpyi majoituspaikassa Melia Luxembourg
Julkaistu 9 kuukautta sitten
2/5 Huono
"Olimme varanneet hotellin mm. uima-altaan vuoksi ja luotimme Hilton-ketjun olevan hyvälaatuinen. Hotelli oli kuitenkin huonossa kunnossa: huoneessa kulunut kokolattiamatto ja kylpyhuoneessa kuluneet kalusteet ja amme. Suihkussa vedenpaine oli matala. Jo hissistä astuessa vastaan tuli hirveä haju. Huoneessa ei tehnyt mieli kävellä paljain jaloin kuluneen kokolattiamaton takia. Sängyt olivat ok.
Uima-allasalue pukuhuoneineen oli todella huono. Naisten pukuhuoneessa oli muutama kaappi, mutta niitä ei saanut lukkoon, miesten puolella kaapit olivat poissa käytöstä. Pyyhkeitä ei ollut pukuhuoneessa ja mennessämme uimaan niitä ei ollut missään, mutta lopulta uimavalvoja toi niitä lisää altaalle (pukuhuoneessa niitä ei ollut lainkaan). Aukioloaikoja ei ollut missään, joten pääsimme vain kerran uimaan. Henkilökunta kertoi kysyttäessä joka kerta eri aukioloajat. QR-koodin kautta piti saada kaikki infot hotellista, mutta näin ei ollut. Henkilökunta puhui huonosti englantia, moni ei lainkaan, joten infoa oli vaikea saada.
Aamiainen oli kohtuullinen, muttei hintansa veroinen. Hotellin ravintola oli todella kallis ja annokset huonot: esim. klubileivässä oli kaksi pientä kanapalaa ja kuivaa leipää.
Ärsyttävintä kuitenkin oli se, että koko matkalaukun sisällön joutui pesemään matkan jälkeen, koska huoneessa ollut haju tarttui vaatteisiin, vaikka huoneessa pystyi tuulettamaan. Kosteusongelmia?
Kuvissa huone näyttää olevan ok, mutta käytännössä koko hotelli vaatisi remontointia."
Tarkistettu asiakas yöpyi majoituspaikassa Doubletree by Hilton Luxembourg
Julkaistu 10 kuukautta sitten