Koko huoneisto

Angelina Residence

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Angelina Residence valokuvagalleria

Rantabaari
Majoituspaikan julkisivu
Superior-huoneisto, 1 makuuhuone | Tallelokero huoneessa, työpöytä, pimennysverhot, silitysrauta/-lauta
Superior-huoneisto, 1 makuuhuone | Tallelokero huoneessa, työpöytä, pimennysverhot, silitysrauta/-lauta
Huoneisto, 1 makuuhuone | Tallelokero huoneessa, työpöytä, pimennysverhot, silitysrauta/-lauta

Arvostelut

7,8 kautta 10.
Hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Uima-allas
  • Pysäköinti saatavilla
  • Pesulapalvelut
  • Lemmikkiystävällinen
  • Ilmastointi
  • Keittiö

Tutustu alueeseen

Map
Via Santa Tecla 24, Maiori, SA, 84010
  • Maiorin uimaranta
    ‪1 min kävelymatka‬
  • Maiori Harbour
    ‪4 min kävelymatka‬
  • Minorin ranta
    ‪13 min kävelymatka‬
  • Napoli (NAP-Napolin kansainvälinen lentoasema)
    ‪102 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Huoneisto, 1 makuuhuone

  • 50 m²
  • 1 makuuhuone
  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Studio

  • 45 m²
  • Yksiö
  • 3 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 vuodesohva (74–100 cm leveä)

Superior-huoneisto, 1 makuuhuone

  • 45 m²
  • 1 makuuhuone
  • 5 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky, 1 yhden hengen sänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Angelina Residence

Rantakohde, jossa on kauden mukainen ulkouima-allas, Villa Rufolo (rakennus) sijaitsee lähellä
Tämän savuttoman asuinrakennuksen palveluihin kuuluu itsepalvelupysäköinti, kauden mukainen ulkouima-allas ja pyykinpesutilat. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kiertoajelu-/lippupalvelu ja puutarha. Jokaisessa huoneistossa on ilmainen Wi-Fi ja keittiö, jossa on jääkaappi, uuni ja liesi. Asiakkaiden käytössä on parveke, televisio ja kahvin-/teenkeitin. Siivouspalvelu on saatavilla kerran viikossa.
Angelina Residence tarjoaa 55 huonetta, joissa on tallelokerot ja kahvin-/teenkeitin. Huoneessa on parveke tai terassi. Keittiö, jossa on täysikokoinen jääkaappipakastin, liesi ja astiat/ruokailuvälineet.

Kylpyhuoneista löytyy suihku, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Siivous viikottain ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla rajoitettuina aikoina.

Tässä huoneistossa käytössäsi on kauden mukainen ulkouima-allas.

Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Angelina Residence on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Maiorin uimaranta. Majoituspaikka tarjoaa asiakkaille esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa sekä pyykinpesutilat ja ulkouima-altaan (kauden mukaan). Tässä asuinrakennuksessa on 55 huoneistoa 5 kerroksessa. Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
  • Jokaisessa huoneistossa tarjoaa asiakkaille keittiön, parvekkeen tai pation ja television
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
  • Voit käydä uimassa majoituspaikan kauden mukaisessa ulkouima-altaassa
  • Majoituspaikan tarjoamiin palveluihin sisältyvät kiertoajelu- tai lippupalvelu ja matkatavarasäilytys
  • Sijaitsee 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Duomo di Amalfi ja 6 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Amalfi Harbour (satama)
  • Majoituspaikkaan voi tuoda lemmikin lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Angelina Residence tarjoaa asiakkaiden käyttöön kauden mukaisen ulkouima-altaan, kiertoajelu- tai lippupalvelun ja puutarhan. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Angelina Residence tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös pyykinpesutilat ja hissin. Rajoitettu maksullinen pysäköinti on saatavilla.

Tämä huoneisto on savuton.

Puhutut kielet

Englanti, ranska, saksa, italia, japani ja espanja

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Ranta

  • Ranta lähistöllä

Uima-altaat/kylpylä

  • Aurinkotuoleja uima-altaalla
  • Kauden mukainen ulkouima-allas

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti (EUR 30 per per yö)
  • Paikan päällä on rajallinen määrä pysäköintipaikkoja

Perheystävällinen

  • Vauvansänky: EUR 15 per päivä

Keittiö

  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Liesi
  • Pakastin
  • Täysikokoinen jääkaappi/pakastin
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Lisä-/varavuode: EUR 25 per päivä

Kylpyhuone

  • 1 yksityinen kylpyhuone
  • Bidee
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio

Ulkotilat

  • Parveke/patio
  • Puutarha

Pesulapalvelu

  • Pyykinpesutilat

Työtilat

  • Työpöytä

Ilmastointi

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkiystävällinen
  • Korkeintaan 10 kg per lemmikki
  • Maksu: EUR 15 per lemmikki per yö
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja

Sopivuus/esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ilmoita niistä majoituspaikkaan käyttäen varauksen tekemisen jälkeen saamassasi varausvahvistuksessa olevia tietoja.
  • Hissi
  • Pääsy pyörätuolilla (rajoituksia saattaa olla)
  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Matkatavarasäilytys
  • Pimennysverhot
  • Siivouspalvelu (viikoittain)
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Turvalokero

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Lähellä lahtea
  • Near the boardwalk/promenade
  • Ostosalueella
  • Veden äärellä

Tekemistä

  • Skoottereiden/mopojen vuokrausmahdollisuus lähistöllä

Turvallisuusominaisuudet

  • Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)

Yleistä

  • 1 rakennus
  • 5 kerrosta
  • 55 majoitustilaa
  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 16.00
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet::

Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa
Sisäänkirjautuminen tapahtuu muualla kuin majoituspaikan tiloissa. Sisäänkirjautumispaikka: Hotel Panorama via Santa Tecla 8 Maiori.
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. sisäänpääsy tapahtuu yksityisen sisäänkäynnin kautta.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 48 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Tämän majoituspaikan pysäköintimaksu vaihtelee ajoneuvon pituuden mukaan. Enintään 4 metriä pitkien ajoneuvojen pysäköintimaksu on 20 EUR per yö. 4,8–8 metriä pitkien ajoneuvojen pysäköintimaksu on 25 EUR per yö. Ilmoitettu pysäköintimaksu koskee yli 4,8 metriä pitkiä ajoneuvoja ja pakettiautoja.

Remontit ja kiinniolokaudet

Seuraavat tilat on suljettu kausittain joka vuosi. Ne on suljettu 30. 10ta – 15. 4ta:
  • Uima-allas

Sisäänpääsy

Yksityinen sisäänkäynti

Lemmikit

  • Lemmikit: 15 EUR per lemmikki per yö
  • Korkeintaan 1 (painoraja: 10 kg per lemmikki)
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lisä-/varavuoteita on saatavilla 25 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.
  • Vauvansänky on saatavilla 15 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Takuumaksu vaurioiden varalle: 100.00 EUR
  • Kaupungin perimä vero: 2.00 EUR per henkilö per yö. Tätä veroa ei peritä alle 14 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Omatoiminen pysäköinti: 30 EUR per yö
  • Lemmikit: 15 EUR per lemmikki per yö
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Vauvansänky: 15 EUR per päivä
  • Lisävuode: 25 EUR per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tämä majoituspaikka pidättää oikeuden tehdä valtuutuksen asiakkaan luottokortille ennen asiakkaan saapumista.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Tässä majoituspaikassa ei ole vastaanottoa. Sisäänkirjautumispaikka poikkeaa majoituspaikan sijainnista. Sisäänkirjautuminen tapahtuu täällä: Hotel Panorama via Santa Tecla 8 Maiori
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 48 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Asiakkaat pääsevät sisään majoitustilaan yksityisen sisäänkäynnin kautta.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.
  • Kausiluontoinen uima-allas on käytettävissä toukokuusta syyskuuhun.
  • Uima-allasta voi käyttää klo 9.00–18.00.
  • Vain sisäänkirjautuneet asiakkaat saavat oleskella huoneissa.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)
  • Angelina Residence ei tarjoile alkoholia tai salli sitä tiloissaan.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Angelina Residence Maiori
Angelina Residence Apartment
Angelina Residence Apartment Maiori

Angelina Residence – arvostelut

Arvostelut

7,8

Hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 13 kautta 49 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 22 kautta 49 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 9 kautta 49 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 49 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 3 kautta 49 arvostelua

8,0/10

Siisteys

7,0/10

Palvelut/mukavuudet

7,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

7,8/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

8/10 Hyvä

Marjo-Riitta

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Good: location, enough space in apartment, big balcony, air conditioning We made breakfast and some dinner by ourselves. More glasses and a proper frying pan would have been nice. Pan was in so bad condition so it was unsuitable.
Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2024

8/10 Hyvä

Ulf Ivan

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 14 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Andrea

Matkusti perheen kanssa
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2024

6/10 OK

Elisa Di

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Carlos

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys
Las fotos de la publicidad no son reales.
Las fotografías de la oferta no se corresponden con la realidad. El apartamento está en cuarta línea de mar y desde el mismo no se ve el mar. El check in se realizó en un hotel a 100 metros del apartamento. Encontrar el apartamento y aunque te facilitan un plano, no resulta sencillo. Por lo demás, apartamento correcto.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

Maria del Carmen

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Beautifull place I recomend
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Jack

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Huoneen mukavuus
Really good location close to the beach and a pool for the kids. We enjoyed our family vacation there.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

6/10 OK

Lauren

Huonoa: Palvelut/mukavuudet
Very easy to walk to and close to everything in town. Bed was extremely uncomfortable, hard and could feel the springs. It was also very loud, I could hear the people in the room beside me almost crystal clear. The ceiling in the bathroom was covered in water/mold spots which was concerning. Besides that the room was big, everything worked, wifi was splotchy but worked for the most part.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

fabio

Matkusti ryhmän kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Ottima struttura nel centro di Maiori. Posizione da 10. Personale gentile. Ottima la colazione all'hotel panorama al costo di 10€ a persona. Eccellente rapporto qualità-prezzo, almeno ad inizio ottobre. Lo consiglio
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Tom

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great accommodation. Good location near main area and port. Clean property with a nice balcony. Recommended! Just be aware you need to take photos of the property before you check out to get your deposit back - they only told me this when I went to check out
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024

6/10 OK

leire

El parking muy caro.
Yöpyi 3 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Cindy

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
A 2 minutes a pied de la plage !!!! Plusieurs restaurants tres près, a côté du ferry et des autobus. Propre et spacieux
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024

6/10 OK

SCOTT

Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

8/10 Hyvä

Anja

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Central appartment hotel with clean rooms. In the first room, the wifi did not work, but the hotel offered to move me to another room where it worked perfectly fine. You can reach the hotel via WhatsApp which is quite helpful!
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Josephine Martina

Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The Angelina is a quiet comfortable self catering accommodation just off the main promenade and convenient to all amenities As a resident here we were able to avail of breakfast in the panorama hotel in their rooftop restaurant which was very pleasant with a good selection of buffet food and polite staff. Overall I would rate our experience as very good and would certainly return here or to its sister hotel The Panorama
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2024

2/10 Hirveä

gina-marie

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Upon arrival the apartment had long black hair everywhere. I informed the front desk and nothing was done so l swept it up myself. People in other units partying/yelling until 3-4am. The shower was dirty in the corners. We had to walk to the front desk in the rain for toilet paper because there was a started minimal roll for a 2 night/3 Day stay for 2 people and no one answered the number we were given if we needed something during the stay. The parking fee of 25€ PLUS an additional 15€ amount upon check out is crazy and was never fore mentioned on my booking through Expedia. I was told check out was at noon by the front desk and I was charged a late check out fee for exiting at 11:30am. As well as the 15€ daily per person beach fee. I honestly can say I would NEVER recommend this hotel to anyone and the booking was VERY deceptively pictured. The property is a bit run down and set back a distance from the beach. I’d like to mention I’ve lived in Europe/traveled immensely and this review is based off those standards. As far as US standards this hotel would be VERY negative, even more so!
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024

8/10 Hyvä

PHILIPPE

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
La photo avec la vue mer lors de notre rèservation ne correspond pas,c'ètais une vue sur des immeubles,par contre l appartement ètait bien et le personnel très professionnelle
Yöpyi 6 yötä syyskuussa 2024

6/10 OK

Julia Lages

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
I think it was very de organized, the lady at the reception wasn’t very helpful and the bed was uncomfortable. Too expensive for what they offered
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

8/10 Hyvä

Constantina

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great location. Downfall is the very weak wifi connection. If you’re planning to do work or access the internet during your stay, this isn’t the place to do it. The building has 2 washing machines and 1 dryer, which costs 2 euros per machine. There’s 1 clothing iron in the laundry room to share for the entire complex, which doesn’t work very well so we’d suggest bringing a travel steamer/iron. Overall, we had a good time.
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024

8/10 Hyvä

VERONIQUE

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024

4/10 Huono

FINNIAN

Huonoa: Huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Martin

Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024

8/10 Hyvä

Maria Francesca

Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024

4/10 Huono

Clément

Huonoa: Siisteys ja huoneen mukavuus
Appartement sale et des fourmis
L’appartement était sale à notre arrivée. Il y avait des fourmis un peu partout, les aérations ne sont pas du tout propre et nous avons dû refaire la vaisselle. La porte de la douche est cassée et il y avait des traces d’effraction sur la porte de l’entrée. La localisation de la résidence est très bien et la piscine très agréable mais cela ne fait pas tout.
Yöpyi 4 yötä elokuussa 2024

10/10 Loistava

Nina

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Nöjd småbarnsfamilj
Vi bodde i lgh 105 superior på bottenplan med utsikt över poolen. Lägenheten var ren och fräsch. Vi var tre vuxna och två barn (3,4år) och vi trivdes. Poolen var stor och låg mysigt på en bakgård. Poolen var delvis i skugga hela dagen vilket är perfekt med små barn. En kort promenad ner till strandpromenaden där det finns café, restauranger och glass. En lekplats fanns även nära. Stället var över förväntan. Inget femstjärnigt dock.
Yöpyi 5 yötä elokuussa 2024