Kauniisti päivitetty Village Lodge 2 makuuhuone, jossa ylimitoitettu oma parveke, josta on näkymät vuorille, metsään ja Plaza-päärakennukseen. Maanalainen turvallinen pysäköinti 1 autolle hissillä, uima-allas, poreallas, pesukone / kuivausrumpu rakennuksessa, polkupyörän varastointi, hiihtokaappi, gondoli Canyon Lodge -ravintolaan (hiihtoladu), ravintolat, yöelämä, ostosmahdollisuudet, jooga, kylpylät, yleinen myymälä. Tämä on Mammoth-järvien kaikkien toimintojen keskus. Tämä on kylä Mammothissa! Nauti vuoden ympäri tapahtuvasta toiminnasta.
Huomautus: Canyonin lomahuvilalla ja kylän gondolilla on alustava sulkeutumispäivä 28. huhtikuuta, mutta päähuvila on avoinna alkuun gondolle kesään saakka, tarkista Mammoth Mountainilta!
Tämä on erinomainen valinta Mammoth Vacationille! Tämä huoneisto mahtuu 6 henkeä, jossa king-vuode makuuhuoneessa, kuningatar toisessa makuuhuoneessa ja Queen-vuodesohva olohuoneessa. On 2 täytt�� kylpyammeet ja master-kylpyammeessa on erillinen kylpyamme ja suihku. Siinä on ylimitoitettu parveke olohuoneesta, jossa on istumapaikat neljälle ja selkeät näkymät pääkadulle Plaza-vuoristossa, vuoristossa ja metsässä.
Mukana on 3 litteää HDTV: tä, DVD-soitinta, täysin varustettu keittiö, jossa on graniittiset työtasot, keittiön pöytä (mukavasti istuimet 6), tilava olohuone, jossa on kaasutakka ja lämmitetty maanalainen pysäköinti 1 autolle (valet saatavilla lisäkoneille). Kansi on näkymät metsään, vuorille, joiden sivukuva on Plaza-päärakennuksessa.
Nauti vierailustasi ilmaisella Wi-Fi / nopea internetyhteydellä. Kaikki vuodevaatteet tarjotaan. Muihin palveluihin kuuluu pesula, pelihuone, kuntosali, kauppoja, ravintoloita ja paljon muuta.