Koko koti on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.
The Hill
Mökki, jossa on keittiö
Puutarha, piknikalue ja ilmainen omatoiminen pysäköinti kuuluvat tämän savuttoman mökin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Mökissä on keittiö, ilmainen Wi-Fi sekä suihku. Siivouspalvelu ei ole saatavilla.
Jokainen huone on yksilöllisesti sisustettu ja kalustettu. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Tämän 3 tähden mökin huoneissa on keittiö, jossa on astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku.
Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
Tämä mökki sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Cromford Mill. Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa ja ilmaisen omatoimisen pysäköinnin. Mökissä tarjoaa asiakkaiden käyttöön muun muassa ilmaisen Wi-Fi-yhteyden ja keittiön.
Mökissä tarjoaa asiakkaille keittiön ja suihkun
Ilmainen Wi-Fi
Ilmainen omatoiminen pysäköinti
Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen virtuaalisen vastaanoton
Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Cromford Mill ja 1 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Matlock Parks Country Park
Tämä mökki tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan ja piknikalueen. Yleisissä tiloissa on ilmainen Wi-Fi. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.
Tämä 3 tähden mökki on savuton.
Puhutut kielet
Englanti
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla mökissä: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä ilmainen omatoiminen pysäköinti
Majoituspaikan alueella on pysäköintimahdollisuuksia
Keittiö
Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
Makuuhuoneet
Makuuhuone
Kylpyhuone
1 yksityinen kylpyhuone
Kylpyamme tai suihku
Suihku
Ulkotilat
Piknikalue
Puutarha
Ilmastointi ja lämmitys
Lämmitys
Lemmikit
Vain avustajaeläimet (ei lemmikkejä)
Sopivuus/esteettömyys
Savuton majoituspaikka
Palvelut ja mukavuudet
Ei siivouspalvelua
Virtuaalinen vastaanottotiski
Tekemistä
Vaellus-/pyöräilyreittejä lähistöllä
Turvallisuusominaisuudet
Ei ilmoitusta häkävaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta – voit tuoda mukanasi kannettavan häkävaroittimen)
Ei ilmoitusta savuvaroittimesta (majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa savuvaroitinta)
Yleistä
Majoituspaikka ei salli lapsia.
Puutarha
Yksilöllinen sisustus
Yksilölliset kalusteet
Käytännöt
Sisäänkirjautuminen
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 23.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 10.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse
Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita
Lapset ja varavuoteet
Tämä majoituspaikka ei salli lapsia.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit ja pankkikortit.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa häkävaroitinta. Harkitse kannettavan häkävaroittimen tuomista matkallesi.
Majoittaja ei ole ilmoittanut, onko majoituspaikassa palovaroitinta
Tämä majoituspaikka siivotaan ammattimaisesti
Asiakkaat saavat sisäänkirjautumisohjeet sähköpostitse. Asiakkaiden tukena on virtuaalinen vastaanotto. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Hill House Matlock
Hill Matlock
The Hill Cottage
The Hill Matlock
The Hill Cottage Matlock
The Hill – arvostelut
Arvostelut
9,6
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 4 arvostelua
10–Loistava
3
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 4 arvostelua
8–Hyvä
1
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 4 arvostelua
6–OK
0
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 4 arvostelua
4–Huono
0
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 4 arvostelua
2–Hirveä
0
9,0/10
Siisteys
10/10
Henkilökunta ja palvelu
10/10
Palvelut/mukavuudet
10/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
8,0/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
10/10 Loistava
India
Matkusti kumppanin kanssa
8.10.2024
Hyvää: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Cute little cottage perfect for a couple looking to explore the Peak District.
India
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Peter
13.7.2023
Hyvää: Siisteys ja huoneen mukavuus
Modernised mill-workers cottage
A lovely little ex-mill-workers cottage. The owners have extensively researched the history which makes interesting reading. Some "essential" supplies were provided, most welcoming. A generous supply of towels, dressing gowns more like a high-class hotel all impressed. The village centre is a few minutes walk down the hill with good pubs for food and ale.
Our only reservation was the shower over the tub which was very high to climb into. As a couple in our seventies this was potentially unsafe, we felt.
Three night stay while exploring an area we had not visited before, very enjoyable short stay.
Peter
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2023
8/10 Hyvä
brian
6.5.2022
Hyvää: Huoneen mukavuus
Lovely stay
Really lovely old place but found the duvet a tad heavy and had to turn off the radiators off due to overheating.. found a few cobwebs hear and there.. not an issue with me but my wife......
All in all a lovely stay. Nice touches with the welcome bottle of wine "Thanks" and the bread and biscuits nom nom 👍
brian
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2022
10/10 Loistava
Harriet
24.2.2020
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus