Koko huoneisto

Ustic Rustic Chic 1BR ♥ 2 mustaa historiallista keskustaa

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Ustic Rustic Chic 1BR ♥ 2 mustaa historiallista keskustaa valokuvagalleria

Ulkopuoli
Ranta
Jääkaappi, mikroaaltouuni, uuni, liesi
Sekalaista
Ilmakuva

Arvostelut

9,6 kautta 10.
Poikkeuksellisen hyvä

Koko huoneisto

1 makuuhuone1 kylpyhuone2 henkilöä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Pysäköinti saatavilla
  • Ilmastointi
  • Keittiö
  • Ulkotilat

Tutustu alueeseen

Map
Melbourne, Florida
  • Holmes Regional Medical Center
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Florida Institute of Technology
    ‪3 min ajomatka‬
  • Melbourne Square Mall (ostoskeskus)
    ‪5 min ajomatka‬
  • Melbourne, FL (MLB-Orlando Melbourne Intl.)
    ‪5 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Kokonaan sinun

Koko asunto on vain sinun ja muiden ryhmääsi kuuluvien jäsenten käytössä.

Ustic Rustic Chic 1BR ♥ 2 mustaa historiallista keskustaa

Viehättävä yhden makuuhuoneen huoneisto tämän rakkaudella restauroidun 1926 Espanjan siirtomaa-herätysrakennuksen ensimmäisessä kerroksessa. Vain kolme korttelin päässä Historic Downtown Melbourne, joka tarjoaa Old Florida charmia yllin kyllin, eklektinen valikoima taidetta, kulttuuria, ruokaa ja putiikkeja odottaa sinua.
Avaruus:
Voit majoittua kunnostetussa 1926 Espanjan Colonial Revival -rakennuksen portaassa Melbournen historiallisesta keskustasta. Rauhallisella, naapurikadulla sijaitseva Lincoln Guest House on kävelymatkan päässä monista ravintoloista, baareista, kaupoista ja Intian joesta. Indialantic-rannat ovat vain kolmen mailin päässä.

Meillä on makuuhuone, kylpyhuone, olohuone ja keittiö, ja olemme työskennelleet tarjoamaan modernit mukavuudet ja kaikki mukavuudet, joita tarvitset lomallesi tässä 475 m²: n tilassa. Vuonna 1926 rakennettu rakennus uudistettiin laajasti vuonna 2015 suurten järjestelmien nykyaikaistamiseksi säilyttäen samalla kauneuden ja alkuperäiset ominaisuudet. Parkettilattiat, suuret ikkunat ja alkuperäiset puuntyöt antavat tämän kodin vanhan maailman charmia!

Yksikkö D sijaitsee toisessa kerroksessa yhden portaikon päässä talon takaosasta, jossa on oma sisäänkäynti pienellä parvekkeella. Kun et ole tutustumassa alueeseen, olohuoneessa on televisio, jossa on kaksi erittäin viihtyisää nahkatuolia ja maalaismainen tyylikäs sisustus. Netflix on käytettävissä (ei kaapelia). Suuret ikkunat tarjoavat tonnia luonnonvaloa, mutta ne on varustettu varjostimilla ja yksityisyydellä. Ovi sulkeutuu makuuhuoneesta muilta asuinalueilta. Keittiö on yksinkertainen, mutta kaikki perusasiat ovat mukana.
Vieraiden pääsy:
Lincoln Guest Housessa on neljä yhden makuuhuoneen huonetta. Muut vieraat ovat todennäköisesti paikan päällä, mutta oma sisäänkäynti ja suuri etu- ja takapiha tarjoavat yksityisyyttä ja erottelua.
Vuorovaikutus asiakkaiden kanssa:
Isäntä ei yleensä ole paikan päällä, mutta se on käytettävissä milloin tahansa antamaan vinkkejä tai suosituksia, jotka auttavat sinua nauttimaan Melbournen ja Space Coastin parhaista.
Naapurusto:
Tämä viehättävä huoneisto sijaitsee vanhemmassa, historiallisessa naapurustossa, jossa naapurit ovat ylpeitä katuistaan ja yhteisöstään. Se on loistava paikka liikematkailijoille, lomailijoille ja Floridan teknologiainstituutin vierailijoille.

Lähellä: kaksi ja puoli kilometriä Melbournen kansainväliselle lentokentälle ja Floridan teknologiainstituutille; kolme kilometriä Indialantic-rannoille; 20 kilometriä Cocoa Beachille ja alkuperäiselle Ron Jon Surf Shopille; lähellä kaikkia suunnittelualan yrityksiä ja alle kilometrin päässä Holmesin alueellisesta terveyskeskuksesta ja Wells Parkista

Nähtävyydet: 14 kilometriä Brevardin eläintarhasta; 18 kilometriä USSSA Space Coast -stadionille; 40 kilometriä Port Canaveralista; 47 kilometriä Kennedyn avaruuskeskuksen vierailijakompleksiin; kahden tunnin ajomatkan päässä Disneystä, muista Orlandon teemapuistoista ja Daytonan rannasta
Liikkuminen:
Kävely, pyöräily ja auto lisäksi Space Coast Area Transit -bussi pysähtyy rannoille ja muille Melbournen keskustan alueille, jotka ovat kahden korttelin päässä. Melbournen kansainvälinen lentokenttä on vain lyhyen ajomatkan päässä; sekä Uber että / tai Lyft palvelevat Melbourneä ja ympäröiviä alueita.
Muita huomioitavia asioita:
Palvelumaksu ja vaaditut Brevard County Resortin / myyntiverot veloitetaan yökerran lisäksi. Rakennuksen ulkoa valvotaan 24 tunnin valvonnalla, jota emme ole koskaan käyttäneet - mutta lisää turvallisuuden tasoa. On juna, joka kulkee Melbournen keskustan läpi ja voi kuulla myöhään illalla ja varhain aamulla. Yksikössä on lattiapuhallin, jos kevyille ratapölkkyille tarvitaan valkoista kohinaa. Rakennuksessa on neljä yhden makuuhuoneen yksikköä; saatat joskus kuulla muita vieraita. Vaikka vain muutaman korttelin päässä keskustasta, katu on asuintilaa, joten kunnioittakaa (11 pm - 8am) hiljaisia tunteja. Käytettävissä on off-street parking yhdelle ajoneuvolle / yksikölle talon taakse. Varokaa, kiertotien ajotieltä on kapea. Pakettiauto tai maastoauto on hyvä, mutta mene hitaasti holvikäytävän alle; sinun on ehkä taitettava peilit. Lisäkadun pysäköinti toiselle ajoneuvolle tai suuremmille kuorma-autoille / pakettiautoille on saatavilla kadun toisella puolella.

Talon säännöt:
• Tupakointi kielletty
�� Ei lemmikkejä
• Ei juhlia tai tapahtumia
• Sisäänkirjautumisaika on klo 15.00–12.00 (keskiyöllä)
Tämä huoneistohotelli sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Florida Institute of Technology. Huoneistossa tarjoaa keittiön ja parvekkeen.
  • Ilmastoitu huoneisto, jossa asiakkaille on tarjolla keittiö, parveke ja televisio
  • Sijaitsee 15 minuutin kävelymatkan päässä kohteista Holmes Regional Medical Center ja Liberty Bell Memorial Museum
Tämä huoneisto tarjoaa asiakkaiden käyttöön puutarhan. Vastaanotto on avoinna ympäri vuorokauden.

Tämä huoneisto on savuton.

Majoittaja

Beth Fox

Puhutut kielet

Englanti

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla huoneistossa: Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä pysäköinti

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Jääkaappi
  • Kahvin-/vedenkeitin
  • Keittovälineet, astiat ja ruokailuvälineet
  • Leivänpaahdin
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Uuni

Makuuhuoneet

  • Lakanat saatavilla
  • Makuuhuone

Kylpyhuone

  • 1 kylpyhuone
  • Hiustenkuivaaja
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihku

Viihdetarjonta

  • Televisio ja kaapeli-/satelliittikanavat

Ulkotilat

  • Parveke
  • Puutarha

Työtilat

  • Työhuone
  • Työpöytä

Ilmastointi ja lämmitys

  • Ilmastointi
  • Lämmitys

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Sopivuus/esteettömyys

  • Savuton majoituspaikka

Palvelut ja mukavuudet

  • Silitysrauta/-lauta

Sijainti

  • Kaupungin keskustassa
  • Lähellä meren rantaa

Turvallisuusominaisuudet

  • Häkävaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin)
  • Savuvaroitin (majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on savuvaroitin)
  • Palosammutin

Yleistä

  • Majoituspaikka ei salli lapsia.
  • Puutarha

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa klo 15.30
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 21

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.30

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Saat majoittajalta ohjeet sisään- ja uloskirjautumiseen sähköpostitse.

Lemmikit

  • Lemmikkejä ei sallita

Lapset ja varavuoteet

  • Tämä majoituspaikka ei salli lapsia.
  • Majoittajan kommentti: A small apartment with a unit below it. Small c...

Tärkeää tietoa

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Juhlien tai ryhmätapahtumien järjestäminen on kielletty majoituspaikassa
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on häkävaroitin
Majoittaja on ilmoittanut, että majoituspaikassa on palovaroitin
Tämän majoituspaikan turvaominaisuuksiin kuuluu palosammutin
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi kumppanimme Vrbo. Saat Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit muuttaa varaustasi tai peruuttaa sen.
Saat majoittajalta sisään- ja uloskirjautumisohjeet sähköpostitse. Saat myös Vrbolta sähköpostitse linkin Vrbo-tilille, jonka kautta voit hallinnoida varaustasi.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Rustic Chic 1BR 2 Blks Historic Downtown Apartment Melbourne
Rustic Chic 1BR 2 Blks Historic Downtown Apartment
Rustic Chic 1BR 2 Blks Historic Downtown Melbourne
Rustic Chic 1BR 2 Blks Historic Downtown
Rustic Chic 1BR 2 Blks Histor
Rustic Chic 1BR 2 Blks to Historic Downtown
5a2810b3a0c0410f00398aa8

Charming 1br wBalcony 2 blks to DNTN – arvostelut

Arvostelut

9,6

Poikkeuksellisen hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 3 kautta 4 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 1 kautta 4 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 0 kautta 4 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 0 kautta 4 arvostelua

10/10

Siisteys

Arvostelut

10/10 Loistava

Lynda M., caithness, Scotland

Hyvää: Siisteys
Great base to explore the space coast
A lovely little property in Melbourne, easy walk to downtown so location ideal. Good parking, well lit exterior. An ideal spot to use as a base if you want to explore the space coast, lots of eateries and supermarkets nearby. Apartment had nearly everything we needed for our 6 night stay.Host was extremely responsive at all times before and during our stay.
Yöpyi 6 yötä tammikuussa 2025

8/10 Hyvä

Richard B.

Hyvää: Siisteys
Nice with a few issues
The place was clean and presentable. The stairs to the unit were a bit too steep for us as we are over 80. There are motion detectors in the bedroom that were constantly lighting up at night. Not sure what they were for but a little alarming. Had some issues wit h the thermostat controller. They were hard to read and no instructions. The trains were close very noisy, might want to bring noise machine or ear plugs.
Yöpyi 7 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Robert B.

Perfect Private Getaway!
Great spot close to everything in Historic District. Clean and convenient.Will return here.
Yöpyi 3 yötä helmikuussa 2019

10/10 Loistava

Michelle D., Baltimore, MD, USA

Great location and very clean
This property is located Within walking distance to historic Downtown. Is a really cute place perfect for 2 people. There are lots of nearby restaurants to walk to come and the hospital is nearby in case you work there temporarily. I will definitely try to book this place again.
Yöpyi 8 yötä lokakuussa 2018