Keskus sijaitsee Glenwood / Volcano -alueella ja sijaitsee 2700 jalan korkeudessa. Kosteus on minimaalinen eikä hyönteisiä ole paljon. Keskusta on kauniit näkymät ympäröivään maaseutuun, joka tarjoaa rauhallisen ympäristön. Keskusta on ”poissa verkosta”, mikä tarkoittaa, että tuotamme myös oman aurinkovoiman ja vedenlämmityksen omien vesivarusteidemme lisäksi.
5 makuuhuonetta, 7 kylpyhuonetta. Kokoushuone on 2000 neliömetrin näkymä luonnolle suurella Lanai-ympärillä. Uima-allas.
Olemme Glenwood / Volcano -alueella, jolla on paljon tekemistä, joten vähintään 3 päivän oleskelu on siellä. (Jos näet 2 päivän avaamisen, jonka haluat varata, ota meihin yhteyttä).
Olemme 25 hehtaarin etäisyydellä Havaijin tulivuorien kansallispuistosta valtatien 11 ja 1 vierestä. 2 mailia soratietä kauniilla Jungle-ympäristöllä ja panoraamanäkymällä.
Olemme maassa kaukana kaupungista ja viehättävä kaupunki Hilo on noin 25 minuutin päässä. Siellä voit mennä viljelijämarkkinoille, käydä Japanin puutarhoissa ja kiertää Havaijin trooppisessa kasvitieteellisessä puutarhassa. Voit jopa meloa lautalla Coconut Islandilta.
Olemme noin 8 mailin päässä Havaijin tulivuorien kansallispuistosta, jossa voit kokea Rainbow vesiputouksia, ja lyhyen ajomatkan päässä on monia muita nähtävyyksiä ja retkiä. Päivän lopussa voit palauttaa Taivaallisen Sanctumin rauhan ja hiljaisuuden.
Volcano Park Rentals on savu-, huumei-, alkoholi- ja lihavapaa ympäristö rauhallisessa ja rauhallisessa ympäristössä.
Havaijin verotunnus TA 097 132 3392 01