Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja joka sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Theresienwiese
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja itsepalvelupysäköinti. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto, kirjasto ja puutarha.
Augustin Hotel tarjoaa 46 ilmastoitua huonetta, joissa on pimennysverhot. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Siivous on saatavilla päivittäin.
Augustin Hotel on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Theresienwiese. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa, ravintola ja baari.
Ilmainen Wi-Fi
Voit tilata itsellesi syötävää majoituspaikan ravintolassa tai vaihtoehtoisesti nauttia juoman sen baarissa/loungessa
Buffetaamiainen saatavilla arkipäivisin lisämaksusta
Omatoiminen pysäköinti saatavilla maksusta
Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, lokeroita ja sähköauton latauspiste
Sijaitsee kivenheiton päässä kohteesta Theresienwiese ja 3 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Karlsplatz - Stachus (aukio)
Majoituspaikasta löytyy ravintola. Majoituspaikan baari/lounge kutsuu nauttimaan drinkeistä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Augustin Hotel tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kirjaston, terassin ja kielitaitoisen henkilökunnan. Pysäköinti on saatavilla lisämaksusta.
Tämä hotelli on savuton.
Asiakkaat voivat lisämaksusta nauttia buffetaamiaisen arkipäivisin klo 7.00–10.00.
Majoituspaikassa on ravintola.
Puhutut kielet
Englanti, saksa, italia ja espanja
Majoituspaikan palvelut/mukavuudet
Internet
Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi
Pysäköinti ja liikenneyhteydet
Paikan päällä on sähköauton latauspiste
Paikan päällä katettu pysäköinti (EUR 12 per päivä)
Esteetön pysäköinti saatavilla
Ruoka ja juoma
Arkipäivisin saatavilla buffetaamiainen lisämaksusta klo 7.00–10.00; 13 EUR per aikuinen ja 6,50 EUR per lapsi
Baari/aulabaari
Ravintola
Tekemistä
Kirjasto
Perheystävällinen
Lasten pelejä
Lastenkirjoja
Äänieristetyt huoneet
Mukavuudet
Lukolliset lokerot
Matkatavarasäilytys
Tallelokero vastaanottotiskillä
Ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto
Asiakaspalvelut
Kielitaitoinen henkilökunta
Siivouspalvelu (päivittäin)
Ulkotilat
Piknikalue
Puutarha
Terassi
Esteettömyys
Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18
Uloskirjautuminen
Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla
Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä
Ryhmien, jotka haluavat jakaa makuusaleja, on otettava yhteyttä tähän majoitusliikkeeseen etukäteen.
Sisäänpääsy
Vastaanottovirkailija
Lemmikit
Lemmikkejä ei sallita, mutta avustajaeläimet ovat tervetulleita
Lapset ja varavuoteet
Lapset ovat tervetulleita.
Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi yöpyy ilmaiseksi, jos hän käyttää huoneessa olevia sänkyjä.
Vauvansänky on saatavilla 5.0 EUR:n suuruista maksua vastaan per päivä.
Maksutavat
Tärkeää tietoa
Vaihtoehtoiset lisämaksut
Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Maksu buffetaamiaisesta: noin 13.00 EUR aikuisille ja 6.50 EUR lapsille
Katettu omatoiminen pysäköinti: 12 EUR per päivä
Vauvansänky: 5.0 EUR per päivä
Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.
Hyvä tietää
Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Tässä majoituspaikassa on käytössä ympäristöystävälliset puhdistusaineet
Tämän majoituspaikan turvallisuusominaisuuksiin kuuluu palovaroitin
Huomaathan, että kulttuuriset normit ja asiakkaisiin sovellettavat käytännöt voivat poiketa maittain ja majoituspaikan mukaan. Luetellut käytännöt ovat tämän majoituspaikan omia käytäntöjä.
Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.
Lisämaininnat
Yksi korkeintaan 3 vuotta vanha lapsi voi majoittua ilmaiseksi samaan huoneeseen vanhemman tai huoltajan kanssa, jos hän käyttää huoneessa jo olevia sänkyjä.
Yhdistettäviä/vierekkäisiä huoneita on saatavilla (saatavuuden mukaan), ja niitä voi pyytää ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon.
Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä
Hotel Augustin München
Augustin Hotel Hotel
Augustin Hotel Munich
Augustin Hotel Hotel Munich
Jugend und Familienhotel Augustin
Augustin Hotel – arvostelut
Arvostelut
9,6
Poikkeuksellisen hyvä
Kaikki näytetyt arvostelut ovat peräisin oikeilta asiakkailta. Vain meidän kauttamme majoituksen varanneet matkailijat voivat lähettää arvostelun. Tarkistamme arvostelut ohjeidemme mukaisesti ja julkaisemme kaikki arvostelut, niin positiiviset kuin negatiiviset.LisätietojaAvautuu uuteen ikkunaan
Arvosana 10 - Loistava. 340 kautta 405 arvostelua
10–Loistava
340
Arvosana 8 - Hyvä. 50 kautta 405 arvostelua
8–Hyvä
50
Arvosana 6 - OK. 11 kautta 405 arvostelua
6–OK
11
Arvosana 4 - Huono. 2 kautta 405 arvostelua
4–Huono
2
Arvosana 2 - Hirveä. 2 kautta 405 arvostelua
2–Hirveä
2
9,8/10
Siisteys
9,6/10
Henkilökunta ja palvelu
9,4/10
Palvelut/mukavuudet
9,8/10
Majoituspaikan kunto ja tilat
9,6/10
Ympäristöystävällisyys
Arvostelut
10/10 Loistava
Timo
Matkusti perheen kanssa
17.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Good place for bigger group or family.
Stayed a couple of nihts with 3 grandchildren. The hotel was excellent to offer up to 6 persons room.
Location is quite good, close to center, Ubahn and bus stop near by. Although we had a car. They have garage under the building.
Timo
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
8/10 Hyvä
Riikka
6.7.2024
Riikka
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024
10/10 Loistava
Dimitri
Matkusti perheen kanssa
19.10.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Mahtava paikka!
Dimitri
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2023
10/10 Loistava
paula
Matkusti perheen kanssa
21.5.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Perhematka
Rauhallinen ilmapiiri. Siistiä kaikkialla. Erittäin ystävällinen ja hyvä palvelu.
paula
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2023
10/10 Loistava
Paula
27.4.2023
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Paula
Yöpyi 2 yötä huhtikuussa 2023
10/10 Loistava
ulla-riitta
9.3.2023
ulla-riitta
Yöpyi 1 yön maaliskuussa 2023
10/10 Loistava
Esa
9.5.2022
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Kolme hyvin nukuttua yötä
Vastaanotto ja hotellin rutiinitoiminta kuten missä tahansa hotellissa. Erityinen palaute huoneista, jotka olivat todellakin hiljaisia ja niin siistejä että olisi luullut paikan olevan upouusi.
Aamiainen oli hyvä ja riittävän runsas. Plussaa gluteenittomasta leivästä ja müslistä. Baarissa hinnat kohdallaan (olut 3,90€) ja baarimikko, Jozef teki oikein maukkaat juomat (Aperol Spritz).
Suosittelemme lämpimästi majoituskohteeksi, eikä Oktoberfest -juhlakentälle ole matkaa kuin sen verran, että kävelee kadun yli. Ja jos ei kiinnosta juhlat, niin toisella puolella upea puisto ja näitä saksalaisten teknisten saavutusten museoita.
Esa
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2022
10/10 Loistava
Lori
Matkusti ryhmän kanssa
6.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Room was very comfortable and staff were very friendly and helpful. Easy to get to U train and only a few minutes to downtown
Lori
Yöpyi 2 yötä joulukuussa 2024
10/10 Loistava
Juan Carlos, Madrid
Matkusti ryhmän kanssa
1.12.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Se trata de un edificio de nueva construcción.
En nuestro caso, la habitación de 6 personas está muy bien pensada para grupos, con todas las opciones de comodidad necesarias.
Se encuentra junto al recinto de la Oktober Fest, donde también se celebran otros eventos a lo largo del año, y con acceso rápido al metro.
Una opción formidable para grupos y familias
Juan Carlos
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Laurence
Liikematkailija
17.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Laurence
Yöpyi 5 yötä marraskuussa 2024
8/10 Hyvä
Yulia
Matkusti perheen kanssa
16.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Everything was excellent, except breakfast. This is our second time we stayed at Augustin, and 1 year ago breakfast was exceptional, the variety of choice and quality. This time, it was very poor, and not very tasty, no oatmeal at all, no chocolate croissant, etc. We are hoping that our next time this will be improved. Thank you!
Yulia
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
6/10 OK
Yann
Liikematkailija
15.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Bonjour l’hôtel à proprement dit est très bien, seul la chambre ne correspondait pas à un voyageur affaires comme cela a été réservé sur le site . Pas de bureau pour travailler, 6 lits single en hauteur ou ras du sol . Tout cela au prix de 207€ la nuit .
Yann
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Alexander, Heilbronn
10.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Brauchten ein 6Bett Zimmer. Besser geht's nicht. Praktisch, sauber, zuden super Frühstück.
Alexander
Yöpyi 1 yön marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Gerardo Alberto
6.11.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Ideal para familias con niños
Gerardo Alberto
Yöpyi 2 yötä marraskuussa 2024
10/10 Loistava
Tarkistettu asiakas
Matkusti perheen kanssa
27.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tarkistettu asiakas
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024
10/10 Loistava
Zoe
Matkusti ryhmän kanssa
19.10.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very modern and room was very clean and bright.
Enjoyed the dining and staff.
Zoe
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024
2/10 Hirveä
Stephan
6.9.2024
Stephan
Yöpyi 3 yötä elokuussa 2024
10/10 Loistava
Christopher
Matkusti kumppanin kanssa
6.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Great stay!
Christopher
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
10/10 Loistava
Ivana
Matkusti perheen kanssa
3.9.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The hotel is very nice, very clean and the staff is very friendly.
A parking garage is right underneath the hotel.
It is a bit further away from the old city (right next to Theresienwiese so perfect for Oktoberfest), but the old city is reachable on foot or by a short taxi ride.
Perfect place for families with children
Ivana
Yöpyi 2 yötä syyskuussa 2024
10/10 Loistava
Stel
Matkusti perheen kanssa
2.9.2024
Hyvää: Majoituspaikan kunto ja tilat
Beautiful boutique hotel.
Comfortable, relaxing surroundings, very clean and very well maintained.
If I came back to Munich this is where I would stay without hesitation.
Stel
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
10/10 Loistava
Philipp, Schnürpflingen
Matkusti perheen kanssa
29.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Very nice hotel, very friendly employes.
Philipp
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
10/10 Loistava
Claudia
Matkusti ryhmän kanssa
28.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Girls-Reise
Tolle Unterkunft, cooles Konzept. Wir würden wiederkommen.
Claudia
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
10/10 Loistava
Sandro
Matkusti perheen kanssa
22.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Veramente consigliato
Struttura moderna, pulita, vicino ai mezzi di trasporto. Top
Sandro
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024
6/10 OK
Carlos
21.8.2024
Huonoa: Siisteys
The room was not completely clean
Carlos
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024
10/10 Loistava
Rashida Murtuza
Matkusti perheen kanssa
20.8.2024
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Family vacation
Excellent location . Budget Breakfast was great and reasonably priced. Room was clean and very comfortable for a family of 5.
Highly recommend this place. The staff is friendly and helpful