Kreikan matkailujärjestö on hyväksynyt Margarites Villas -lisenssin numerolla: 1041K91003268701, ja sitä hallinnoi "etouri loma-asuntojen hallinto".
Villa Agios Georgios on yksi kahdesta hiljattain rakennetusta, Margarites Villasta, joka sijaitsee oliivitarhojen keskellä viehättävässä Margarites-kylässä. Huvila on 135 m2 ja se sijaitsee 1200 m²: n aidatulla alueella, ja se tarjoaa sekoituksen moderneja mukavuuksia kauniissa luonnonympäristössä, josta on upeat näkymät Kreetan merelle ja ympäröiville vuorille. Huvilassa yhdistyvät myös rauhallinen ilmapiiri ja modernit mukavuudet rauhalliseen lomaan, täydellinen lapsiperheille tai kaveriporukalle! Nauti rauhasta ja mukavuudesta tässä hienossa ja ainutlaatuisessa huvilassa.
Villa Agios Georgios tarjoaa rentouttavan retriitin, jossa on kolme makuuhuonetta, neljä kylpyhuonetta ja sen ulkoalueella on oma lämmitetty uima-allas, kaasugrilli ja ruokapöytä. Kalustettu minimaaliseen ja ylelliseen tyyliin, kaksikerroksinen huvila mahtuu 6 vierasta sänkyyn ja jopa 7 henkilöä tarvittaessa.
Sisätilojen sisustus
Maantaso
Pohjakerroksen huvilaan saapuessa on tilava avoin suunnitelma-alue, joka koostuu olohuoneesta ja täysin varustetusta keittiöstä ruokailutila sisätiloissa. Olohuoneessa on iso sohva, takka, 43 tuuman HDTV-televisio, kotiteatteri ja punainen nahkahierontatuoli. Se avautuu myös verannalle, jossa on oleskelualue, joka johtaa uima-allasalueelle. Pohjakerroksessa on myös kylpyhuone kylpyammeella ja suihkulla sekä pesukone.
Ensimmäinen kerros
Toisessa kerroksessa portaikon läpi on 3 makuuhuonetta, joissa on oma kylpyhuone. Ensimmäisessä makuuhuoneessa on parivuode, oma kylpyhuone, jossa kylpyamme ja parveke. Sänky voidaan tarvittaessa muuttaa myös 2 erilliseksi sänkyksi. Toisessa makuuhuoneessa on parivuode, kylpyhuone suihkulla ja parveke. Kolmannessa makuuhuoneessa on 2 erillistä vuodetta, kylpyhuone suihkulla ja ikkuna. Sängyt voidaan tarvittaessa muuttaa kaksinkertaiseksi. Kaikissa huoneissa on ilmastointi, vaatekaappi ja 28 tuuman HDTV.
Ulkoalue
Villa on kauniisti maisemoitu ulkoalue, joka tarjoaa erilaisia palveluja ja paikkoja rentoutumiseen. Tarkemmin sanottuna ulkoilmatiloihimme kuuluu:
- 35 neliömetriä yksityinen uima-allas, joka voidaan lämmittää lisämaksulla 30 € / vrk.
(Huomaa, että uima-altaan lämmitystä voidaan käyttää etukäteen pyynnöstä ja se vaatii vähintään viikon etukäteisilmoituksen.)
- Täysin varustettu kaasugrilli
- Ruokapöytä ulkona
- Erilaisia kalustettuja paikkoja (jossa aurinkotuoleja, sateenvarjoja ja tuoleja) rentoutumiseen puutarhassa
- Järjestetty lasten leikkipaikka
- Ilmainen pysäköintitila
- Lopuksi omistajilla on yksityinen hirvipuisto huviloiden takana, aidatulla alueella, jossa voit ihailla ja ottaa yhteyttä näihin kauniisiin eläimiin ja tuntea olevansa lähempänä luontoa!