Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Re Diego valokuvagalleria

Kahden hengen standard-huone | Minibaari, tallelokero huoneessa, työpöytä
Näkymä huoneesta
Deluxe-huone | Minibaari, tallelokero huoneessa, työpöytä
Ulkopuoli
Deluxe-huone | Minibaari, tallelokero huoneessa, työpöytä

Arvostelut

8,4 kautta 10.
Erittäin hyvä

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Aamiainen sisältyy hintaan
  • Lemmikkiystävällinen
  • Siivous
  • Ilmastointi
  • Ilmainen Wi-Fi

Tutustu alueeseen

Map
P.za Giuseppe Garibaldi 60, Naples, NA, 80142
  • Molo Beverellon satama
    ‪4 min ajomatka‬
  • Via Toledon ostoskatu
    ‪5 min ajomatka‬
  • Napolin satama
    ‪6 min ajomatka‬
  • Napoli (NAP-Napolin kansainvälinen lentoasema)
    ‪61 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Kahden hengen panoraamahuone

  • Näkymä vuoristoon
  • 26 m²
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe-huone

  • 30 m²
  • 3 henkilöä
  • 1 vuodesohva (100–125 cm leveä) ja 1 keskisuuri parisänky

Kolmen hengen deluxe-huone

  • 4 henkilöä
  • 1 parisänky ja 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen standard-huone

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Kahden hengen superior-huone

  • Näkymä kaupungille
  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Neljän hengen panoraamahuone

  • Näkymä vuoristoon
  • 33 m²
  • 4 henkilöä
  • 1 yhden hengen sänky, 1 vuodesohva (100–125 cm leveä) ja 1 keskisuuri parisänky

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Re Diego

Rautatie-/metroaseman yhteydessä sijaitseva lemmikkiystävällinen aamiaismajoitus, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen aamiainen
Tämän savuttoman aamiaismajoituksen palveluihin kuuluu kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa, mikroaaltouuni yleisissä tiloissa ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen tilauksen mukaan valmistettu aamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on televisio yleisissä tiloissa.
Re Diego tarjoaa 13 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. 36-tuumainen älytelevisio, kaapelikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku, hierova suihkupää, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä (nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle)). Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja tulostimet. Lisäksi huoneissa on ilmainen pullovesi ja kahvin-/teenkeitin. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä.

Re Diego on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee rautatie-/metroaseman yhteydessä, ja Spaccanapoli on vain lyhyen kävelymatkan päässä. Majoituspaikassa on saatavilla ilmainen aamiainen ja ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa.
  • Ilmainen tilauksen mukaan valmistettu aamiainen saatavilla päivittäin
  • Ilmainen Wi-Fi (nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle))
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat hissi, yhteinen olohuone ja kahvi-/teetarjoilu yleisissä tiloissa
  • Sijaitsee 10 minuutin kävelymatkan päässä kohteesta Spaccanapoli ja 4 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Molo Beverellon satama
  • Majoituspaikkaan voi tuoda koiran ilmaiseksi
Ilmainen aamiainen on saatavilla joka päivä. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Re Diego tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös kiertoajelu- tai lippupalvelun, kahvi-/teetarjoilun yleisissä tiloissa ja yhteisen olohuoneen. Re Diego remontoitiin täysin lokakuussa 2021.

Tämä aamiaismajoitus on savuton.

Asiakkaille tarjoillaan ilmainen tilauksen mukaan valmistettu aamiainen joka päivä klo 8.00–10.00.

Puhutut kielet

Englanti ja italia

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Huoneessa olevan Wi-Fi-yhteyden nopeus: 250+ Mbit/s (3–5 käyttäjälle tai korkeintaan 10 laitteelle)
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Pysäköintipaikkoja saatavilla majoituspaikan alueen ulkopuolella (EUR 30 per päivä)

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen tilauksen mukaan valmistettava aamiainen saatavilla päivittäin klo 8.00–10.00
  • Kahvi- ja teetarjoilu yleisissä tiloissa

Tekemistä

  • Televisio yleisissä tiloissa

Perheystävällinen

  • Äänieristetyt huoneet

Mukavuudet

  • Jaettu mikroaaltouuni
  • Juomavesiautomaatti
  • Matkatavarasäilytys
  • Opaskirjoja
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto

Asiakaspalvelut

  • Kiertoajelu- ja lippupalvelut
  • Siivouspalvelu (päivittäin)

Esteettömyys

  • Hissi

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla
  • Pimennysverhot

Kylpyhuone

  • Bidee
  • Hammasharja ja -tahna pyynnöstä
  • Hierova suihkupää
  • Hiustenkuivaaja
  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Saippua
  • Sampoo
  • Suihku
  • Vessapaperi

Viihdetarjonta

  • 36−tuumainen älytelevisio ja kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Ilmainen pullovesi
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Minibaari
  • Ravintolaoppaita
  • Vedenkeitin

Muuta

  • Ilmastointi
  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Silitysrauta/-lauta pyynnöstä
  • Sisäänkäynti mobiiliavaimella
  • Tulostin
  • Turvalokero
  • Työpöytä
  • Äänieristetyt huoneet

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 13.30. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 19.30.
Kontaktiton sisäänkirjautuminen saatavilla

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 10.30
Kontaktiton uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 9.00–19.30
Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 21.00 jälkeen

Sisäänpääsy

Pääsykoodi, vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikit ovat tervetulleita ja yöpyvät ilmaiseksi
  • Vain koirat sallitaan

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Lisämaksut

Asiakkaita pyydetään maksamaan seuraavat lisämaksut majoituspaikassa:

  • Kaupungin perimä vero: 4.50 EUR per henkilö per yö korkeintaan 14 yöstä. Tätä veroa ei peritä alle 15 vuotta vanhoilta lapsilta.

Olemme listanneet kaikki majoituspaikan meille antamat hinnat.

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Pysäköintimaksu lähellä sijaitsevalla pysäköintialueella: 30 EUR per päivä (10 metrin päässä)

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä pankki- tai luottokortti tai käteisellä maksettava takuumaksu mahdollisten lisämaksujen varalta.
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit, pankkikortit ja käteisen.
Käteisettömiä maksutapoja on saatavilla
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 9.00–19.30.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 21.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Jos asiakkaat aikovat saapua muulloin kuin tavanomaisina sisäänkirjautumisaikoina, heidän on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet sekä pääsykoodin. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä.

Lisämaininnat

  • Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi.
  • Kansallisten säädösten vuoksi paikan päällä maksettavat summat eivät voi ylittää 5000 EUR:n suuruista summaa. Saat lisätietoja asiasta ottamalla yhteyttä majoituspaikkaan varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla.

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Re Diego Naples
Re Diego Bed & breakfast
Re Diego Bed & breakfast Naples

Re Diego – arvostelut

Arvostelut

8,4

Erittäin hyvä

Arvosana 10 - Loistava. 55 kautta 99 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 24 kautta 99 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 10 kautta 99 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 4 kautta 99 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 6 kautta 99 arvostelua

8,8/10

Siisteys

8,4/10

Henkilökunta ja palvelu

7,6/10

Palvelut/mukavuudet

8,2/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

7,8/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

6/10 OK

Cesar Alejandro

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
La única ventaja es que está cerca de la central de trenes principal, pero el lugar está muy sucio tanto adentro como afuera, nadie te recibe que ese no es el problema, pero por el concepto debería de haber un encargado
Yöpyi 1 yön tammikuussa 2025

6/10 OK

Galeazzo

Huonoa: Huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön joulukuussa 2024

8/10 Hyvä

Anna

Yöpyi 3 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Maxwell

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Comfortable/Great Location
Great location (across the street from the central train lines) and the bus to/from the airport. The location is very urban/gritty but felt totally safe. The accommodation is clean/comfortable. It is a very old building but has a lift. You choose what you want for breakfast and it is brought to your room. Good location to explore Naples and to catch the train for day trips.
Yöpyi 4 yötä joulukuussa 2024

10/10 Loistava

Zhigang Andy, Calgary

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This is my second stay with Re Diego this year in Napoli. The ladies are doing a terrific job in maintaining the property and providing the service. Grazie a tutte le donne.
Yöpyi 3 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Gigi, Alicante

Hyvää: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
Ottimo prezzo e vantaggi, non mi è piaciuta l'aggressività del funzionario al momento del check-in.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Aykan

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Alles gut
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Burcin

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
Sehr zentral gelegenes B&B. Personal sehr freundlich und hilfsbereit. Unterkunft sehr sauber und modern. Dankeschön für die angenehme Zeit.
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Arturo

Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

ANNAMARIA

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 4 yötä lokakuussa 2024

8/10 Hyvä

ELIANE

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Ótimo!
A acomodação é excelente. Quarto amplo e confortável, iluminado, limpo, cama muito boa. e com sacada. Mas, a entrada do prédio é meio assustadora, quando chegamos na frente do prédio tivemos receio de entrar. São vários hotéis no mesmo prédio. Faixada e portão muito antigo, no meio da praça Garibaldi, muita gente, sujeira na rua. E quando você entra no quarto parece que você se teletransportou para outro lugar rsrs. Café da manha servido no quarto, você escolhe um dia antes o que quer comer e a hora para ser servido, muito bom! A localização do Hotel é perfeita para transporte, fica vizinho a estação central de Nápoles. Também é próxima a uma rua de comércio e tem opções de lugares para comer, e pequeno mercado vizinho a entrada do hotel.
Yöpyi 3 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Liliane

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Tres belle surprise
Tres belle surprise,vu l'environnement du quartier,pas tres beau exterieur,mais hotel nickel,moderne,petit dejeuner servi en chambre.Gare,metro,navette aeroport,tout sur place.Je recommande fortement.
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

10/10 Loistava

Martine

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Super sejour, tres bon acceuil, personnel super
Yöpyi 4 yötä syyskuussa 2024

10/10 Loistava

Zaira

Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
The area around the property and around the Napoli central station was quite dirty. However, Re Diego was a pleasant. The staff is friendly and very helpful. There are many great dining options around the B&B. It’s also a quick 2min walk from the train station.
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024

8/10 Hyvä

Rosalba

Yöpyi 5 yötä kesäkuussa 2024

10/10 Loistava

Carol

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Palvelut/mukavuudet
when we get home. Close to the central station. 15 mins to d airport. Breakfast was good. We. Are very satisfy.
Yöpyi 9 yötä kesäkuussa 2024

2/10 Hirveä

Nathalie

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Hotel qui prélève le montant de la réservation alors que j'ai demandé à ne régler qu'à mon arrivée ( suite à mauvaises expériences passées). Ayant demandé à ma banque de refuser toute opération avant mon arrivée, l'hôtel m'a confirmé par mail avour annulé ma réservation, cependant a encaissé la somme torale alors que je n'y ai pas séjourné . Établissement malhonnête à fuir
Yöpyi 1 yön kesäkuussa 2024

8/10 Hyvä

aida

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I have to leave the hotel for the area unsafe
Yöpyi 2 yötä kesäkuussa 2024

8/10 Hyvä

Connie

Matkusti ryhmän kanssa, Matkusti perheen kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
I liked that the bathroom and bedding, and room were clean!!! And had good amenities.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2024

6/10 OK

Margaret

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja palvelut/mukavuudet
We had to lug our bags up 4 flights as elevator not available, a/c not working first night but quickly got fixed when we reported it. Convenient for trains, metro snd restaurants. Not the nicest neighborhood- but staff super nice.
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024

8/10 Hyvä

HECTOR, Buenos Aires

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
La ubicacion era la mas importante para nosotros, ademas desde alli facilme te puedes ir y ve ir con el metro hacia todos lados. Sencillo, practico y funcional. Se ade uaba a lo que necesitábamos
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024

8/10 Hyvä

Elaine

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
City Break
This hotel is about ease of access to transport locations, booked as arriving by train and doing excursions and pick up for these was opposite hotel. Hotel is accessed by a door into a small square and 4 floors up, there is a lift. Exterior door is locked at night and you are provided with a key. Check in was easy and staff were helpful. Room was large and clean and modern bathroom, comfy bed. Shower was not the most powerful. Good breakfast choice which was delivered to your room at your time of choice. Outside is the train station area and there are a lot of people sleeping in the streets and hanging about but there is a police and army presence. A lot of rubbish lying about too because off this. There are restaurants opposite which were always full of tourists, would recommend Parthenope.
Yöpyi 3 yötä toukokuussa 2024

10/10 Loistava

zandra, San antonio

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It is on a very convenience location. The rooms are very spacious and very nice! The host Susy is super attentive and responsive. Breaksfast is very good, has so many options! WiFi works perfectly as well. Also the decoration on the common areas are very cute and has Maradona paints!
Yöpyi 2 yötä toukokuussa 2024

6/10 OK

tracey

Matkusti kumppanin kanssa
Hyvää: Siisteys ja henkilökunta ja palvelu
Clean, comfortable rooms and pleasant staff, near train and bus station. Surrounding area was dirty and unsafe. Was pick pocketed within minutes of arrival. would not stay in this area again.
Yöpyi 1 yön toukokuussa 2024

6/10 OK

Pankaj

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat