Extended Stay America Select Suites Newport News I-64

2.5 tähden majoituspaikka

Valitse päivät nähdäksesi hinnat

Majoituspaikan Extended Stay America Select Suites Newport News I-64 valokuvagalleria

Deluxe-studio, useita sänkyjä, tupakointi kielletty | Työpöytä, kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila, ilmainen Wi-Fi
Ulkopuoli
Deluxe-studio, 1 keskisuuri parisänky ja vuodesohva, tupakointi kielletty | Yksityinen keittiö | Täysikokoinen jääkaappi, mikroaaltouuni, liesi
Aula
Aula

Arvostelut

6,0 kautta 10.

Suositut palvelut/mukavuudet

  • Lemmikkiystävällinen
  • Kuntosali
  • Ilmastointi
  • Keittiö
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Pesulapalvelut

Tutustu alueeseen

Map
12359 Hornsby Ln, Newport News, VA, 23602
  • Patrick Henry Mall (ostoskeskus)
    ‪10 min kävelymatka‬
  • Christopher Newport University (yliopisto)
    ‪8 min ajomatka‬
  • Fort Eustis (sotilasalue)
    ‪10 min ajomatka‬
  • Newport News, Virginia (PHF-Newport News - Williamsburgin kansainvälinen lentokenttä)
    ‪5 min ajomatka‬

Huonevaihtoehdot

Studio, 2 keskisuurta parisänkyä, tupakointi kielletty

  • 4 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä

Deluxe-studio, useita sänkyjä, tupakointi kielletty

  • 6 henkilöä
  • 2 keskisuurta parisänkyä ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Deluxe-studio, useita sänkyjä, tupakointi kielletty

  • 6 henkilöä
  • 2 parisänkyä ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Studio, 1 keskisuuri parisänky, tupakointi kielletty

  • 2 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky

Deluxe-studio, 1 keskisuuri parisänky ja vuodesohva, tupakointi kielletty

  • 4 henkilöä
  • 1 keskisuuri parisänky ja 1 vuodesohva (125–150 cm leveä)

Samankaltaisia majoituspaikkoja

Tietoja majoituspaikasta

Extended Stay America Select Suites Newport News I-64

Hotelli, jonka tarjontaan kuuluu ilmainen pysäköinti ja joka sijaitsee kävelymatkan päässä kohteesta Patrick Henry Mall (ostoskeskus)
Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu kuntosali, pyykinpesutilat ja express-uloskirjautuminen. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on grillejä, piknikalue ja tallelokero vastaanotossa. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä.
Extended Stay America Select Suites Newport News I-64 tarjoaa 72 huonetta, joissa on ilmaiset hygieniatuotteet. 32-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat. Keittiö, jossa on täysikokoinen jääkaappipakastin, liesi ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä.

Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Siivous on saatavilla pyynnöstä.

Tässä hotellissa käytössäsi on kuntosali.

Alle 17 vuotta vanhat lapset eivät saa käyttää seuraavia tiloja yksin ilman aikuista: kuntoilutila.

Extended Stay America Select Suites Newport News I-64 on saanut loistavaa palautetta avuliaasta henkilökunnastaan. Majoituspaikka sijaitsee vain lyhyen kävelymatkan päässä kohteesta Patrick Henry Mall (ostoskeskus). Majoituspaikka tarjoaa asiakkailleen esimerkiksi ilmaisen Wi-Fi-yhteyden yleisissä tiloissa, ilmaisen omatoimisen pysäköinnin ja kuntosalin.
  • Ilmainen Wi-Fi
  • Ilmainen omatoiminen pysäköinti, ilmainen pitkitetty pysäköinti ja pysäköinti matkailuautoille, busseille ja rekoille
  • Majoituspaikan palveluihin lukeutuvat tallelokero vastaanotossa, pyykinpesutilat ja hissi
  • Majoituspaikan alueella on tarjolla kuntosali
  • Sijaitsee vain 2 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Patrick Henry Mall (ostoskeskus) ja 5 minuutin ajomatkan päässä kohteesta Hampton Roads Iceplex
  • Majoituspaikkaan voi tuoda kissan tai koiran lisämaksusta (rajoituksia sovelletaan)
Extended Stay America Select Suites Newport News I-64 tarjoaa asiakkaiden käyttöön kuntokeskuksen, grillejä ja myyntiautomaatin. Wi-Fi on saatavilla yleisissä tiloissa ilmaiseksi. Extended Stay America Select Suites Newport News I-64, joka on liikematkustukseen soveltuva majoituspaikka, tarjoaa asiakkaiden käyttöön myös piknikalueen, pyykinpesutilat ja express-uloskirjautumisen. Omatoiminen pysäköinti on ilmainen.

Tämä hotelli on savuton.

Puhutut kielet

Englanti

Majoituspaikan palvelut/mukavuudet

Internet

  • Saatavilla kaikissa huoneissa: ilmainen Wi-Fi
  • Saatavilla joissain yleisissä tiloissa: ilmainen Wi-Fi

Pysäköinti ja liikenneyhteydet

  • Paikan päällä voi pysäköidä vain pyynnöstä
  • Paikan päällä ilmainen, kattamaton ja omatoiminen pysäköinti
  • Paikan päällä ilmainen ja katettu pitkäaikaispysäköinti
  • Paikan päällä ilmainen pysäköinti matkailuautoille, busseille ja kuorma-autoille
  • Esteetön pysäköinti ja pakettiauton pysäköinti saatavilla

Tekemistä

  • Kuntosali

Perheystävällinen

  • Keittiö huoneessa
  • Mikroaaltouuni huoneessa
  • Pyykinpesutilat
  • Täysikokoinen jääkaappipakastin huoneessa

Mukavuudet

  • Myyntiautomaatti
  • Osan vuorokaudesta auki oleva vastaanotto
  • Pyykinpesutilat
  • Tallelokero vastaanottotiskillä

Asiakaspalvelut

  • Siivouspalvelu (pyynnöstä)

Ulkotilat

  • Grilli
  • Piknikalue

Esteettömyys

  • Jos haluat pyytää tiettyjä esteettömyyspalveluita, ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja.
  • Hissi
  • Hyvin valaistu kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Kaiteet portaikoissa
  • Portaaton kulkuväylä sisäänkäynnille
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä
  • Pyörätuolille soveltuva kulkuväylä hissille
  • Pyörätuolille soveltuva kuntosali
  • Pyörätuolille soveltuvat ovet
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pakettiautopysäköinti
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva pysäköinti
  • Pyörätuolin käyttäjille soveltuva vastaanottotiski
  • Pääsy pyörätuolilla
  • Pääsy pyörätuolilla (mahdollisia rajoituksia)
  • Visuaaliset hälyttimet käytävillä

Huoneen palvelut/mukavuudet

Makuuhuone

  • Lakanat saatavilla

Kylpyhuone

  • Ilmaiset hygieniatuotteet
  • Pyyhkeet saatavilla
  • Suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä
  • Yksityinen kylpyhuone

Viihdetarjonta

  • 32–tuumainen taulutelevisio ja premium-kaapelikanavat

Ruoka ja juoma

  • Keittiö
  • Liesi
  • Mikroaaltouuni
  • Täysikokoinen jääkaappipakastin

Muuta

  • Ilmaiset paikallispuhelut
  • Ilmastointi (säädettävä)
  • Kannettavalle tietokoneelle sopiva työtila
  • Puhelin
  • Työpöytä

Käytännöt

Sisäänkirjautuminen

Sisäänkirjautuminen alkaa: klo 15.00. Sisäänkirjautuminen päättyy: klo 0.00.
Aikainen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Sisäänkirjautujien alaikäraja – 18

Uloskirjautuminen

Uloskirjautuminen ennen klo 11.00
Myöhäinen sisäänkirjautuminen riippuu saatavuudesta
Myöhäisestä uloskirjautumisesta veloitetaan lisämaksu
Express-uloskirjautuminen saatavilla

Sisäänkirjautumisen erikoisohjeet:

Vastaanotto on avoinna päivittäin klo 9.00–22.30
Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanotossa on henkilökuntaa rajoitettuina aikoina.
Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja vähintään 24 tuntia ennen saapumista järjestääksesi sisäänkirjautumisen
Ota majoituspaikkaan yhteyttä ennen matkaasi käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja, jos aiot saapua klo 0.00 jälkeen
Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja

Sisäänpääsy

Vastaanotto avoinna rajoitetusti

Lemmikit

  • Lemmikit: 25.00 USD per lemmikki per yö (korkeintaan 150 USD per yöpyminen)
  • Vain koirat ja kissat sallitaan
  • Korkeintaan 2 lemmikkiä
  • Rajoituksia sovelletaan
  • Saat lisätietoja majoituspaikalta soittamalla varausvahvistuksessa olevaan numeroon
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta maksuja.

Lapset ja varavuoteet

  • Lapset ovat tervetulleita.
  • Lapset yöpyvät ilmaiseksi! Korkeintaan 17 vuotta vanhat lapset yöpyvät ilmaiseksi, jos he käyttävät huoneessa olevia sänkyjä.
  • Lisä-/varavuoteita ei ole saatavilla.
  • Vauvansänkyjä ei ole saatavilla.

Maksutavat

Tärkeää tietoa

Vaihtoehtoiset lisämaksut

Alla mainitut lisä- ja takuumaksut veloitetaan joko palvelun käytön tai sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.

  • Lemmikit: 25.00 USD per lemmikki per yö (korkeintaan 150 USD per yöpyminen)
  • Avustajaeläimistä ei veloiteta lisämaksuja
  • Myöhäinen uloskirjautuminen on saatavilla lisämaksusta (saatavuuden mukaan)
  • Siivousmaksu: 10 USD per päivä

Tämä ei välttämättä ole kattava luettelo. Lisä- ja takuumaksut voivat muuttua, eivätkä ne välttämättä sisällä veroja.

Hyvä tietää

Tätä majoituspaikkaa hallinnoi majoitusyritys. Se tarjoaa majoitusta kaupankäynti-, ammatinharjoittamis- tai liiketoimintatarkoituksissa.
Lisähenkilöistä saatetaan veloittaa maksu, joka vaihtelee majoituspaikoittain
Sisäänkirjautumisen yhteydessä saatetaan vaatia virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus sekä luottokortti mahdollisten lisämaksujen varalta
Erityispyyntöjen toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan veloittaa lisämaksuja. Erityispyyntöjen toteutumista ei voida taata.
Asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä, jos he haluavat varata pysäköintipaikan paikan päältä
Tämä majoituspaikka hyväksyy luottokortit. Käteismaksuja ei hyväksytä.
Majoituspaikan vastaanotto on avoinna joka päivä klo 9.00–22.30.
Sisäänkirjautumisen järjestämiseksi asiakkaiden tulee ottaa yhteyttä majoituspaikkaan vähintään 24 tuntia ennen saapumista varausvahvistuksessa olevien tietojen avulla. Klo 0.00 jälkeen saapuvien asiakkaiden on otettava majoituspaikkaan yhteyttä etukäteisjärjestelyiden tekemiseksi. Ota majoituspaikkaan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja. Asiakkaiden on otettava yhteyttä majoituspaikkaan etukäteen saadakseen sisäänkirjautumisohjeet. Vastaanoton henkilökunta ottaa saapuvat asiakkaat vastaan paikan päällä. Jos sinulla on kysyttävää, ota yhteyttä majoituspaikkaan käyttäen varausvahvistuksesta löytyviä tietoja.

Lisämaininnat

  • Korkeintaan 17 vuotta vanhat lapset voivat majoittua ilmaiseksi, kun he käyttävät vanhemman tai huoltajan huoneessa olevia sänkyjä.
  • Ota majoituspaikkaan suoraan yhteyttä käyttäen varausvahvistuksessa olevia tietoja lemmikkijärjestelyjen tekemiseksi (saat lisätietoja veloitettavista maksuista Maksut-osiosta)

Majoituspaikka tunnetaan myös nimellä

Extended Stay America I-64 Jefferson Ave
Extended Stay America I-64 Jefferson Ave Aparthotel
Extended Stay America I-64 Jefferson Ave Aparthotel Newport News
Extended Stay America Newport News I-64 Jefferson Ave
Extended Stay America Newport News I-64 Jefferson Ave Aparthotel
Extended Stay America Jefferson Ave Aparthotel
Extended Stay America Jefferson Ave
Extended Stay America Newport News I-64 Jefferson Ave Hotel
Extended Stay America Newport News I 64 Jefferson Ave
Extended Stay America Newport News I-64 Jefferson Ave
Extended Stay America Newport News I 64 Jefferson Ave
Extended Stay America Newport News I-64 Jefferson Ave Hotel
Extended Stay America Jefferson Ave Hotel
Extended Stay America Jefferson Ave
Extended Stay America Newport News I 64 Jefferson Ave
Extended Stay America Select Suites Newport News I 64
Extended Stay America Select Suites Newport News I-64 Hotel
Extended Stay America Suites Newport News I64 Jefferson Ave

Extended Stay America Select Suites Newport News I-64 – arvostelut

Arvostelut

6,0
Arvosana 10 - Loistava. 106 kautta 473 arvostelua
Arvosana 8 - Hyvä. 79 kautta 473 arvostelua
Arvosana 6 - OK. 91 kautta 473 arvostelua
Arvosana 4 - Huono. 77 kautta 473 arvostelua
Arvosana 2 - Hirveä. 120 kautta 473 arvostelua

6,0/10

Siisteys

7,0/10

Henkilökunta ja palvelu

4,8/10

Palvelut/mukavuudet

5,6/10

Majoituspaikan kunto ja tilat

4,6/10

Ympäristöystävällisyys

Arvostelut

2/10 Hirveä

Sharon

Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
This property was advertised as a home away from home. Extended stay. I booked 2 deluxe rooms, 1 room had 2 beds and a stand with a little tv. No furniture to accommodate 6 guest. No dishes, pots or pans ,no utensils 2 towels and 2 wash clothes in both rooms. If you wanted and dishes or towels you had to buy them from the front desk. They didnt advertise that each room has a securty deposit on top of the price of the room. I rented 2 rooms for my family to be together for thanksgiving and to celebrate our Christmas as my girls live all over the east coast. But we had to figure last minute meal plans as we were not buying dishes for our 4 night stay. There was cockroaches crawling through out the building everyday the "bug" vehicle was there spraying or putting cockroach bait down. This hotel is used bt the city of Newport News for placement of homeless. I have no problem to help homeless and put them.in a warm dry place. But to remove furniture and kitchen supplies and to tell guest who pay of $1300.00 for 2 rooms for 4 nights that you have to pay for supplies that are listed as part of hotel is totally wrong. I have request a refund.
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2024

2/10 Hirveä

Arianna

Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

2/10 Hirveä

Shameka

Liikematkailija
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
If you're looking for a roach motel, you've found it! Be sure pack a hazmat suit too! This place was disgusting! I assumed the spots on the carpet was dirt until they started moving. There were ROACHES everywhere! I complained to the front desk and asked to be moved, the associate said 'Oh, you one of them?" Then stated that all of the rooms were like that and they were working to get rid of the roaches. I rolled the dingy towels and placed them behind the doors and around the windows only to have the roaches to resurface. The last straw was when i took out the trash, and there was a bunch of people hanging around the dumster smoking something that I'd assume weren't cigarettes. Would not recommend this hotel.
Yöpyi 4 yötä marraskuussa 2024

10/10 Loistava

Monique-Andrew

Yöpyi 7 yötä lokakuussa 2024

2/10 Hirveä

Laura

Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

4/10 Huono

Tarkistettu asiakas

Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
It smelled weird and there were roaches
Yöpyi 2 yötä lokakuussa 2024

2/10 Hirveä

Darryl

Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
I was only in the room 5 minutes and it was filthy and i got 2 remotes both wasn't working so i had to leave the room because i couldn't use the tv
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

2/10 Hirveä

Dwight

Liikematkailija
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Floors were extremely dirty. Walls and trim were in need of painting. The second floor wreaked of weed and the bugs in the cabinet were not to my liking. Not recommended.
Yöpyi 1 yön lokakuussa 2024

2/10 Hirveä

Mason

Yöpyi 5 yötä syyskuussa 2024

2/10 Hirveä

Daniel

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Oh my goodness, left after 2 min. Dont stay here you will regret it.
Yöpyi 1 yön syyskuussa 2024

2/10 Hirveä

Jerry

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Palvelut/mukavuudet
It was just simply filthy. In desperate need of renovations. Roaches are everywhere. Incredibly gross. I would sleep in my car before I ever stay here again!
Yöpyi 7 yötä syyskuussa 2024

2/10 Hirveä

Angela, Middlesex

Matkusti perheen kanssa, Matkusti pienten lasten kanssa
Huonoa: Siisteys, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
Convenience to everything but couldn't deal with roaches
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

4/10 Huono

Sandra

Huonoa: Siisteys
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

2/10 Hirveä

Carmela

Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

2/10 Hirveä

Calvin, Hampton

Matkusti kumppanin kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
It was the worst hotel experience I’ve ever had. The first room looks like someone was still living in it and would pop out at any minute. Bugs in the bed, on the pillows, roaches in the bathroom, bottles in the sink and a hat on the table. The second too had less dead roaches but visible, dirty bathroom, kitchen and sink. I had to move the chair j front of the door to feel comfortable trying to gal asleep. You should refund every cent of my payment and refer me to the corporate office. Terrible place, should be condemned
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

6/10 OK

Ebony

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024

8/10 Hyvä

Timothy

Hyvää: Siisteys, henkilökunta ja palvelu ja majoituspaikan kunto ja tilat
The staff was great, please be aware there is $100 deposit when you check in. Room was ok and bed was clean.
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

6/10 OK

Ikeem

Huonoa: Henkilökunta ja palvelu
Dirty towels and seened bugs in the tub
Yöpyi 2 yötä elokuussa 2024

2/10 Hirveä

Curtis

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Zoo
Yöpyi 1 yön elokuussa 2024

2/10 Hirveä

Erica

Huonoa: Majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Horrible
So apparently, People stay there on the monthly basis in which they’re hanging out in the front of the building all day, smoking throughout the Property. There was a kitchen, however they don’t offer any utensils at all if you want room service, you have to pin extra fee. It’s definitely not a pleasant place to be to say the least.
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2024

4/10 Huono

Melissa

Hyvää: Henkilökunta ja palvelu
Huonoa: Siisteys ja majoituspaikan kunto ja tilat
Yöpyi 4 yötä heinäkuussa 2024

4/10 Huono

TJ

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, palvelut/mukavuudet ja majoituspaikan kunto ja tilat
The tv stream was glitching. First room, the tv didn’t work. No solution from front desk associate. Had to ask for another room. Second room tv was missing cord. Had to fix myself. Musty cabinets and roaches.
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024

6/10 OK

Tim

Yöpyi 7 yötä heinäkuussa 2024

2/10 Hirveä

Traci

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, henkilökunta ja palvelu, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 1 yön heinäkuussa 2024

2/10 Hirveä

T'naia

Matkusti perheen kanssa
Huonoa: Siisteys, majoituspaikan kunto ja tilat ja huoneen mukavuus
Yöpyi 3 yötä heinäkuussa 2024