Tämän alueen rauhallinen kauneus on täydellinen resepti rentoutumiseen ja nuorentamiseen. Tule nauttimaan Yosemiten kansallispuiston, Bassjärven ja Ansel Adamsin erämaan upeista ihmeistä. Tuhansia hehtaareja vaellusreittejä, selkeitä vuoristoja ja järviä lyhyen ajomatkan päässä kiinteistöstä toivottaa sinut tervetulleeksi ympäri vuoden. Tämän alueen rauha on täydellinen ympäristö perhejuhlia, henkilökohtaisia retriittejä ja rauhallista etsintää varten. Vuoden kaikina vuodenaikoina se tarjoaa ihanan kodin palata hiihto-, lumilautailu-, moottorikelkkailu- tai kelkkailupäivien jälkeen läheisiin lumipuistoihin, erämaa-alueisiin ja hiihtokeskuksiin Sierra-huippukokouksessa ja Badger Passissa.
Tämä ihastuttava vuoristopaikka on täydellinen pesäpaikka oleskeluun ja lataamiseen loistavan vuoristopäivän jälkeen. Monet ihmiset haluavat vain jäädä tänne päivällä, rentoutua kannella tai tilavassa hienossa huoneessa ja nauttia luonnollisista puitteista kaukana kaupungin vilkkaudesta.
Se on kaunis mukautettu 1200 neliön jalka talo, joka sijaitsee Sierran kansallismetsän vieressä. Se on 3 km: n päässä Bass-järvestä ja 23 km: n päässä Yosemiten kansallispuistosta. Maa on villieläinten suojelualue peurille, hopeakettuille ja muille upeille olentoille. Kiinteistössä ei ole patikointireittejä. Lyhyen ajomatkan päässä on monia polkuja. Talossa on kirja, joka antaa tietoa alueen virkistystoiminnoista.
Puuhelman takana on räätälöity kivityö, joka kuvaa maailmanluokan kivimuurarin valmistamia vuoristoauringonnousua puiden ja pilvien kanssa.
Suuri huone on Samsungin taulutelevisio.
Keittiössä on graniitti työtasot. Molemmissa kylpyhuoneissa on kaksi suihkupäätä. Siellä on 2 makuuhuonetta. Jokaisessa makuuhuoneessa on queen-size-vuode.
Tällainen matkustamon ilmastointilaite on veden haihdutusjäähdytin, jota yleisesti kutsutaan ”soiden jäähdyttimeksi”. Se toimii hyvin ja on erittäin virkistävä, ellei se ole kostea ja ulkona erittäin kuuma. Sitten se jäähdyttää taloa, mutta ei yhtä hyvin kuin tavallinen "ilmastointilaite". Se tyypillisesti jäähdyttää talon noin 15 asteeseen viileämmäksi kuin ulkolämpötila näinä kuumina (80-100 tai yli) kesäpäivinä. Yöt ovat viileitä jopa kuumimmalla säällä, joten on ihana nukkua ikkunoiden ollessa auki ja hengittää mäntyjä ja parantavaa vuoristoilmaa.
Talo on kätkeytynyt mäntyjen, tammien ja manzanitojen joukkoon, ja seetripalkkipilarit edessä ovat ja muodostavat maisemoidun puutarhan.
Se on pyhä paikka täydellinen henkilökohtaisiin luoviin retriitteihin, yksinäisyyteen ja virkistykseen.
Avainsanat: Talo