Hotellit Nyalindung
Vertaa 163 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 2 €
Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman
Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta
Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*
Nyalindung: Tarkista hotellien saatavuus
Varatuimmat hotellit ja majoitukset Nyalindung

Pesona Alam Resort & Spa

The Botanica Sanctuary

Shine BnB

Novus Giri Resort & Spa

Grand Permata Hijau Hotel

Grand Aston Puncak Hotel & Resort

OYO 92997 Villa Hj Karnadi

Sparks Odeon Sukabumi - Artotel Curated

The Village Resort Bogor

Le Eminence Hotel Convention & Resort Ciloto - Puncak

OYO 2226 Nurmega Jaya

Arra Lembah Pinus

SPOT ON 92212 Penginapan Berkah Mandiri Syariah

Laska Hotel Sukabumi

Puncak Pass Resort
Kohteeseen Nyalindung tutustuminen
Nyalindung tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Nyalindung ja sen lähellä kuuluu:
- Gunung Gede Pangrangon kansallispuisto
- Gede-vuori
- Castilla Water Park
Milloin on paras aika vierailla kohteessa Nyalindung?
Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Nyalindung, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Syyskuu ja elokuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Nyalindung, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä heinäkuu ja elokuu. Marraskuu ja huhtikuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas elokuu ja heinäkuu ovat kuivimmat.
Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:
- Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 27 °C ja öisin 20 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1260 mm.
- Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 28 °C päivisin ja 20 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 977 mm.
- Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 29 °C ja öisin 20 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 405 mm.
- Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 29 °C ja 21 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 1338 mm.
- Vuoden keskimääräinen sademäärä kohteessa Nyalindung on 3979 cm.
Nyalindung: Hotellitiedot
Majoitukset | 163 |
---|---|
Halvin hinta | 2 € |
Korkein hinta | 179 € |
Suositut hotellit | Pesona Alam Resort & Spa, The Botanica Sanctuary, Shine BnB, Novus Giri Resort & Spa, Grand Permata Hijau Hotel, Grand Aston Puncak Hotel & Resort, OYO 92997 Villa Hj Karnadi, Sparks Odeon Sukabumi - Artotel Curated, The Village Resort Bogor, Le Eminence Hotel Convention & Resort Ciloto - Puncak, OYO 2226 Nurmega Jaya, Arra Lembah Pinus, SPOT ON 92212 Penginapan Berkah Mandiri Syariah, Laska Hotel Sukabumi, Puncak Pass Resort |