Hotellit Pangok

Vertaa 14 halpaa hotellia ja majoitusta alkaen 40 €

Valitse yli 1,000,000 uniikista hotellista, asunnosta & huvilasta ympäri maailman

Saat parhaan hinnan ebookersin hintatakuun ansiosta

Ilmainen peruutus useimmissa hotelleissa, kun varaat ebookersilta!*

Pangok: Tarkista hotellien saatavuus

Varatuimmat hotellit ja majoitukset Pangok

Etkö löydä etsimääsi?
Näytä kaikki saatavilla olevat majoituspaikat kohteessa Pangok
Näytä kaikki majoituspaikat
Alin löytämämme hinta viimeisten 24 tunnin aikana 1 yölle ja 2 aikuiselle. Hinnat ja saatavuus voivat muuttua. Muita ehtoja saatetaan soveltaa.

Kohteeseen Pangok tutustuminen

Pangok tarjoaa mielenkiintoista tekemistä ja nähtävää. Suosittuihin nähtävyyksiin kohteessa Pangok ja sen lähellä kuuluu:

  • Banghwadong-virkistysmetsä
  • Imsilin juustojen kylä
  • Gwanghallu-paviljonki
  • Gwanghalluwonin puutarha
  • Chunhyangin teemapuisto
  • Jirisanin metsäpolut
  • Maisanin maakunnan puisto

Milloin on paras aika vierailla kohteessa Pangok?

Jos mietit parasta mahdollista aikaa käydä kohteessa Pangok, saatat hyötyä näistä vuodenajan säätä koskevista tiedoista lomaasi suunnitellessasi. Elokuu ja heinäkuu ovat yleensä lämpimimmät kuukaudet kohteessa Pangok, kun taas kylmimmät kuukaudet ovat yleensä tammikuu ja joulukuu. Heinäkuu ja elokuu ovat sateisimmat kuukaudet, kun taas tammikuu ja helmikuu ovat kuivimmat.

Tässä on yleiskatsaus kohteen keskimääräiseen sademäärään ja lämpötilaan:

  • Keskimääräinen lämpötila päivisin tammikuusta maaliskuuhun on 11 °C ja öisin -6 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 132 mm.
  • Jos vierailet huhtikuun ja kesäkuun välisenä aikana, voit odottaa keskimääräisen lämpötilan olevan 25 °C päivisin ja 5 °C öisin. Keskimääräinen sademäärä tänä aikana on 330 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila heinäkuusta syyskuuhun on päivisin 28 °C ja öisin 15 °C. Kauden keskimääräinen sademäärä on 717 mm.
  • Keskimääräinen lämpötila päivisin lokakuusta ja joulukuuhun on 18 °C ja -4 °C öisin. Kauden keskimääräinen sademäärä on 166 mm.
  • Keskimääräinen sademäärä vuodessa kohteessa Pangok on 1345 cm.

Pangok: Hotellitiedot

Majoitukset
14
Halvin hinta
40 €
Korkein hinta
128 €
Suositut hotellit
The Suites Hotel Namwon, Kensington Resort Jirisan Namwon, Hotel Ohevday, Hanok stay NAMWONYECHON by Kensington, RIVER HOTEL NAMWON, Jinan Red Ginseng Spavill, The-K Jirisan Family Hotel, Nogodan Guesthouse & Hotel, Namwon Hanjeungwonstay Pension, Jiri Mountain Ilsung Condo, The Pension First, Jirisan Valley Pension, Namwon Hotel